Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Jaki kolor lakieru??


Gość pawelek1916

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelek1916

Witam,

wiecie w którym miejscu (w samochodzie lub dokumentach) można znaleźć kolor(kod) lakieru jakim jest pokryty mój NISSAN PRIMERA P10 ??

 

Odpowiedź brzmi: zadzwoń do NISSAN-a, podaj im numer VIN a oni podadzą Ci numer lakieru:)

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dobierać kolor po numerze ale z tego co wiem ale nie będzie on taki jak kolor samochodu. To normalne że przez lata użytkowania odcień delikatnie się zmienia pod wpływem warunków atmosferycznych. Najlepiej odkręć klapkę od wlewu paliwa i jedz do firmy która dobiera lakier ale do takiej która robi natrysku próbne (są tacy spece którzy nie robią a potem się ludzie dziwią że kolor inny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale nigdy się nie dobiera laku po samym numerze albo po samym elemencie(jak im dasz element to nikt nie jest alfą i omegą i nie będą wiedzieli co to za kolor) więc daje się numer + element. Zazwyczaj każda szanująca się firma robi natrysk na fiszce ale nie po to żyby zobaczyć czy kolor taki sam (bo to zobaczysz jak mieszasz farbe) ale po to żeby zobaczyć czy lakier ma kąty, czyli czy pod danym kątem sie odpowiednio załamuje. Jak ma np. perłowy lakier to taki zabieg jest badzo ważny ponieważ perła zmienia kolor zależnie od kąta patrzenia oraz od słońca, a ten kolor zmienia się za pomocą ilości dolanej perły do koloru, dlatego też jest bardzo ważne aby przed lakierowaniem dobrze wymieszać lakier ponieważ perła osiada na dnie. Ja już tak raz dałem ciała i cała robota na marne bo zaraz na drugi dzień trzeba było jeszcze raz malować. Troche zawile ale myśle że wyjaśniłem Ci wszystko. Lakiernictwo to moja pasja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...