Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale jakiej marki zamiennik warto kupić? :)

Jeżeli chodzi o filtr kabinowy to np. Filtron lub MANN.

Jakościowo zupełnie to samo a 1/4 absurdalnej ceny oryginału.

(u mnie rok temu na f-rze 250zł...)

A do tego można jeszcze wymienić samemu... satysfakcja gwarantowana... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy miałeś filtr kabinowy? Jeżeli nie był nissanowski to nie robili problemu?

to byl chyba DENSO, ale pewny nie jestem - zamawialem przez telefon, na drugi dzien bylem odebrac, wrzucilem do bagaznika i pojechalem na przeglad :)

Edytowane przez _Olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam u siebie filtr kabinowy DENSO (polecił zaprzyjaźniony mechanik)

alternatywna dobra marka KNECHT (porównywalna cena, 10 zł drożej od DENSO a i tak o połowę taniej jak w ASO).:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również jestem po pierwszym przeglądzie. Oczywiście co zrobiłem przed przeglądem to zadzwoniłem do dwóch salonów o jednakowej nazwie. Wrocław wie o co chodzi ;-). Ci z Bielan wycenili mi przegląd na ok. 700-800zł pod warunkiem, że będę mieć własny olej. W przypadku gdybym miał zakupić u nich olej koszt przeglądu to jedyne 1100zł . Na Wilanowskiej poinformowano mnie, że koszt z własnym olejem to ok.350-400zł.Tyle właśnie zapłaciłem+umycie auta. Polecam salon na Wilanowskiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam salon na Wilanowskiej.

Witam

Czy mogę przebywać przy własnym aucie pod czas przeglądu serwisowego i obserwować co tam wymieniają? :blink:

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również jestem po pierwszym przeglądzie. Oczywiście co zrobiłem przed przeglądem to zadzwoniłem do dwóch salonów o jednakowej nazwie. Wrocław wie o co chodzi ;-). Ci z Bielan wycenili mi przegląd na ok. 700-800zł pod warunkiem, że będę mieć własny olej. W przypadku gdybym miał zakupić u nich olej koszt przeglądu to jedyne 1100zł . Na Wilanowskiej poinformowano mnie, że koszt z własnym olejem to ok.350-400zł.Tyle właśnie zapłaciłem+umycie auta. Polecam salon na Wilanowskiej.

Pozdrawiam

Miałeś tylko swój olej, czy jeszcze coś ; filtr kabinowy, oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również jestem po pierwszym przeglądzie. Oczywiście co zrobiłem przed przeglądem to zadzwoniłem do dwóch salonów o jednakowej nazwie. Wrocław wie o co chodzi ;-). Ci z Bielan wycenili mi przegląd na ok. 700-800zł pod warunkiem, że będę mieć własny olej. W przypadku gdybym miał zakupić u nich olej koszt przeglądu to jedyne 1100zł . Na Wilanowskiej poinformowano mnie, że koszt z własnym olejem to ok.350-400zł.Tyle właśnie zapłaciłem+umycie auta. Polecam salon na Wilanowskiej.

Pozdrawiam

jaki masz samochód bo nigdzie nie widzę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/e krótkie pytanie zamawiam olej do I przeglądu i chciałbym się upewnić czy oba te oleje będą ok tzn.

Shell Helix Ultra Extra 5w30 lub Shell HELIX ULTRA 5W-40 widziałem w temacie ze do silnika 2.0 benzyna niektórzy leją 5w30 inni 5w40 dodam,że 5w40 jest trochę tańszy i właśnie ten chciałem zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trebor1d

Panowie/e krótkie pytanie zamawiam olej do I przeglądu i chciałbym się upewnić czy oba te oleje będą ok tzn.

Shell Helix Ultra Extra 5w30 lub Shell HELIX ULTRA 5W-40 widziałem w temacie ze do silnika 2.0 benzyna niektórzy leją 5w30 inni 5w40 dodam,że 5w40 jest trochę tańszy i właśnie ten chciałem zamówić

witam, wg mnie oba beda dobre, roznia sie zakresem gestosci w okreslonej temperatur jesli sie nie myle. wiecej szczegolow pewnie ktos podpowie. ja mam 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w30 ma delikatnie większy zakres temperatury pracy z dolną temp niż 5w40, a w praktyce skoro ten drugi tańszy to go bierz i się nie zastanawiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Japan Motors, Warszawa.

