Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Wycieraczki


Dani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Własnie chciałem sobie zamówić wycieraczki ale natrafiłem na mały problem.Mianowicie katalog Intercars pokazuje rożne długości,strona kierowcy 530mm lub 500mm strona pasażera 510mm lub 500mm i nie bardzo wiem jakie zamówić.Nie mam w chwili obecnej dostępu do samochodu aby zmierzyć jakiej długości wycieraczki mam założone obecnie.

Może ktoś kupował i wie jaka ma być długość oraz jakiego typu ma byc adapter U czy A.

 

Primera 97 Sedan

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowe wycieraki masz już w komplecie różne adaptery.

Ja listwowe mam 500 i 525

Wcześniejsze zwykłe miałem 2x500

 

Kupuje na oko i zawsze daje rade. Patrze tylko aby jak największa powierzchnia została zebrana między górą wycieraczki lewej a dołem wycieraczki prawej.

Edytowane przez P11DK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowe wycieraki masz już w komplecie różne adaptery.

Ja listwowe mam 500 i 525

Wcześniejsze zwykłe miałem 2x500

 

Kupuje na oko i zawsze daje rade. Patrze tylko aby jak największa powierzchnia została zebrana między górą wycieraczki lewej a dołem wycieraczki prawej.

 

w takim razie stawiam ze strona kierowcy to 530mm a strona pasażera 510mm.Wycieraczki zamawiam przez internet wiec nie mam jak sprawdzić czy pasuje dlatego potrzebuje konkretne długości.

Może ktoś jeszcze coś podpowie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dłuższa powinna być po lewej, a nie możesz wziąść miarki i sprawdzić? Zrobiłbym to za ciebie ale teraz poruszam się mazdą bo primerą bez wycieraczek w deszczu nie pojeżdze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dłuższa powinna być po lewej, a nie możesz wziąść miarki i sprawdzić? Zrobiłbym to za ciebie ale teraz poruszam się mazdą bo primerą bez wycieraczek w deszczu nie pojeżdze :D

 

własnie problem w tym ze nie mogę bo kobieta wzięła samochód i pojechała do pracy. Chciałem teraz zamówić wycieraczki żeby mieć na jutro dlatego napisałem posta jaki ma być wymiar bo trafiłem na kilka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec powinno być tak wg Boscha

 

- Wycieraczka po stronie kierowcy – 530 mm

 

- Wycieraczka po stronie pasażera – 510 mm

 

z tym 510 to nie jestem przekonany bo wtedy wg mnie wycierak wyjdzie poza szybę.

 

wiec powinno być tak wg Boscha

 

- Wycieraczka po stronie kierowcy – 530 mm

 

- Wycieraczka po stronie pasażera – 510 mm

 

z tym 510 to nie jestem przekonany bo wtedy wg mnie wycierak wyjdzie poza szybę.

 

 

Wg Valeo jest odpowiednio 530 i 500 czyl;i jednak obawy miałem uzasadnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec powinno być tak wg Boscha

 

- Wycieraczka po stronie kierowcy – 530 mm

 

- Wycieraczka po stronie pasażera – 510 mm

 

z tym 510 to nie jestem przekonany bo wtedy wg mnie wycierak wyjdzie poza szybę.

 

 

 

 

Wg Valeo jest odpowiednio 530 i 500 czyl;i jednak obawy miałem uzasadnione

 

 

mi wyszło to samo wiec trochę jestem w kropce,poczekam chyba aż kobieta wróci i z samemu zrobię pomiary.

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie problem w tym ze nie mogę bo kobieta wzięła samochód i pojechała do pracy. Chciałem teraz zamówić wycieraczki żeby mieć na jutro dlatego napisałem posta jaki ma być wymiar bo trafiłem na kilka.

 

Pozdrawiam

 

Wybierz wymiar pośredni :)

a tak na poważnie to 1 cm na + czy na - nie zauważysz różnicy

Ja teraz sam do P12 (od kierowcy) kupię krótsza 625 lub 600 zamiast 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem wcześniej, ja patrze aby była jak najmniejsza szczelina między końcem lewej a poczatkiem prawej wycieraczki. Wtedy nie zostaje woda która w czasie jazdy podchodzi do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 + 510 jest optymalne. Nic nie wystaje, poza tym różnica między poszczególnymi modelami wycieraczek potrafi być większa niż te nominalne 10mm między 500 i 510. To 5mm na stronę...

 

Witam

 

Skoro mówisz ze 530/510 jest dobre i nic nie wystaje to już biorę się na zamawianie.

 

Dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530 + 510 jest optymalne. Nic nie wystaje, poza tym różnica między poszczególnymi modelami wycieraczek potrafi być większa niż te nominalne 10mm między 500 i 510. To 5mm na stronę...

 

A ja na forum wyczytałem że ktoś nawet obie 530 używa an przednią szybę :) z ciekawości 510 i 530 zamieniłem stronami i ta 530 od pasażera się mieści, taka opcja może być dobra, jak jedna gorzej już będzie ścierać to można zamienić stronami.

Narazie mam zwykłe wycieraczki, ale ciekawi mnie czy płaskie 530 (chyba są trochę dłuższe niż sama gumka) też wejdą na stronę pasażera, ktoś to sprawdzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na forum wyczytałem że ktoś nawet obie 530 używa an przednią szybę :) z ciekawości 510 i 530 zamieniłem stronami i ta 530 od pasażera się mieści, taka opcja może być dobra, jak jedna gorzej już będzie ścierać to można zamienić stronami.

Narazie mam zwykłe wycieraczki, ale ciekawi mnie czy płaskie 530 (chyba są trochę dłuższe niż sama gumka) też wejdą na stronę pasażera, ktoś to sprawdzał?

