Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pierwszy przegląd


listek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja do najbliższego serwisu mam około 200 km. Wykombinowałem więc i pojechałem na miejscu przez granicę do Gorlitz do niemiec. QQ 2.0 benzyna. Olej, filtry serwisu. We Wrocławiu padły już ceny około 1000 PLN. Koledzy też tak płacili za tą samą pracę włożoną. Ja zapłaciłem 240 euro, jeszcze litr oleju w prezencie do bagażnika. Wyniosło mnie 880 PLN i zaoszczędzona droga do Wrocławia i spowrotem. Ewentualny wybór to Zielona Góra, Wałbrzych, z wywiadu ceny podobne jak Wrocław.

 

 

 

240 euro x 4 zł = 960zł, a nie 880zł

960zł to też około 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem po pierwszym przeglądzie technicznym, który dokonałem we Wrocławiu na Bielanach. Miałem swój olej oraz filtr powietrza a inne materiały były salonowe. Za wszystko zapłaciłem 651 zł. (filtr oleju, filtr pyłkowy, podkładka pod korek oleju, zmywacz klimatyzacji, zmywacz uniwersalny, środki smarne i materiały eksploatacyjne, odgrzybianie nawiewu klimy, linia diagnostyczna oraz oczywiście sam przegląd po roku). Po serwisie oczywiście autko umyli i ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przegląd po roku w AUTONISS w Lublinie. Zapłaciłem 351,86pln. Olej miałem swój: Shell Helix Ultra Extra 5W30 8l za 200pln, filtr oleju Filtron około 50pln, filtr kabinowy 58pln(wymieniłem go samodzielnie). Samochód umyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy przegląd Mad Mobil Rybnik

przebieg: 28500

 

Przegląd 12 miesięcy J10 - 167,75

 

Filtr oleju - 42,67 zł

Filtr p/pyłkowy - 136,87 zł

Olej Helix Ultra - 303,60 zł

Uszczelka korka - 5,45 zł

 

Razem: 656,34 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie tania robocizna

 

niecałe 200zł w porównaniu do około 550 w trójmieście - masakra!

 

btw.

 

po długiej dyskusji mailowej z Działem Technicznym Nissan dowiedziałem się, że olej Mobil1 5W50 nie jest zalecany do QQ i mogą być kłopoty z wyegzekwowaniem gwarancji jakby się coś z silnikiem stało (oczywiście, że nie po oleju)

 

ciekawe co na to dealerzy, którzy zalewali/zalewają QQ 5W50 czy innymi lepkościami np. 10W60

 

ma być 5W30 API SL lub nowsze SM i basta

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są trochę rozbieżności w zastawaniu oleju - nie chodzi mi ospecyfikację ale o firmę jakiej olej jest stosowany w silnikach benzynowych. W Warszawie w jednym z serwisów proponują ELF (5W40 + filtr = 400zł). Nie miałem z tym olejem do czynienia. Moje pytanie czy zalać ELF czy innym. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że są trochę rozbieżności w zastawaniu oleju - nie chodzi mi ospecyfikację ale o firmę jakiej olej jest stosowany w silnikach benzynowych. W Warszawie w jednym z serwisów proponują ELF (5W40 + filtr = 400zł). Nie miałem z tym olejem do czynienia. Moje pytanie czy zalać ELF czy innym. :|

 

firma nie ma znaczenia, ale normy i przede wszystkim lepkość

 

Nissan w tym modelu zaleca KONIECZNIE 5W30, wiem to z korespondencji mailowej, zastosowanie każdego innego oleju, który naturalnie pasuje technicznie daje im furtkę do robienia problemów w przypadku korzystania z gwarancji

 

Dlatego nalegałbym na 5W30 koniecznie API SM lub SL

 

Co do oleju ciężko ci coś powiedzieć bo nie napisałeś jaki to olej. Zapewne jest to Excellium. Dobry olej, ale weź 5W30 Evolution SXR żeby się nie mieli czego czepić

 

poza tym cena ogromna

http://www.oil-land.pl/pl/p/ELF-EVOLUTION-SXR-5W30-4L/118

http://www.oil-land.pl/pl/p/ELF-EVOLUTION-SXR-5W30-1L/117

 

120+30zł+50zł filtr z podkładką ASO=200zł czyli 50% taniej

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma nie ma znaczenia, ale normy i przede wszystkim lepkość

 

Nissan w tym modelu zaleca KONIECZNIE 5W30, wiem to z korespondencji mailowej, zastosowanie każdego innego oleju, który naturalnie pasuje technicznie daje im furtkę do robienia problemów w przypadku korzystania z gwarancji

 

