Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11] Praca tylnego spryskiwacza


Gość mariuszp1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszp1979

Witam

Mam WP11 (kombi) i tylny spryskiwacz spryskuje część szyby - jak stoję z tyłu i patrzę na tylną klapę, to spryskiwany jest obszar między godziną 9 a 12 (używając zegarowego porównania), a wycieraczka robi pełny cykl - od 9 do 3. Czy spryskiwacz da się jakoś przestawić ?

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawić się da, natomiast konkretnego sposobu nie podam, bo mnie przy tym nie było. Zgłoś się do jakiego zakładu specjalizującego się w wycieraczkach, powinni podołać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij plastikową osłonę ramienia wycieraczki , sama końcówka spryskiwacza można wyjąć ale drobne regulację przeprowadź szpilką tak samo jak się przednie reguluje .Ja mam ustawiony spryskiwacz miedzy 1 a 2 godziną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ten spryskiwacz to on się przemieszcza razem z wycieraczką i pracuje w tych godzinach co napisałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawde mówiąc to nie wiem jak powinien ten cały spryskiwacz wyglądać fabrycznie bo u mnie to tylko sama rurka wystawała bo komuś kiedyś się końcówka zgubiła, po kilku modyfikacjach udało mi się rozwiązać ten temat i teraz spryskiwacz działa idealnie a mianowicie spryskiwacz chodzi razem z wycieraczką i płyn jest rozpryskiwany po całej szybie równomiernie a nie punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kombiaczku spryskiwacz "od zawsze" pryska punktowo na godzinę 12 A żeby pryskał równo ze startem wycieraczki to blisko silniczka na wężyku jest taki zaworek który nie pozwala płynowi wracać z powrotem do zbiorniczka. Takie zaworki widziałem w POLMOZBYCIE za 10zł/sztuka. Dodam że u mnie cały mechanizm wycieraczki wyglądają na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro pryska na 12 to u kolegi mariuszp1979 tak jak i u mnie kiedyś pewnie ukręciła się rurka mosiężna w osi wycieraczki, mi też się ukręciła ale troche z mojej winy bo wpychałem w nią dysze od VW i się rozszeżyła i zatarła w ośce. Ukręciła mi się w połowie długości, rozebrałem cały mechanizm uszczelniłem oringami i teraz spryskiwacz mi chodzi razem z wycieraczką a przedtem stał na 12ej , ale musze powiedzieć że lepszy efekt jest jak psika na całą szybe niż punktowo. link do mojej operacji http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/31991-p11wp11-spryskiwacz-tylnej-szyby/page__st__20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...