Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu dzisiejszym po roku eksploatacji QQ przeprowadził mi przegląd ASO Nissana w Elblągu-ASO KNEDLER.Zrezygnowałem z przeglądu w Gdańsku u KMJ Kaszubowscy po wcześniejszych "olewaniach" klijenta.

Na starcie dowiedziałem się telefonicznie o niższej cenie za powyższą usługę/KMJ ponad 1300 PLN/.Pojechałem sobie na wycieczkę odległą od Gdańska zaledwie 60 km z własnym olejem oraz filtrem przeciwpyłkowym.Na miejscu dowiedziałem się że mogłem nawet przywież filtr oleju lub też inne rzeczy potrzebne podczas przeglądu .Jedna uwaga, powyższe rzeczy zostaną wpisane w karcie gwarancyjnej że zostały dostarczone przez klijenta.

Podczas miłej rozmowy przy kawie dowiedziałem się też że mogę liczyć po wcześniejszym umówieniu się na korektę "zgryzu maski silnika" którą to KMJ Kaszubowscy odrzucili tłumacząc się normami + - 4mm.Stanowczo dostałem odpowiedz że takiej normy Nissan nie przedstawił przynajmniej ASO w Elblągu.

Na koniec moje poniesione koszty:

-filtr oleju 46,75 PLN

-uszczelka korka spustowego oleju 5,45 PLN

-przegląd mały 2,6 godz /135 PLN =431,73 PLN

-filtr powietrza 89,62 PLN /okazało się że jest zasyfiały i zdecydowałem się na wymianę - filtr z serwisu/

Łączna suma za przegląd bez oleju oraz filtra przeciwpyłkowego 573,55 PLN

Napewno moje następne przeglądy będę dokonywał w Elblągu jeśli będą one wykonywane tak jak ten po roku eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nissan Qashqai 2.0 dci Tekna 4x4 2010

Pierwszy przegląd Centrum Toruńska (Japan Motors) Warszawa, koszt. 1 135 zł (to już po uwzględnieniu rabatu na kartę stałego klienta).

 

Podkładka pod korek: 7.71 zł

Filtr oleju: 80 zł

Filtr pyłowy/kabinowy: 130 zł

Zmywacz uniwersalny: 11 zł

Olej Shell Helix Ultra Extra (7.4l) 454 zł

Przegląd nadwozia: 49 zł

Przegląd OT po 20 000: 403 zł (nie licząc czasu kiedy samochód zniknął na myjnie, to bardzo wolnymi ruchami i bez pośpiechu zajęło to panu ok. 1.5h pracy).

 

Hitem przeglądu okazał się oczywiście olej, który bez problemu można w tej ilości kupić dokładnie za połowę tej ceny, jaka jest w ASO oraz dla mnie dodatkowo to, że pan wystawiając zlecenie na przegląd, zanim ktokolwiek się jeszcze dotknął do mojego samochodu już wiedział, że doleją mi dokładnie 7.4 l oleju i właśnie tyle oleju policzył i tyle samo potem znalazło się na fakturze (za te magiczne 454 zł)

 

Pozdr,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma opla i mówił mi, że u niego wygląda to tak, że może zrobić przegląd poza ASO, ale na fakturze muszą być wyszczególnione wszystkie czynności wykonane przy przeglądzie. Gwarancja jest wtedy ważna, ale (na szczęście) nic mu się jeszcze nie zepsuło i nie mógł tego zweryfikować.

W oplu jest też tak, że po paru latach, gdy zostanie już tylko gwarancja na blachę, to można zrobić tylko przegląd karoserii, żeby ją podtrzymać. Taki przegląd jest dużo tańszy, a wszystkie inne czynności, jak wymiana oleju itp. można wykonać samemu.

Jeśli chodzi o gwarancję na blachę - tak samo jest w Fordzie- też z tego korzystałem

castoro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja już po pierwszym przeglądzie.

Robiony w T&T Zaborowski na Puławskiej - tam mam najbliżej.

 

Olej + filtr kabinowy własne (Mobil 1 i Filtron)

 

Z ogrzybianiem klimatyzacji zapłaciłem łącznie 644 PLn, z czego 551 to robocizna <_<

Nie narzekam jednak, bo mogłem za to przez 2h swobodnie gadać z mechanikiem, pokazując jeszcze palcem to i owo.

Dowiadując się też różnych ciekawostek - żadnego puszczania oka, "nie mogę powiedzieć" itp. jak to było np. w Oplu.