Dlatego nalegałbym na 5W30 koniecznie API SM lub SL

 

Co do oleju ciężko ci coś powiedzieć bo nie napisałeś jaki to olej. Zapewne jest to Excellium. Dobry olej, ale weź 5W30 Evolution SXR żeby się nie mieli czego czepić

 

poza tym cena ogromna

http://www.oil-land.pl/pl/p/ELF-EVOLUTION-SXR-5W30-4L/118

http://www.oil-land.pl/pl/p/ELF-EVOLUTION-SXR-5W30-1L/117

 

120+30zł+50zł filtr z podkładką ASO=200zł czyli 50% taniej

Dzięki za info

Pan z serwisu nie podał nazwy tylko że ELF, ale pewnie też sam kupię olej i gdzieś w serwisie wymienię. Jeszcze jedno przy zakupie proponowano żeby wymienić olej po około 3000 km chociaż nie ma takiego wymogu. Czy rzeczywiście jest taka potrzeba ??? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Pan z serwisu nie podał nazwy tylko że ELF, ale pewnie też sam kupię olej i gdzieś w serwisie wymienię. Jeszcze jedno przy zakupie proponowano żeby wymienić olej po około 3000 km chociaż nie ma takiego wymogu. Czy rzeczywiście jest taka potrzeba ??? <_<

 

różne są teorie jeśli chodzi o olej fabryczny i dotarcie

oczywiście taki zabieg nie zaszkodzi, ale czy jest realny sens? nie wydaje mi się

 

w żadnym nowo kupionym samochodzie nie wymieniałem oleju na dotarciu, a kręciły spore przebiegi całkowicie bezawaryjnie

 

także moim zdaniem wymień po roku po zakupie lub po 15.000 km mimo że interwał QQ to aż 30.000 jeśli chodzi o 2.0 benz , którego mam

 

PS wchodzi 4.4l oleju, także po 5l zostanie trochę na ew. dolewkę i warto kupić właśnie w pojemności 4+1

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ciut zmieniając temat - gdzie w poznaniu zrobić przegląd?

Za miesiąc powoli będę musiał zacząć myśleć i.. się zastanawiam.

 

Najbliżej mam polody na mieszka, ale w ostateczności skorzystam z innego.

 

Korzystał ktoś z przeglądu w Poznaniu? Jak z warunkami? Można podjechać z własnym olejem filtrem, czy potraktują to jako zniewagę i nasypią piasku do baku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym 1 przeglądzie nie ma nic do roboty

 

obdzwoń i wybierz gdzie najtaniej i obsługa jest ok, a nie jakaś arogancka postawa jak na prawie każdym kroku w KMJ Gdańsk

 

materiały do przeglądu muszą wszędzie uznać i mechanikom raczej zlewa czy leją swój olej czy twój, to samo z założeniem filterków

 

kup olej z pewnego źródła i przeciwpyłek, a filtr oleju wziąłbym z ASO, bo film wielu marek filtrów olejów pozostawia wiele do życzenia (z wyboru w intercars zaufał bym chyba tylko Knecht i Mann)

 

pyłek "nie robi", ale polecam Denso, Knecht

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim przypadku przebieg 20 000 km zbiegł się z 12 miesięcznym okresem użytkowania. Cenowo wyglądało to jak poniżej (Japan Motors Katowice)

 

QQ 1.5 dci bez DPF

 

Dezynfekcja klimatyzacji - 99 zł

Filtr do klimy miałem zakupiony wcześniej na ebay z UK - oryginał ~ 70 zł

Przegląd lakierniczy nadwozia przy przeglądzie okresowym - 25 zł

Przegląd okresowy - robocizna - 555 zł

Filtr oleju - 45 zł

Olej Shell Helix Diesel Ultra AB-L 5W30 - 344 zł

Uszczelka - 8 zł

Filtr powietrza - 85 zł

 

Generalnie obsługa na b. wysokim poziomie a cena... w szczególności za przegląd mocno przesadzona.

Edytowane przez booyack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... A ja pchnąłem maile do obu poznańskich serwisów. Polody i auto-club.

 

W auto-club - 450zł(brutto - z olejem i filtrami!)

w polodym - 770zł.

 

Niby zakres ten sam.

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak??? Gdzie może być haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... A ja pchnąłem maile do obu poznańskich serwisów. Polody i auto-club.

 

W auto-club - 450zł(brutto - z olejem i filtrami!)

w polodym - 770zł.

 

Niby zakres ten sam.

Ma ktoś jakiś pomysł dlaczego tak??? Gdzie może być haczyk?

