Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Czy to czujnik ABS?


Goust5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Ostatnio borykam się z dziwnym problemem. Na wstępie zaznaczę, że byłem już w 2 warsztatach, niestety bez rezultatu.

Opis problemu:

W momencie gdy jade wolno ok 10km/h i nacisnę na hamulec słyszę delikatne bzyczenia z przodu autka (jak by jakaś pompka) oraz na pedale hamulca czuć delikatne odbicia podobne do tych jakie czuć gdy ABS sie załancza. W momencie gdy puszcze hamulec i nacisnę od nowa dziwne zachowanie znika.

Powiem jeszcze, że hamulce działają, ABS też (sprawdzałem na szutrze).

Zaznacze jeszcze, że klocji i tarcze są nowiutkie (w przypływie geniuszu warsztat mi je wymienił).

Bardzo prosze o wszelkie najlepiej trafne :) sugestie.

Edytowane przez Szczecinianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zacząć od sprawdzenia pierścieni ABS-u znajdujących sie przy przegubie zewnętrznym zaraz przy kole(takie ząbki) czy nie sa pęknięte a może bardzo zabite brudem, łatwo widoczne z kanału albo z lewarka po zdjęciu koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorkiem zerkne na te pierścienie, przyznam, że nawet o nich nie pomyślałem.

Co do odpowietrzenia układu to chyba objawy występowały by ciągle. Tu pojawiają się tylko jak jade bardzo wolno oraz po ponownym naciśnięciu pedału hamulca wszystko jest ok.

Z początku myslałem, że może 1 czujnik ABS przy którymś kole ma błędne wskazania. Tzn 3 koła podają prędkość 9km/h , a jedno koło np 3 km/h. Sterownik ABS wykrywa różnicę prędkości i załancza ABS. Niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić bez kupowania nowego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy jade wolno ok 10km/h i nacisnę na hamulec słyszę delikatne bzyczenia z przodu autka (jak by jakaś pompka) oraz na pedale hamulca czuć delikatne odbicia podobne do tych jakie czuć gdy ABS sie załancza.

 

Miałem podobne objawy. Diagnoza do wymiany prawy pierścień zewnętrzny. Z tego co słyszałem to polecają przeguby firmy HDK. Całkowity koszt wraz z wymianą 270 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku myslałem, że może 1 czujnik ABS przy którymś kole ma błędne wskazania. Tzn 3 koła podają prędkość 9km/h , a jedno koło np 3 km/h. Sterownik ABS wykrywa różnicę prędkości i załancza ABS. Niestety nie mam pojęcia jak to sprawdzić bez kupowania nowego czujnika.

 

Właśnie przy pękniętym pierścieniu prawdopodobnie tak się dzieje.

Miałem to samo i wymieniłem przegub (samodzielnie). Po paru miesiącach zostałem skrytykowany przez znajomego mechanika, że jestem frajer bo wystarczyło zdjąć przegub i zespawać sam pierścień. Z tego co się dowiedziałem po zdjęciu pierścienia spawają go od wewnątrz, wyrównują spaw i nabijają na przegub. Może jest to jakieś rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Ostatnio borykam się z dziwnym problemem. Na wstępie zaznaczę, że byłem już w 2 warsztatach, niestety bez rezultatu.

Opis problemu:

W momencie gdy jade wolno ok 10km/h i nacisnę na hamulec słyszę delikatne bzyczenia z przodu autka (jak by jakaś pompka) oraz na pedale hamulca czuć delikatne odbicia podobne do tych jakie czuć gdy ABS sie załancza. W momencie gdy puszcze hamulec i nacisnę od nowa dziwne zachowanie znika.

Powiem jeszcze, że hamulce działają, ABS też (sprawdzałem na szutrze).

Zaznacze jeszcze, że klocji i tarcze są nowiutkie (w przypływie geniuszu warsztat mi je wymienił).

Bardzo prosze o wszelkie najlepiej trafne :) sugestie.

 

witam , miałem ten sam problem ale udało mi się usunąć go przy pomocy kolegi mechanika który zabrał się do tego w ten sposób że nie będąc pewnym który przegób jest w moim aucie wziął kilka typów .Potem aby zmniejszyć koszty naprawy wyjął przegób następnie po uprzednim rozgrzaniu go ,ściągnął sam pierścień zębaty i założył nowy zamontował cały przegób z powrotem .Może wydać się to nieco pracochłonne ale nie ma rzeczy niemożliwych dla fachowca O cenie nie piszę bo dla kolegi zawsze jest duża zniżka .A dla mechanika który ma warsztat samochodowy wszystko jest możliwe.A tak apropo bicia w pedał u mnie było ono tak silne że nie mogłem czasem wyhamować przy prędkości ponad 80 km,a było to koło prawe .wojtek69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że z opuźnieniem piszę, miałem niezaplanowany wyjazd służbowy.

 

Dziękuje za podpowiedzi. Problem rozwiązany. Zębatka przy przednim prawym kole miała a raczej ma wyłamane kilka ząbków. Obecnie ze znajomym ex mechanikiem mysle co z tym zrobić. Oczywiśnie nie wymieniając całego przegubu. Narazie próbuje znaleść takową nową bądz szrotową :)

 

Sumą sumarów diagnowa trafna. Rozwiązanie mam nadzieję w najbliższym czasie.

 

Jeszcze raz dziekuję za diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...