Może dlatego, że godzina wieczorna już była i ruch mniejszy, a może po prostu dobrze trafiłem.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, zarówno z obsługi (p.Paweł), jak i z pana mechanika - imienia nie poznałem, ale pozdrawiam obydwu :D

Edytowane przez Wujek Abdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwszym przeglądzie jestem również ja. Przeprowadzony w IMPWAR ul. Wilanowska we Wrocławiu. Zajeło to około 3 godziny i łączny koszt z odgrzybianiem klimatyzacji wyniósł 458 zł brutto. W swoim zakresie dostarczyłem olej, filt kabinowy i filtr powietrza. Z obsługi, przebiegu przeglądu jestem bardzo zadowolony i po roku dalej oceniam to miejsce bardzo wysoko. Aż chce sie tam jechać, choc oby nie było koniecznosci bywać częstym gościem.

Jako że to mój pierwszy w życiu przegląd gwarancyjny traktowałem go jako konieczność, coś co trzeba zrobić bo takie są wymogi. Stwierdzam jednak że to nie tylko zasada i pięczątka w ksiązce serwisowej ale takie "spa" dla auta. Czuć różnice ... z nawiewów klimy ładnie pachnie, skrzynia inaczej pracuje, hamulce zatrzymują auto w miejscu, silnik ciszej i dynamiczniej pracuje itp. Uważam pieniądze za dobrze wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwszym przeglądzie jestem również ja. Przeprowadzony w IMPWAR ul. Wilanowska we Wrocławiu. Zajeło to około 3 godziny i łączny koszt z odgrzybianiem klimatyzacji wyniósł 458 zł brutto. W swoim zakresie dostarczyłem olej, filt kabinowy i filtr powietrza. Z obsługi, przebiegu przeglądu jestem bardzo zadowolony i po roku dalej oceniam to miejsce bardzo wysoko. Aż chce sie tam jechać, choc oby nie było koniecznosci bywać częstym gościem.

Jako że to mój pierwszy w życiu przegląd gwarancyjny traktowałem go jako konieczność, coś co trzeba zrobić bo takie są wymogi. Stwierdzam jednak że to nie tylko zasada i pięczątka w ksiązce serwisowej ale takie "spa" dla auta. Czuć różnice ... z nawiewów klimy ładnie pachnie, skrzynia inaczej pracuje, hamulce zatrzymują auto w miejscu, silnik ciszej i dynamiczniej pracuje itp. Uważam pieniądze za dobrze wydane.

 

A cóż oni na tym przeglądzie takiego zrobili, że skrzynia inaczej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cóż oni na tym przeglądzie takiego zrobili, że skrzynia inaczej pracuje?

Poprostu inaczej porusza się lewarkiem.

 

Aby dobrze Ci to wytłumaczyć mogę zaproponować pewien eksperyment. Zrób sobie herbatkę (a zeby było Ci przyjemnie), posłódź i poprostu ją pomieszaj. Zwróć baczną uwagę na to jak porusza się łyżeczka. Teraz usiądz, odpocznij i wypij herbatkę. Następnie zrób sobie kisiel lub budyń (w zależnosci co wolisz, choć zalecam kisiel) i również na końcu wsadz do niego łyżeczkę i pomieszaj.

 

Właśnie o takiej różnicy pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu inaczej porusza się lewarkiem.

 

Aby dobrze Ci to wytłumaczyć mogę zaproponować pewien eksperyment. Zrób sobie herbatkę (a zeby było Ci przyjemnie), posłódź i poprostu ją pomieszaj. Zwróć baczną uwagę na to jak porusza się łyżeczka. Teraz usiądz, odpocznij i wypij herbatkę. Następnie zrób sobie kisiel lub budyń (w zależnosci co wolisz, choć zalecam kisiel) i również na końcu wsadz do niego łyżeczkę i pomieszaj.

 

Właśnie o takiej różnicy pisałem ;)

 

Fajnie, że jest lepiej, różnicę też potrafię sobie wyobrazić.

Ale co oni w serwisie zrobili, żeby poprawić pracę lewarka, coś wyregulowali, wymienili, dolali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest lepiej, różnicę też potrafię sobie wyobrazić.

Ale co oni w serwisie zrobili, żeby poprawić pracę lewarka, coś wyregulowali, wymienili, dolali?

 

Wystarczy przesmarować kilka elementów (zdjęcie) a efekt już jest zauważalny... (zakładam, że płyny są ok)

i wcale nie trzeba zaraz jechać z tym do ASO... no chyba, że mamy po drodze... ;)

skrzynka1.jpg

skrzynka3.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przesmarować kilka elementów (zdjęcie) a efekt już jest zauważalny... (zakładam, że płyny są ok)

i wcale nie trzeba zaraz jechać z tym do ASO... no chyba, że mamy po drodze... ;)

 

Dziękuję bardzo, teraz jest już wszystko jasne :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Umówiłem się dzisiaj na przegląd przy 30 000km. Serwis z Chorzowa wycenił go na 1720 zł. Co jak co, ale wydaje mi się stanowczo za drogo. Czy przegląd diesla może być o tyle droższy od benzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się dzisiaj na przegląd przy 30 000km. Serwis z Chorzowa wycenił go na 1720 zł. Co jak co, ale wydaje mi się stanowczo za drogo. Czy przegląd diesla może być o tyle droższy od benzyny?