Mnie przegląd po roku wyniósł 950pln, ale sama robocizna to ponad 650pln, poza olejem nic nie wymienili. Przebieg niecałe 15kkm, 1.6 benzyna.

Obsługa w porządku ale jak dla mnie stanowczo za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan Japan Motors, Warszawa.

Mnie przegląd po roku wyniósł 950pln, ale sama robocizna to ponad 650pln, poza olejem nic nie wymienili. Przebieg niecałe 15kkm, 1.6 benzyna.

Obsługa w porządku ale jak dla mnie stanowczo za drogo.

Witam

To filtru przeciwpyłkowego Ci nie wymienili, a przeciez jest to zakres czynnosci przy I przeglądzie w książce serwisowej.Ja zapłaciłem

w ABT Autoniss Lublin 955,00zł ale przy ilosci oleju 7.5l i razem z filtrem przeciwpyłkowym.Obsługa w Lublinie w porządku,cena w miare

akceptowalna.Dzwoniłem przed przeglądem do Krakowa ,powiedziano mi cenę za identyczny przegląd 1600zł !!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To filtru przeciwpyłkowego Ci nie wymienili, a przeciez jest to zakres czynnosci przy I przeglądzie w książce serwisowej.Ja zapłaciłem

w ABT Autoniss Lublin 955,00zł ale przy ilosci oleju 7.5l i razem z filtrem przeciwpyłkowym.Obsługa w Lublinie w porządku,cena w miare

akceptowalna.Dzwoniłem przed przeglądem do Krakowa ,powiedziano mi cenę za identyczny przegląd 1600zł !!!!.

Nie wymienili. Jak się zapytałem dlaczego to powiedzieli, że nie było takiej potrzeby, więc się nie upierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymienili. Jak się zapytałem dlaczego to powiedzieli, że nie było takiej potrzeby, więc się nie upierałem.

Witam

Uważam że jeżeli w spisie obowiązkowych czynnosci wykonywanych w ramach przeglądu gwarancyjnego jest coroczna wymiana filtru przeciwpyłkowego,a tak w mojej ksiązce jest zapisane,to serwis bewzględnie powinien to uczynić,na twoim miejscu spróbował bym złożyć reklamacje i wymienic filtr w ramach gwarancji bezpłatnie,co może być trudne ,ale spróbować trzeba.Zależy czy umówiłeś sie na tą cenę przed przeglądem na zakres obowiązkowych czynności obsługowych.Filtr po rocznym użytkowaniu jest bardzo wskazane wymienić.Ciekawe dlaczego uważali że nie ma takiej potrzeby.

Pozdrawiam Jak chcesz to walcz o swoje prawa rzetelnej obsługi serwisowej.Filtr paliwa,filtr powietrza powinni skontrolować i wymieniać kiedy jest potrzeba.Natomiast filtr klimatyzacji ewidentnie jest konieczna wymiana coroczna nawet dla swojego zdrowia.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Uważam że jeżeli w spisie obowiązkowych czynnosci wykonywanych w ramach przeglądu gwarancyjnego jest coroczna wymiana filtru przeciwpyłkowego,a tak w mojej ksiązce jest zapisane,to serwis bewzględnie powinien to uczynić,na twoim miejscu spróbował bym złożyć reklamacje i wymienic filtr w ramach gwarancji bezpłatnie

 

Przede wszystkim kontrola, potem wymiana. Być może filtr kolegi nadawał się jeszcze do dalszego użytku. Samochody eksploatujemy różnie.

Zresztą filtr można sobie samemu łatwo dość wymienić i kupić dla świętego spokoju, taniej niż w ASO.

http://forum.nissanklub.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=5600

 

Filtr paliwa,filtr powietrza powinni skontrolować i wymieniać kiedy jest potrzeba.Natomiast filtr klimatyzacji ewidentnie jest konieczna wymiana coroczna nawet dla swojego zdrowia.!!!

 

Filtr paliwa nie występuje w benzynowych odmianach.

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim kontrola, potem wymiana. Być może filtr kolegi nadawał się jeszcze do dalszego użytku. Samochody eksploatujemy różnie.

