Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Falujące obroty na benzynie a na gazie ok


cybul009

Rekomendowane odpowiedzi

Samochod Primera 1999r 1.6 benzyna + gaz autronic ac 700

 

Auto zaczęło mi falować na benzynie na gazie jest idealnie. W momencie uruchomienia silnika ( zimny silnik ) obroty falują delikatnie po rozgrzaniu auta to samo. Zimny silnik obroty około 1000-1100 auto trzymane w garażu, ciepły silnik 750-900. Zakręciłem butle od gazu i poczekałem aż zejdzie cały gaz z przewodów jak auto zgasło uruchomiłem na benzynie dalej to samo. Wymieniałem uszczelki od przepływomierza i silniczka krokowego, cienkie przewody podciśnieniowe tez wymieniłem. W serwisie programowali obroty i powiedzieli ze delikatne falowanie jest wpływem mojego gazu a dokładnie podniesienia filtra obudowy wątpię żeby było to przyczyną kiedyś mówili ze rozrząd jest przyczyną i wymaga wymiany inny mechanik powiedział ze łańcuszkowy rozrząd wymienia sie gdy go słychać a u mnie jeszcze nie słychać go. nie wiem co ty jeszcze napisać proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś przepustnicę a głównie zaworek powietrza dodatkowego??

 

Wyczyściłem całą przepustnice dokładnie silniczek krokowy również ( rozumiem ze to zaworek dodatkowego powietrza aac)

 

jak silnik sie rozgrzeje do odpowiedniej temperatury to przestają falować obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem całą przepustnice dokładnie silniczek krokowy również ( rozumiem ze to zaworek dodatkowego powietrza aac)

 

jak silnik sie rozgrzeje do odpowiedniej temperatury to przestają falować obroty

Mam rozumieć "naukę wolnych obrotów" robiłeś :) zaczęło się to po czyszczeniu? może trzeba pojeździć troszeczkę aby komp się nauczył :)

Ps. Dopiero zauważyłem, ze dwa te same tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czyszczeniu przepustnicy i silniczka krokowego pojechałem do nissana odrazu na nauke wolnych obrotów bo rosły w momencie wbicia biegu. Po ich servisie obroty juz nie rosły ale zostały malutkie falowanie na zimnym silniku powiedzieli mi ze to wina miksera tego co podaje gaz do przepustnicy, filtr powietrza jest troche wyzej uniesiony. Moim zdaniem powiedzieli nie prawde, spławili mnie. Nie pali mi sie kontrolna na desce ze są błędy

 

po czyszczeniu przepustnicy i silniczka krokowego pojechałem do nissana odrazu na nauke wolnych obrotów bo rosły w momencie wbicia biegu. Po ich servisie obroty juz nie rosły ale zostały malutkie falowanie na zimnym silniku powiedzieli mi ze to wina miksera tego co podaje gaz do przepustnicy, filtr powietrza jest troche wyzej uniesiony. Moim zdaniem powiedzieli nie prawde, spławili mnie. Nie pali mi sie kontrolna na desce ze są błędy

 

Przyczyną falowania były przewody wysokiego napięcia po ich wymianie wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...