Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] ksenony nisko świecą


Gość loban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ksenonami. Od pewnego czasu nisko mi świecą. W nocy ciężko się jeździ. Wcześniej było bardzo dobrze.

Po włączeniu zapłonu strumień swiatła idzie do góry, potem w dół i zatrzymuje się na sekundę. Do tej pory jest wszystko jak było. Jednak po tej sekundzie strumień światła skokowo obniża się w kilku krokach i na samym końcu obniżania robi jeden krok w górę. W rezultacie światła świecą tak nisko, że trudno się jeździ w nocy i jest to niebezpieczne.

Proszę o pomoc jak do tego się zabrać.

Domyślam się, że nie działa układ samopoziomowania. Wiem, że centralka tego układu jest za schowkiem. Centralka bierze sygnał z dwóch czujników położenia świateł. Czujniki i ich połączenia oglądałem. Trochę pordzewiałe ale wyglądają na sprawne. Wyczytałem w serwisówce, że diagnostyki "auto control unit" można dokonać samodzielnie za pomocą żarówki 2 Watowej. Algorytm mam z serwisówki (EL92,EL95,EL96). Próbowałem robić reset ustawień (5 razy włączyć i wyłączyć światła)ale teraz mi to nie działa. Kiedyś robiłem po wymianie żarnika i było OK.

 

Czy ktoś już to robił?

W weeekend zabieram się za to i wolałbym uniknąć niespodzianek.

Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo, i wlazłem pod nismo i poodginałem trochę te blaszki do któych jest zamocowany wodzik od rezystora, aby zmienić zakres na ścieżce, i wtedy od nowa ustawiłem światła i narazie jest gitt,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...