Zresztą filtr można sobie samemu łatwo dość wymienić i kupić dla świętego spokoju, taniej niż w ASO.

http://forum.nissanklub.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_id=5600

 

 

 

Filtr paliwa nie występuje w benzynowych odmianach.

Ja jak zauważyłeś mam dCi więc czytałem z mojej książki serwisowej.Co się dotyczy filtru klimatyzacji nie ma napisane że wymiana zależna od stanu filtra,wymienia się okresowo co rok i tak ewidentnie jest napisane.A jak się płaci za przegląd niemałe pieniądze a wymiana filtra w to wchodzi uważam że serwis miał obowiązek go wymienić,co nie przeszkadza aby go kupić samemu.Olej silnikowy bez względu na zużycie ,mimo że nadaje się do dalszej eksploatacji wymienia się co roku lub po przejechaniu określonej ilości km. A jeżeli producent auta zakłada bezwzględną wymianę filtra co roku, to dany serwis nie powinien tego kwestionować.A serwis co ,naocznie stwierdził że filtr jest bez bakterii i grzybów?.Kto używa klimatyzację ,powinien dbać o stan filtra i instalacji ,dla swojego zdrowia,i raz w roku wymienić go, a także okresowo odgrzybiać instalację.Oczywiście o swoim zdrowiu każdy decyduje sam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy przegląd w Polmotor Szczecin, własne filtry i olej. 573, 94 zł- tyle zostawiłam w serwisie.

488, 19 zł- przegląd techniczny,

9 zł uszczelka korka,

36, 90 zł materiały pomocnicze,

39, 85 zł- przyjęcie i wydanie samochodu.

Auto odebrałam aż lśniące. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, a w portfelu zostało, po doliczeniu kosztów zakupu filtrów i oleju, około 350 zł.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przegląd w Polmotor Szczecin, własne filtry i olej. 573, 94 zł- tyle zostawiłam w serwisie.

488, 19 zł- przegląd techniczny,

9 zł uszczelka korka,

36, 90 zł materiały pomocnicze,

39, 85 zł- przyjęcie i wydanie samochodu.

Auto odebrałam aż lśniące. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, a w portfelu zostało, po doliczeniu kosztów zakupu filtrów i oleju, około 350 zł.

Pozdrawiam.

 

Wszystko fajnie, ale... 39,85 zł. za przyjęcie i wydanie samochodu? Co to za komunistyczny cennik? Bez przesady! O ile resztę mogę co zrozumieć, to tego - niestety NIE

 

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ja myślę, że nie mieli jak inaczej nazwać swego rodzaju "opłaty manipulacyjnej". W sumie i tak cena dobra wyszła.

 

Żebyśmy się zrozumieli. Nie chodzi mi o pieniądze, ale tylko o zasady. Niech wpakują sobie te "opłaty manipulacyjne" w np. materiały pomocnicze. W taki sposób j/w wystawiają się tylko na śmiech.

 

P.S. Cena OK, ale z wyszczególnianiem niech sobie dadzą spokój

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy kilka dni temu otrzymał tel. z serwisu z Bródna z info. że zbliża mu się pierwszy przegląd i proponują wykonać go w cenie 400 zł, dodam że kolega jeździ Tidą 1,6.

 

Prawie tam pojechał, lecz za moją namową zadzwonił i koszt 400 PLN okazał się kosztem samej robocizny :)

 

Przegląd wykonał na ul. Oczapowskiego za 740 zł na syntetyku, na moje pytanie o koszt przeglądu dla Qashqai 1,6 serwis podał taka samą kwotę.

 

Nie ma z tym serwisem żadnego doświadczenia, pewnie tam pojadę gdyż płacić 400 zł więcej nie ma zamiaru.

Edytowane przez mmrozu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja do najbliższego serwisu mam około 200 km. Wykombinowałem więc i pojechałem na miejscu przez granicę do Gorlitz do niemiec. QQ 2.0 benzyna. Olej, filtry serwisu. We Wrocławiu padły już ceny około 1000 PLN. Koledzy też tak płacili za tą samą pracę włożoną. Ja zapłaciłem 240 euro, jeszcze litr oleju w prezencie do bagażnika. Wyniosło mnie 880 PLN i zaoszczędzona droga do Wrocławia i spowrotem. Ewentualny wybór to Zielona Góra, Wałbrzych, z wywiadu ceny podobne jak Wrocław.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...