Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skacze wskazówka obrotów silnika na biegu jałowym i drgania lekkie


Gość Adyjan

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, w moim aucie jest jak dotąd super wszystko (po wymianie kiedys tam cewki zapłonowej) ale mam taką teraz obawę małą. Silnik jak stoi wpada w takie malutkie dławienia (obroty są dobre, choć na ssaniu tego nie ma)

Pytanie co to moze byc, nie przeszkadza mi to podczas jazdy ale dzis odkrylem ze jak na biegu N albo P przycisnę pedał gazu tak ze wskazowka z obrotami silnika ustawi sie na 1,5 to dzieje się coś dziwnego, takie żżż, żżż, żżż, żżż w cyklach ze dwa razy na sekunde że wskazówka obrotow podnosi sie do dwoch i opada do 1,5 mimo ze trzmam gaz w jednej pozycji, Wolałbym za wczasu odkryć co to moze byc, i prosiłbym o odpowiedź czy Wasza Maxima A33 tez tak robi? Dodam ze jest to moment obrotów w którym zwykle bieg przerzuca się na wyższy w automacie. Podczas jazdy nie wyczuwam problemu.

 

Tutaj krótkie VIDEO na youtube z tego problemu,

 

 

Podpowiedzcie czy u Was tez tak sie dzieje?

 

A no i jeszcze, może to jest kwestia MAF? On był czyszczony, ale nic to za duzo nie dalo, bo czasem potrafil zgasnac. Ale teraz poprostu silnik na benzynie lekko bardziej drga gdy auto stoi, niż powinien moim zdaniem, na gazie zaś drga mniej. Może ktoś sprawdzi jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie nic to w jezdzie nie przeszkadza oprocz tego ze sporadycznie zgasnie silnik na wolnych obrotach. A apropos jak czesto powinno sie wymieniac swiece i przewody wysokiego napiecia? Maxima chodzi jak trzeba tak ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nic to w jezdzie nie przeszkadza oprocz tego ze sporadycznie zgasnie silnik na wolnych obrotach. A apropos jak czesto powinno sie wymieniac swiece i przewody wysokiego napiecia? Maxima chodzi jak trzeba tak ogolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...