 

Powiem Ci kolego ze mnie podobnie powiedzieli za przegląd do QQ z silnikiem benzynowym.Więc chyba takie stawki mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się dzisiaj na przegląd przy 30 000km. Serwis z Chorzowa wycenił go na 1720 zł. Co jak co, ale wydaje mi się stanowczo za drogo. Czy przegląd diesla może być o tyle droższy od benzyny?

 

kwota dość wysoka. W warszawie przegląd benzyny 1,6 kosztuje w okolicach 1000 zł. Jak chcesz oszczędzić kup swój olej wedle wytycznych z instrukcji - olej u nich jest b.drogi a do diesla wchodzi chyba go więcej. Jak będziesz wymieniał olej w serwisie zwróc uwagę jaki Ci leją i czy jest zgody wedle instrukcji. Spotkałem się z sytuacją gdzie w serwisie! leją olej który nie jest wymieniony w instrukcji - mam na myśli parametry API, ACEA etc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworski Gajewski, Warszawa, Oczapowskiego 15

Przegląd serwisowy po 12 m-cach / 13.858 km.

Moje materiały:

- olej 2 x 4 litry Sheel Helix Ultra 5W30

- filtr kabinowy

Koszt: 329 zł.

Faktura z serwisu:

- filtr oleju

- podkładka uszczelniająca

- robocizna

Koszt: 374 zł.

 

RAZEM: 703 ZŁ

Edytowane przez taaatooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABT AUTONISS LUBLIN

(przebieg samochodu 9950 km)

 

1. Przeglad po 1 roku - 321,61zl

2. Materialy pomocnicze - 30,25zl

3. Olej silnikowy Shell 5W30 AX (7,5 l) - 498,15zl

4. Uszczelka korka SPUS - 5,45zl

5. Filtr oleju - 84,16zl

 

Razem: 939,62zl (ceny wraz z podatkiem)

Edytowane przez enak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka pierwszy przegląd.

Chciałem być lojalny i pojechać do Japan na Toruńską cena ok. 1500 zł - taką też kwotę zapłacił kolega za Tide 1,6 dwa lata temu.

Podjechałem na Oczapowskiego 15 w Wawie - Jaworski Gajewski i cena spadła do 900 zł z ich olejem i materiałami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też czeka pierwszy przegląd.

Chciałem być lojalny i pojechać do Japan na Toruńską cena ok. 1500 zł - taką też kwotę zapłacił kolega za Tide 1,6 dwa lata temu.

Podjechałem na Oczapowskiego 15 w Wawie - Jaworski Gajewski i cena spadła do 900 zł z ich olejem i materiałami :)

 

Ceny chyba są z kosmosu. Poniżej cennik akcesoriów NISSAMN do QQ. Kolorowy zawrót głowy. Przecież gdyby zeszli z ceny to bym u nich kupił wszystko.

Nowy Qashqai Euro5_akcesoria.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie dopiero czeka niedługo pierwszy przegląd, Chciałbym trochę ogarnąć informacje zawarte w tym temacie mam QQ+2 2.0 Pb

jak maksymalnie obniżyć koszty przeglądu z tego co czytałem mieć swój olej(np.HELIX ULTRA 5W-30 i filtr kabinowy(czy ten filtr wymieniają zawsze czy jak jest zużyty) ewentualnie filtr oleju co jeszcze trzeba wiedzieć, gdzie kupujecie te części eksploatacyjne(olej , filtr itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sobie kup tańszy w jakiejś hurtowni, np. Intercars czy od zaufanego sprzedawcy na allegro. Nie musi to być Shell, a np. Texaco czy Valvoline, musi spełniać normy podane w tym temacie.

 

 

Na filtrze oleju i pyłkowym bym nie oszczędzał i zdecydowałbym się na części z ASO.

 

Filtr po roku będzie zasyfiony i wymieniony u każdego. Więc jeśli nie zrobisz tych 30.000 w bardzo krótkim czasie to wymianę masz jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przeglad za mna :)

swoj olej i flitr + filtr kabinowy

Pani w ASO na informacje, ze powyzsze jest w bagazniku, wydala tylko krotki dzwiek yhm :)

laczny koszt ponizej 500 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy miałeś filtr kabinowy? Jeżeli nie był nissanowski to nie robili problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy miałeś filtr kabinowy? Jeżeli nie był nissanowski to nie robili problemu?

 

Nie przesadzaj. Nie wpłynie to napewno na utratę gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...