Ja mam płaskie i hula to dobrze.

 

Co do 2x530 to aż sam muszę sprawdzić z ciekawości bo nie ogarniam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płaskie i hula to dobrze.

 

Co do 2x530 to aż sam muszę sprawdzić z ciekawości bo nie ogarniam :D

 

i jak z tymi 530 płaskimi od strony pasażera? bo mi te zwykłe chodzą dobrze ale od kierowcy teraz mam 510 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi 530 płaskimi od strony pasażera? bo mi te zwykłe chodzą dobrze ale od kierowcy teraz mam 510 :P

szczerze, nie miałem czasu sprawdzić ale sprawdzę to w weekend jak nie zapomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość waldi1812

Mam P11 po lifcie r2001 i poprzedni właściciel pewnie zamienił wycieraczki,po stronie kierowcy była 50cm,a po pasażera 53cm i nic nie ocierało,ale osobiście jestem za wymiarami Boscha i wymieniam na 53-lewa i 51-prawa.Może ktoś podpowie jaka powinna byc tylna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P11 po lifcie r2001 i poprzedni właściciel pewnie zamienił wycieraczki,po stronie kierowcy była 50cm,a po pasażera 53cm i nic nie ocierało,ale osobiście jestem za wymiarami Boscha i wymieniam na 53-lewa i 51-prawa.Może ktoś podpowie jaka powinna byc tylna.

 

Cześć

 

Kolego skoro jesteś na wymiarami Boscha to wykaz trochę własnych chęci, wejdź na stronę Boscha z wycieraczkami i tam bardzo szybko znajdziesz odpowiesz na twoje pytanie. Żeby nie zniechęcać cie do forum od początku to powiem ze jak ostatnio sprawdzałem to było 53cm i raczej się nic nie zmieniło :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość waldi1812

Kolego Dani wykaż trochę własnych chęci,wejdź na stronę Boscha z wycieraczkami i tam bardzo szybko znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie które zadałeś w pierwszym poście.Tak że nie zwracaj uwagi innym że ktoś o coś pyta bo od tego jest forum.Poza tym dziękuję za odpowiedź na moje pytanie i pozdrawiam serdecznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dani wykaż trochę własnych chęci,wejdź na stronę Boscha z wycieraczkami i tam bardzo szybko znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie które zadałeś w pierwszym poście.Tak że nie zwracaj uwagi innym że ktoś o coś pyta bo od tego jest forum.Poza tym dziękuję za odpowiedź na moje pytanie i pozdrawiam serdecznie ;)

 

Bravo,masz racje tylko jak przeczytasz mojego posta to zobaczysz ze wykazałem trochę własnych chęci i sprawdziłem jakie występują długości w przeciwieństwie do ciebie a ze kilka katalogów ma rożne dane i podaje rożne długości dlatego napisałem posta aby koledzy je sprostowali za co im bardzo dziękuje.Pozatym podalem ci dlugosc tylnej wycieraczki wiec troche sie wykazalem :) Nie denerwuj się wiec za bardzo bo gdybym nie chcial ci pomoc to nie odpowiedział bym na twojego pytanie, po prostu uważam ze znalezienie odpowiedzi zajęłoby ci samemu około 1 minuty.

Tak wiec bez urazy i miłego korzystania z Forum

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P11 po lifcie r2001 i poprzedni właściciel pewnie zamienił wycieraczki,po stronie kierowcy była 50cm,a po pasażera 53cm i nic nie ocierało,ale osobiście jestem za wymiarami Boscha i wymieniam na 53-lewa i 51-prawa.Może ktoś podpowie jaka powinna byc tylna.

jak najdłuższa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość enkipenki

czy ma ktoś z Was / uzywa nowego typu wycieraczki? te płaskie? jak one się sprawują? wycierają całą powierzchnią? dobrze się układają? chciałem sprobować, bo normalne już w kolejnej primerze mi cholernie piszczą - miałem różne marki od Boscha przez Valeo do Alca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś z Was / uzywa nowego typu wycieraczki? te płaskie? jak one się sprawują? wycierają całą powierzchnią? dobrze się układają? chciałem sprobować, bo normalne już w kolejnej primerze mi cholernie piszczą - miałem różne marki od Boscha przez Valeo do Alca

 

Cześć

 

Mialem takie płaskie chyba nawet Valeo w Alfie i nie mogę nic złego na ich temat powiedzieć.Po jakimś czasie tez jednak czasami popiskiwały ale jeżeli chodzi o zbieranie wody z szyby o naprawdę ładnie to robiły. Ogólnie ja mogę polecić bo bylem z nich zadowolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi piszczały nawet valeo silencio w lato. Założone były przed latem. Zmiana płynu do spryskiwaczy pomogła ;) zacznij od tego, kup może jakiś płyn sonaxa.

Ja płyn zmieniłem bo zauważyłem, że w czasie deszczu wycieraczki nie piszczały. Myłem także dokładnie szybę jakimś clinem do okien :)

Zapomniałem dodać, że chyba najbardziej pomogła wymiana sworzni wycieraczek, wycieraczka od strony kierowcy już mi się na masce opierała... sprawdź na początek czy ramię wycieraczki nie ma luzów

Edytowane przez lukasz11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A ja miałem pióra wycieraczek Valeo 530 lewa, 510 prawa i 530 tylna (p11.144 w liftbacku); Po wymianie na tył założyłem 550 Beru i było cacy. Beru 550 aktualnie trafiła na przód (od strony kierowcy) i bardzo ładnie współpracuje z 510 Valeo. Dodam tylko że pióra są starego typu - nie wiem czy taki komplet by zdał egzamin w przypadku tzw. "płaskich"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...