Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11]Nissan Primera 2.0 benzyna+ gaz, automat


Gość KrystekAT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam primerę z silnikiem 2 litrowym w benzynie, jest zagazowana. Samochód po zapaleniu ma wyższe obroty, to wiem, że tak ma być, ale jak się zagrzeje to ma ok 850 obrotów i czasem spadają do 400 i znowu do normy, czasem zupełnie gaśnie na benzynie a jak przełączam na gaz to w ogóle gaśnie.Jak jadę nim to nie ma problemów i na benzynie i na gazie. Powiedziano mi i wyczytałem na forum, że to może być przepływomierz, przepustnica, silnik krokowy. Ostatnio byłem na komputerze, który wybadał uszkodzenie czujnika spalania stukowego i dalej nie poszedł w badaniu bo go to zablokowało. Nie wiem co mam zrobić, nie kupie sobie od razu 3 części bo salonowe ceny zwalają z nóg a na allegro ciężko znaleźć.

Od czego zacząć ?

Czy w Krakowie jest ktoś kto ma taki sam samochód, może warto by było przełożyć na chwilę przepływomierz i się przekonać czy to to....Poza tym słychać łańcuch rozrządu, czy wystarczy wymienić napinacz czy to za mało.

Proszę o pomoc bo jestem nieźle zakłopotany.....

Pozdrawiam

Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz P11 wiec przepływka nie podejdzie ale moglibyśmy poczyścić ,,,a czujnik stuku sie nie przejmuj to napewno nie to można to wywalić ... ja mam walnięty i to nie przeszkadza ,,, jakby co to daj znać ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz P11 wiec przepływka nie podejdzie ale moglibyśmy poczyścić ,,,a czujnik stuku sie nie przejmuj to napewno nie to można to wywalić ... ja mam walnięty i to nie przeszkadza ,,, jakby co to daj znać ,,

 

 

Tak jak piszesz, ten czujnik to pierdoła ale jeśli ma wpływ na komputer .........

Jest jakaś opcja sprawdzenia przepływomierza po wyciągnięciu ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od czyszczenia przepustnicy i silniczka krokowego.

Przepływomierz możesz sprawdzić na uruchomionym silniku mierząc napięcie na pinach na rożnych obrotach silnika.

Poszukaj były gdzieś wartości napięcia podane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest opisane jak zrobić autodiagnostykę i nie płacić tym samym za badanie komputerem. Zrób autodiagnostykę i zczytaj błędy na początek. Na forum jest też pokazane jak zbadać sprawność przepływomierza ale jeśli piszesz, że podczas jazdy jest dobrze to przepływomierz można zostawić w spokoju chyba, że samochód jest mułowaty.Jak jest z przyspieszeniem u ciebie? Jeśli dobrze przyspiesza skłoniłbym się bardziej w kierunku przepustnicy i silniczka krokowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli piszesz, że podczas jazdy jest dobrze to przepływomierz można zostawić w spokoju chyba, że samochód jest mułowaty.

 

jak przepływka zaczyna szwankować to właśnie kiwa na obrotach aż do zgaśnięcia, miałem takie same objawy i wymiana załatwiła temat, a auto ładnie się zbierało i nie miało żadnych dziur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od czyszczenia przepustnicy i silniczka krokowego.

Przepływomierz możesz sprawdzić na uruchomionym silniku mierząc napięcie na pinach na rożnych obrotach silnika.

Poszukaj były gdzieś wartości napięcia podane .

 

przepustnica była wyczyszczona, natomiast nie był na niej żadnego nalotu, silniczek krokowy też był, ale zdaje się tam jest tam więcej silniczków krokowych, mam rację ?

a napięcie mam pomierzyć w kostce ? u mnie jak odpinam kostkę od przepływki to mi gaśnie więc chyba się nie da na obrotach pomierzyć.

 

jak przepływka zaczyna szwankować to właśnie kiwa na obrotach aż do zgaśnięcia, miałem takie same objawy i wymiana załatwiła temat, a auto ładnie się zbierało i nie miało żadnych dziur

 

no właśnie więc dlatego mnie to zastanawia i chciał bym ja na chwile podmienić, mimo wszystko

pozdr

 

bardzo ładnie ale u mnie nie ma czego czyścić :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomierz przepływomierz i będziesz wiedział czy jest gitt, wszystko jest na stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...