Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11]Zuzyty amortyzator


Dominik14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie bylo tak,ze przy ostatnim remoncie auta i wymianie opon na zimowe zaczelo mi cos stukac z prawej strony. Pojechalem do mechaniora ,a on mi powiedzial,ze kiedy auto jest podnoszone to moze byc tak,ze gumy na kielichu mogly sie naruszyc i to moze byc przyczyna tych stukow. Mieliscie podobne przypadki?? Pozdrowionka :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty amortyzator może stukać i jest to dość często spotykany przypadek. Stukanie to objawia się zazwyczaj albo jako mocne walnięcie przy nagłym wysuwaniu amortyzatora (zjazd z krawężnika czy duży uskok w dół przejeżdżany przy większej szybkości) albo też jako słabe stuki o dużej częstotliwości słyszalne podczas jazdy po małych nierównościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolega napisal ze amortyzator sie polal to znaczy ze wyciekl olej i amortyzator jest do wymiany. Jesli jest mokry to nie ma nad czym sie zastanawiac. Musial kolega w duza dziure wpasc ze wylal. Poza tym sprawdzenie amortyzatorow kosztuje na stacji obslugi ok 20 zl i bedzie dokladnie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mogl mi sie uszkodzic amortyzator kiedy to wlasnie po wymianie opon zaczelo mi cos stukac i nic z niego sie nie polalo. A jak naciskalem na postoju na ten amorek to nic nie slychac i dziala dobrze, tego stukania nie mialem przed wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tego sie obawialem.Wylal sie olej bo widac rzecz jasna a z wahaczem gornym to stukal na nierownosciach a teraz jest wlasnie jak z2maciek pisze-przy wysuwaniu sie amorka-opadaniu kola jest tekie glosne jebut.To niech tylko sie fortuna do mnie usmiechnie i wymieniam przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie tego sie obawialem.Wylal sie olej bo widac rzecz jasna a z wahaczem gornym to stukal na nierownosciach a teraz jest wlasnie jak z2maciek pisze-przy wysuwaniu sie amorka-opadaniu kola jest tekie glosne jebut.To niech tylko sie fortuna do mnie usmiechnie i wymieniam przod

 

jeździć w z wylanym amortyzatorem jest ryzykowne, wymień parę jak najszybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem o tym bardzo dobrze tylko 400 + ustawienie zbieznosci troszke mi nie na reke teraz bo kasy brak

 

jasne, rozumiem, ale w twoim przypadku wybrałbym nawet słabszej firmy ale sprawne, to jednak bezpieczeńswto twoje i twoich pasażerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa na allegro nawet po 70 zl ale wole zaplacic raz a dobrze a znalazlem delphi za 90/szt-warto czy nie bardzo?Aha co jeszcze trzeba wymienic przy okazji wymiany amorkow?

 

miałem kiedyś Delphi, ale nie w nissanie, nie miałem żadnych zastrzeżeń, diagności co roku na przeglądach też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...