Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] duże spalanie


Gość markus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno Primerę 11 2001r 1.6 benzyna.Zaniepokoiło mnie duże spalanie benzyny ok. 10 na setkę ,może ktoś wie w czym problem?

 

 

 

witam ,zauważyłem ze moja primera P11 sedan zaczyna dobrze chodzic przy 3 tys.obro. moze dlatego tyle pali (miałem przedtem astrę II 1,6 ecotec spalanie super około 6l benzyny)dlatego zdziwiło mnie 10 l w Primerze ale ona jest wieksza od astry moze dlatego.Chciałem jeszcze zapytac co może oznaczać (jak gazuje na jałowym biegu okoł.4-5tyś obrotów to z rury wydechowej wydostaje sie czarna sadza,a jak złapałem na dłonie to jest to cos jak olej z sadzą i woda)napiszcie co to jest o co chodzi i jaka jest przyczyna tego(dodam ze jak go nabyłem to po dobrej gazówce obroty spadały mu na około 200 dusił sie ,a potem wskakiwały na jakieś 900).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś inne autko z takim silnikiem jak 1.6 16v - i jak pamiętam porządne deptanie na pedał gazu,kierował spalanie na 10 literków na 100km.Ale zapytam szwagra,ponieważ on posiada primere 1.6 16v i wiem że potrafiła zeżreć mu nawet około 12 litrów,wiem też że były ustawiane zawory i coś jeszcze i spalanie opadło chyba na 6 - 7 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem niedawno Primerę 11 2001r 1.6 benzyna.Zaniepokoiło mnie duże spalanie benzyny ok. 10 na setkę ,może ktoś wie w czym problem?

 

Cześć

 

Jak już tak cie niepokoi to spalanie i chcesz wiedzieć co inni o tym myślą to może napisz dokładniej ile pali bo samo 10L/100 mało mówi.

Jest to spalanie w mieście na trasie,a może cykl mieszany.

Ja mam P11 sedan a nie jak ty P11.144 ale mogę ci powiedzieć ze tez czasami dochodzę do 10L/100 w mieście i nie uważam tego za dziwne. Częsta jazda na niedogrzanym silniku,gaszenie i odpalanie jak to w mieście i na koniec wychodzi 10L.

Wiec jeżeli jest to spalanie na mieście a nie w trasie to raczej normalne, pyzatym każdy ma inny styl jazdy i czasami są rożne wyniki.

Dla przykładu powiem ci ze inne auta które miałem z silnikami 1.6 tez paliły 10L/100km w mieście miedzy innymi Passat B5 i Laguna2.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś inne autko z takim silnikiem jak 1.6 16v - i jak pamiętam porządne deptanie na pedał gazu,kierował spalanie na 10 literków na 100km.Ale zapytam szwagra,ponieważ on posiada primere 1.6 16v i wiem że potrafiła zeżreć mu nawet około 12 litrów,wiem też że były ustawiane zawory i coś jeszcze i spalanie opadło chyba na 6 - 7 litrów.

 

 

 

Jak możesz to dowiedz sie dokładnie co szwagier robił . dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl jazdy jeszcze bym dodał na to że ma wpływ na spalanie.

 

mam auto 1,8 105KM i spala tyle samo co moja Nysa 2.0 ale to z prostego powodu, że 1.8 aby się bujnęło trzeba deptać. Wtedy wzrasta nam spalanie. Tak samo jest z 1.6 bo 100KM potrzebuje wysokich obrotów. Styl , miejsce, pogoda jest 1500 czynników przyczyniających się do spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie.. Ja przy motorku 2,0 mam rozbieżności spore bo dynamicznie w trasie wyszlo mi niespełna 9 a dynamicznie w miescie wychodzi czasem 15 (niezależnie czy pb czy lpg).. spokojnie w miescie mieszczę się w 11 pb i 12-13 lpg.. Tak jak powiedzieli przedmówcy warunków jest mnóstwo.. powiedz jak, ile i gdzie jezdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja P11 2.0 pali 12,5. to cykl mozna powiedzieć mieszany. wczesniej na trasie 800km i pełnym obładowaniu ludzi i bagażniku kombi i pełnym baku spaliła 9,5. Trasa autostradowa. 3 rasy dobiłem do 211km/h. Próbowałem delikatnie jezdzić ale nic to nie dało. Ostatnio wyszlo spalanie 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam taką samą Primere i pali mi 9 w miescie przy EcoDriving i 12 przy pełnym ogniu tak że myślę że to normalne spalanie. Na trasie pali 6L przy 100km/h, na autostradzie 8L przy 180km/h. Wydaje mi się że nie masz się czym przejmować :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Jak możesz to dowiedz sie dokładnie co szwagier robił . dzieki

 

 

I tu niestety zonk - pytałem o spalanie 1.6 16v primy szwagra i nic z tego 8 L na 100 km.to jest w trasie przy spokojnej jezdzie,ale gdy zaczął jej deptać to spokojnie 10 L na 100 km. łyka,a jak trzeba będzie to i wezmie trochę więcej - ( a więc spalanie od 6 L do 8 L ,to było jakieś początkowe złudzenie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...