Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Problem z układem chłodzenia


Gość pmdtomas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pmdtomas

Witam,

posiadam Nissana Primerę P11 z 2001 roku (po lifcie), 1.6 benzyna + gaz sekwencja.

Mam problem z układem chłodzenia, w lato samochód się grzał, później jak się okazało mój mechanik wyjął termostat, odpowietrzył układ i wszystko było ok.

Teraz z uwagi na niedogrzanie wrzuciłem termostat (za 26 zeta podobno dobry) i układ chłodzenia troche zwariował, nie mam wogóle ogrzewania a silnik się przegrzewa.

Czy ktoś orientuje się jakie mogą być przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz źle wpięty reduktor od lpg, daj zdjęcia instalacji i wpięcia reduktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz lekko przedmuchaną uszczelkę pod głowicą (ewentualnie pękniętą głowicę) i spaliny idą do układu chłodzenia. Dopóki nie było termostatu gazy zdążyły się ulatniać przez korek od zbiorniczka i było względnie ok. Jak masz termostat, to dopóki ten się nie otworzy gazy tracą dotychczasową drogę ujścia i pchają się niejako pod prąd przez co silnik traci chłodzenie, płyn zaczyna bomblować, kipieć, wyciekać z układu etc.

CO mogę zalecic? znaleźć mechanika z sondą CO2, ten sprawdzi, czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ma dwutlenku węgla. Jeśłi będzie- trza ściągać głowicę.

 

to trochę czarny scenariusz, ale znam sporo aut, które tak miały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pmdtomas

Dzieki za odp., narazie oddaje do mechanika zeby sprobowal odpowietrzyc uklad i nagrzewnice a jak to nie pomoze to zostaje uszczelka. Mam tylko nadzieje że jak się troche przegrzał to nic sie więcej nie stało.

Edytowane przez pmdtomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp., narazie oddaje do mechanika zeby sprobowal odpowietrzyc uklad i nagrzewnice a jak to nie pomoze to zostaje uszczelka. Mam tylko nadzieje że jak się troche przegrzał to nic sie więcej nie stało.

 

sprawdziłeś wpięcie reduktora gazu??? ma być równolegle do nagrzewnicy, złe wpięcie może spowodować to co opisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłeś wpięcie reduktora gazu??? ma być równolegle do nagrzewnicy, złe wpięcie może spowodować to co opisujesz

 

Witam kolegę.

Na podłączaniu gazu akurat niewiele się znam, więc pytam:

 

Co by się działo gdyby reduktor wpięty był szeregowo? I przede wszystkim dlaczego tak by się działo?

Bo tak na chłopski rozum przeciwwskazań nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Na podłączaniu gazu akurat niewiele się znam, więc pytam:

 

Co by się działo gdyby reduktor wpięty był szeregowo? I przede wszystkim dlaczego tak by się działo?

Bo tak na chłopski rozum przeciwwskazań nie widzę.

 

nie chodzi o to czy szeregowo czy równolegle, tylko o to czy jest wpięty w węże od nagrzewnicy,

jakbyś miał wpięty reduktor szeregowo a nagrzewnica była by odcinana zaworem, to jak dla mnie nie było by przez niego przepływu cieczy,

 

są auta gdzie to nie przeszkadza,

 

mi bardziej chodzi o to, że niekoniecznie w ten układ wpinają, tylko tam gdzie im łatwiej, ostatnio widziałem reduktor podpięty pod zbiorniczek wyrównawczy (nexia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mi bardziej chodzi o to, że niekoniecznie w ten układ wpinają, tylko tam gdzie im łatwiej, ostatnio widziałem reduktor podpięty pod zbiorniczek wyrównawczy (nexia)

 

 

teraz jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio widziałem reduktor podpięty pod zbiorniczek wyrównawczy (nexia)

 

ten co to montował to powinien sie cofnąc do przedszkola i pobawić sie klockami jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...