 

Jak to - razem z robocizną ? 450 pln ? . Jeśli tak, to tylko jeździć do auto-clubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie spytałem się. Cytując "450zł brutto z olejem i filtrem, mamy rownież promocje za ten przegląd w postaci wymiany i wyważenia opon na zimowe gratis!".

 

I myślę gdzie haczyk... (znaczy się - domyślam się że jest bez wymiany filtra przeciwpyłkowego - ale pół roku temu wymieniałem na wiosnę, wiec...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby piszą o mobil one pełen syntetyk. Ciekawe gdzie jest haczyk...

 

W tym tygodniu niestety do nich nie zajrzę, za to w przyszłym mam nadzieję przetestuję i podzielę się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na relację - mnie czeka pierwszy przegląd na przełomie listopad-grudzień, a najbliżej mam do Poznania.

Tylko jestem ciekaw co powiedzą na mój roczny przebieg - do przeglądu nie dobiję do 4.000 km, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na relację - mnie czeka pierwszy przegląd na przełomie listopad-grudzień, a najbliżej mam do Poznania.

Tylko jestem ciekaw co powiedzą na mój roczny przebieg - do przeglądu nie dobiję do 4.000 km, :D

 

jak to co? kręcony i bity! :devil::nissan2:

Edytowane przez paba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc - generalnie bez zarzutu. Do ceny doszedł jeszcze przegląd nadwozia - razem 502zł brutto. I tak sporo taniej niż w polodym, wiec nie narzekałem.

 

Olej zalany "nissanowski" (podobno to mobil1, ale hgw) syntetyk - 10W/40

 

Całość zajęła ok 3h. Jedyne na co mógłbym pomarudzić to ciągle zrywający internet przez wifi ;)

Filtra powietrza nie wymieniali - nawet nie było o tym mowy (wg książeczki w normalnych warunkach użytkowania wymiana nie jest obowiązkowa). Wymieniałem na wiosnę, więc pewnie nawet nie będę tykać do przyszłej wiosny.

 

A - w cenie wyważyli i wymienili koła na zimówki :) A samochód oddali umyty - chyba nawet w środku ktoś przejechał szmatką, bo zniknął kurz z zegarów i pojawił się cytrynowy zapach :)

Edytowane przez undefine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakturę brałem. To prawie jak rabat, ale z "działalności", ciężko to nazwać pracowniczym ;)

 

Z mniejszych przyjemności - uprzedzili że kolejny przegląd (na 2 lata, bo 30kkm rocznie nie zrobię raczej) będzie droższy - coś koło 900zł, bo jakieś tam filtry i wymiany płynów dochodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, fakturę brałem. To prawie jak rabat, ale z "działalności", ciężko to nazwać pracowniczym ;)

 

Z mniejszych przyjemności - uprzedzili że kolejny przegląd (na 2 lata, bo 30kkm rocznie nie zrobię raczej) będzie droższy - coś koło 900zł, bo jakieś tam filtry i wymiany płynów dochodzą.

... ten "rabat" to pewnie był za reklamę jaką firmie zrobiłeś ! (tak myślę;-) ) Zastanawiam się czy nie przejechać się 150km na przegląd ? Tylko ,że nie jestem z PO ..... a i nie wiem jakie referencje im wystawię :-)

Odnośnie 2-go przeglądu i następnych to Kolega jest w błędzie bo mimo nie przejechania limitu km to trzeba się "ukłonić" do serwisu po roku od poprzedniego przeglądu i to już "obowiązek" wynikający z instrukcji a nie z dobrodziejstwa "reklamowanego serwisu" !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd zatem taka różnica w Warszawie coś koło 1000,- (nawet z +), a u Kolegi 600,- (z -)?

 

To jest bardzo proste :)

Cena zależy od „pochodzenia” i wyglądu :)

Znajomy podjechał samochodem pod sklep motoryzacyjny, aby kupić kołpaki na koła zimowe, a ze chodzi zawsze w garniturze, białej koszulce i krawacie to sprzedawca potraktował go jak Vipa. Na pytanie ile kosztuje komplet kołpaków, sprzedawca odpowiedział 1200 zl. Kolega zdębiał, podziękował i wyszedł. Wsiadając do samochodu powiedział o cenie siedzącemu w samochodzie koledze, który dla odmiany chodzi w dżinsach i sweterku. Ten doszedł do wniosku ze „garniturowiec” się przesłyszał i poszedł do sklepu jeszcze raz zapytać o ceną. Sprzedawca spojrzał na niego z lekka pogarda i na pytanie o cena powiedział 650 zl. Gdy obaj poszli do sklepu, aby wyjaśnić sprawę sprzedawca odpowiedział;

Pan wygląda na 1200 zł, a pan na 650 zł. Ot i cała tajemnica :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...