Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Światła mijania-regulacja


stachoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od niedawna posiadam primerę p11.144 i mam taki problem ze światłami mijania(halogenowymi), że świecą słabo ( poprzedni sunny o niebo lepiej), myślałem, że jakoś je wyreguluję, ale mam z tym problem ponieważ swiatła mają dwie granice światła/cienia - do pierwszej granicy świecą jasno, ale stosunkowo blisko, a za nią swiecą słabo ale mimo wszystko świecą więc mogą oślepiać i dopiero dalej jest druga granica światła/cienia. Nie jest to raczej normalne i przez to nie wiem jak wyregulować te światła aby świeciły na odpowiednim zasięgu jednocześnie nie oślepiając. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie co może być grane proszę o wypowiedź :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakładając ,że urządzenia sterujące samoregulacją xenonów ( usytuowane przy tylnej belce i przy skrzyni biegów ) są sprawne, to możesz spróbować podnieść światła regulując ręcznie - biały trzpień przy lampach wewnątrz , klucz nr 6. Koniecznie włączony zapłon lub pracujący silnik podczas regulacji. Jest wiele informacji na ten temat - poszukaj na tym forum. Sylvester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe światła soczewkowe w P11,144 nie mają samo regulacji tal jak xenon, a jakość ich świecenia daleko odbiega od standardu. Temat świateł jest tak stary jak Primera i wielokrotnie poruszany na forum, tak że nie będę go dalej rozwijał, Użyj szukajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukajki użyłem, ale nie znalazłem problemu podwójnej granicy światła/cienia. Jeszcze sprobuje poregulować w verticalu i horizontalu i zaobacze co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może źle wsadzona żarówka ? U mnie tak było i byłem zdziwiony, że udało się komuś źle wsadzić żarówkę i założyć zabezpieczenie. Światło miałem praktycznie tylko przed samym samochodem. Poza tym wymień żarówki na jakieś lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja chcialem byc fajnyi kupilem Philipsa 51zl za sztuke i efekt taki sam jak na poczatku nic nie widze :) Te auta maja to do siebie ze nie swieca. Bylem na stacji djagnostycznej i stwierdziali ze nie ma lepiej swiecacych lamp w tym miescie i nie maja zastrzezen. I tu alternatywa albo oslepiac albo nic nie widziec...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobiłem testy po regulacji i jest lepiej- nie swiaca jasno ale przynajmniej we wlasciwym kierunku. Drugie podejscie ustawiania sie udalo za pierwszym razem przestawilem lewa lampe ze swiecila mi totalnie w lewo. Dodatkowo kupilem osram silverstar i tez zobacze czy pieniadze w bloto wyrzucilem :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...