Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Jakie żarniki?


Sebek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy ktoś może polecić jakie kupić żarniki do lamp soczewkowych? Na allegro ceny są od ok.20zł za sztukę i zastanawiam się czy zamówić te tanie podróbki czy lepiej od razu droższe bo niewiadomo jak długo te tanie poświecą.Może ktoś kupował te tanie? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

philips lub osram, resztę chińszczyzny sobie daruj, szkoda kasy i zdrowia, po miesiącu lub dwóch będziesz musiał zakupić nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem jeszcze żarników Narva.

A odnośnie chińszczyzny - używam takich za 20 zł szt 6000K i nie narzekam. Z pierwszego kompletu jeden zaczął migać po roku. Teraz od 2 miesięcy mam nowy komplet - znacznie dłużej rozświecał się do deklarowanej barwy - prawie miesiąc, nawet myślałem, że sprzedawca zapakował mi 4300K zamiast 6000K, ale obecnie jest OK. Jasność światła zadowalająca. Niem mam porównania z orygilanlymi nowymi firmówkami, bo te które miałem (GE) w aucie po zakupie były już chyba wyeksploatowane. Żywotność pewno tez zależy w dużej mierze od stanu instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie są podzielone.Teraz to już niewiem które wybrać.Ale skoro chińskie świecą rok to niewiem czy jest sens je kupować.Na allegro philips są po 100zł za sztukę.Może warto je kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro chińskie świecą rok

 

nie świecą, no chyba, że masz wyjątkowe szczęście, u mnie świecą już ponad rok ale są założone na drogowych, czyli ich użytkowanie jest bardzo ograniczone, a mijania po 2 miesiącach zaczeły przygasać i takie tam, jak chcesz to p[odeślę Ci chińszczyznę po kosztach przesyłki i wtedy zobaczysz co to za badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips po 100 to chińska podróbka na którą i ja się naciąłem U mnie świeciły 3 miesiące po czym zmieniły się w stroboskop. Obecnie używam General Electric o barwie 4300. Miałem i jakieś tam HIDy 6000 po 20 zeta co padły po miesiącu (te to już całkiem gasły i odpalały po ponownym rozruchu na parę minut)

GE są tańsze ale zdecydowanie teraz bym kupił OSRAMy, GE są trochę za żółte

 

DINO wytłumacz mi w jaki sposób wpakowałeś żarnik D2S na długie . Przecież to niemożliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO wytłumacz mi w jaki sposób wpakowałeś żarnik D2S na długie . Przecież to niemożliwe :D

 

przecież nie D2S biggrin.gif tylko z racji, że nie ma normalnych żarników na nasze długie to musiałem zastosować chińszczyznę, (szwagier pozbywał się hidów w fokusie i nie miał co z nimi zrobić) a efekt jest za***isty biało jak w dzień i wreszcie cokolwiek widać podczas, szybkiego przemieszczania się laugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że opinie są podzielone.Teraz to już niewiem które wybrać.Ale skoro chińskie świecą rok to niewiem czy jest sens je kupować.Na allegro philips są po 100zł za sztukę.Może warto je kupić?

Kup Philipsa lub Osram i masz spokój na 3-4 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile trzeba wydać za te oryginalne philipsy lub osram? teraz mam GE i u mnie świeciły 2 lata bo właśnie ostatnio zaczęły zmieniać barwę i wyłączają się, a znajomy niemiec od którego mam auto mówił że zmieniał rok wcześniej czyli w sumie wytrzymały 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile trzeba wydać za te oryginalne philipsy lub osram? teraz mam GE i u mnie świeciły 2 lata bo właśnie ostatnio zaczęły zmieniać barwę i wyłączają się, a znajomy niemiec od którego mam auto mówił że zmieniał rok wcześniej czyli w sumie wytrzymały 3 lata.

 

na allegro masz do Primery P11 D2S osram za 100 lub philips 110

do P12 D2R w podobnej cenie

Edytowane przez Oskar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok widziałem, ale wcześniej ktoś napisał że philips za 100zł to chińska podróbka.W P12 niemam ksenonów więc mniejsze koszty ale dużo słabsze światła niż w P11 tak więc różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy model Philipsa D2S ULTRABLUE 85122UBC , ale cena zwala z nóg (około 300 zł/szt.). Podobno nieco lepszy model niż ten podstawowy, to 85122 + . Na Allegro ceny zaczynają sie od 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...