Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Fabryczne xenony słabo świecą


Gość maacieq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie linia świateł idealna książkowa może minimalnie za nisko świecą, ale efekt jest taki że jak jest zapalam to najpierw jest bardziej jasno i w ułame sekundy się przyciuemniają-generalnie świecą chyba gorzej od zwykłych lamp. jeden palnik mam wymieniony świeżo drugi jeszcze oryginał - mają odpowiedni kolor nie jak by się miały wypalić. Klosze minimalnie już są zużyte, ale nie wygląda mi to na to. Co to może być??

Edytowane przez maacieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie z tymi światłami szału nie ma, może masz jednak wypalone żarniki, trzeba kupować markowe inne świecą z 1-2 miesiące i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą DINO. Xenony nie są najmocnieszą stroną modelu P11.144. Mimo wszystko jeżeli masz możliwość podjedź najlepiej do znajomego diagnosty i niech sprawdzi Ci ustawienie świateł ,może da się coś poprawić.

Jeżeli chcesz próbować sam to plastikowy , biały trzpień przy lampie i klucz chyba nr 6. Pozdrawiam - Sylvester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieńcie sobie na soczewki to dopiero będziecie zadowoleni smile.gif

Podstawa to oryginalny żarnik. Chińskie też dobrze świecą ale przez miesiącbiggrin.gif

Jak masz marne światło to żarniki zapewne się już wypaliły. Jeśli to OSRAM to jeszcze masz fabryczne.

Jak światła są po prostu za krótkie, to sprawdź działanie samoregulacji i zobacz czy czujniki na osiach nie są uszkodzone, a potem dokonaj regulacji wstępnej na lampach, poprzez właśnie tą śrubę w silniczkach. Pamiętaj że ma być włączony zapłon (najlepiej uruchomiony silnik) podczas regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapłon to wiadomo. and_pec pisał o silniku. pewnie, żeby się bateria nie rozładowała :thumbsup:

 

nie pewniej mu chodziło o to, że dla niektórych jak radio gra to już jest zapłon i dla pewności lepiej odpalić silnik :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kroliqster

jezeli chodzi o klosze reflektorow to tez jest bardzo wazna sprawa i jezeli ma sie plastiki ( nie wiem jak jest akurat tutaj) i sa potyrane to bedzie tragicznie swiecic i napewno ma to kolosalne znaczenie :) jak pojechalem swoja laguna na przeglad i mialem nalot na reflektorach to goscio nie mogl sprawdzic ustawienia swiatel byla tylko jedna wielka plama

Edytowane przez kroliqster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą DINO. Xenony nie są najmocnieszą stroną modelu P11.144. Mimo wszystko jeżeli masz możliwość podjedź najlepiej do znajomego diagnosty i niech sprawdzi Ci ustawienie świateł ,może da się coś poprawić.

Jeżeli chcesz próbować sam to plastikowy , biały trzpień przy lampie i klucz chyba nr 6. Pozdrawiam - Sylvester

 

nie zgodzę się, mam w domu P11.144 z oryginalnymi ksenonami i świecą dla mnie rewelacyjnie! biało jak w dzień, wymienione rok temu palniki na oryginały philips, są dużo, dużo lepsze niż ksenony w P12 którą też użytkuję.

słabego świecenia dopatrywałbym się w zużytych żarówkach, lub przetwornicach, nie można wykluczyć również wypiaskowanego/podrapanego szkła reflektora, lub zużytego odbłyśnika

Edytowane przez chemmist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ale problem jest inny. "Linia świecenia" i samoregulacja jest ok.

rozumiem tak:

1.żarniki z czasem bledną-ok tu ma pomóc wymiana

2.czy prtzetwornice się zużywają??

3. mam trochę porysowane klosze czy można polerować plastkikowe klosze?? słyszałem że nie bo mają jakąś warstwę ochronną i zrobią się żółte po spolerowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. mam trochę porysowane klosze czy można polerować plastkikowe klosze?? słyszałem że nie bo mają jakąś warstwę ochronną i zrobią się żółte po spolerowaniu

 

Oczywiście, że można polerować. Ja sam mam zamiar to zrobić, tylko najpierw potrenuję na przeciwmgielnych bo są jak wypiaskowane. Opisów znajdziesz na różnych forach od groma, razem ze zdjęciami przed i po polerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie forum Mondeo albo Avensis - tam jest wszystko pięknie opisane dlaczego ksenony słabo świecą.

W moim przypadku (Mondeo) linia światła była idealna ale brakowało jasności. Świeciły jak przez mgłę. Chińskie D2S za 19 zł sztuka radziły sobie nawet lepiej niż oryginalne Osramy czy GE.

Ale do rzeczy. Główną przyczyną słabego światła jest zużyty (wypalony) odbłyśnik - zaglądając pobieżnie do mojego niczego podejrzanego nie zauważyłem i nie bardzo wiedziałem jak ugryźć temat. Jednak w jednym z postów w/w forum trafiłem na info, że nie musi być wypalony a jedynie brudny. Przy okazji należy przyjrzeć się soczewkom - mają być krystaliczne a nie mleczne.

U mnie były mleczne, więc kolejny raz już dokładnie przyjrzałem się odbłyśnikowi - z pozoru nadal nic - ale przejechałem po nim palcem. I tu szok! Palec czarny a na odbłyśniku pozostał ładny paseczek. Co było robić - lampa na stół i na czynniki pierwsze. Okazało się, że to tylko 6 letni bród. Bałem się to czyścić, aby nie porysować odbłyśnika albo całkiem nie zetrzeć metalicznej warstwy. Zupełnie niepotrzebnie. Przy pomocy Pronta (to w sprayu do mebli) i miekkiej flanelki pięknie wszystko wyczyściłem. Również soczewki z mlecznych zrobiły się po moich zabiegach idealnie kryształowe. Efekt świetlny oszałamiający. Tym sposobem zaoszczędziłem 300 zł za profesjonalną regenerację odbłyśników, która w moim przypadku (nie były wypalone) polegała by pewno na tym samym.

Opisałem tu przypadek Mondeo, gdzie demontaż reflektora jest dziecinnie prosty (i niezbędny przy każdej wymianie żarówki) a dobranie się do projektora soczewkowego w sposób nieinwazyjny wymagał tylko odrobinę pomyślunku.

Myślę, że w P11.144 przyczyny mogą być podobne, trudniesze może być natomiast dostanie się do opisanych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...