Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] 1.6 benz. 102 KM. Problem ze świecą.


Gość wojt_mk..

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum ale nic nie znalazłem. Mam mały problem chciałem wykręcić świece żeby sprawdzić, niestety jednej nie mogę, trochę się wykręca a później idzie coraz ciężej, może prysnąć WD-40 ? boję sie trochę żeby gwintu nie zepsuć, jeśli miał ktoś podobny problem proszę o podpowiedzi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co z tym moze byc problem. Musial ktos ja dopiepszyc ostro. Ale trzeba sobie poradzic. Ja bym ja odkrecal na cieplym silniku. Dokrec ja spowrotem ,przejedz sie ze 2km tak zebys mogl dotknac swiecy. Oczywiscie psiknij odrdzewiaczem . Odczekaj chwile . Dobry klucz do swiec i odkrecaj . Jesli poczujesz opor to probuj troche w lewo i w prawo. Jesli jednak dojdziesz do wniosku ze nie dasz sam rady to lepiej jedz do dobrego mechanika . Podstawa to dobry klucz i czas na piwo moze dwa bo tyle czasu moze zejsc przy odkrecaniu jak jest upierdliwa. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem,możesz próbować ja wykręcić do póki w miarę lekko idzie,psiknąć jakimś WD później ja wkręcić i jeszcze raz próbować WD psiknąć,nie napisałeś tylko czy próbowałeś na rozgrzanym silniku czy na zimnym,świece powinno się wykręcać na zimnym silniku,może być lekko ciepły.Ale po Twoim opisie może świeca wykręcać się już razem z gwintem głowicy,oby nie bo będzie czekać Cie naprawa gwintu,choć dziś też to już nie problem i bez zdejmowania głowicy się to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki za podpowiedzi :) Jak będę miał chwilę czasu to spróbuję odkręcić użyję WD-40.

 

No i odkręciłem świece :D użyłem WD-40 ale nie od razu, za pierwszym razem wykręcała się tak jak poprzednio czyli do pewnego momentu, zostawiłem i pojeździłem 1-2 dni i o dziwo już nic nie pryskając odkręciłem bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...