Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] PALI NA 2 CYLINDRY ;)


Gość Filer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

coś kolega mąci bo jak ja miałem zamieniony 2 z 3 cim cylindrem poprostu wtyczki od wtrysków PB to mi sonda nie chciała oscylować ????

 

nie mogę znaleść wykresów z czasów wtrysku z manuala wiec może wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to kompletnie nie ma znaczenia to są alternatywne układy zasilania i tak to kiedy mieszanka wpada do cylindra decyduje rozrząd

 

 

poza tym kolega miał mikser więc o sekwencji i laniu nie ma mowy.

 

pomijam sprawę co kolega ma zamontowane, dlatego miedzy innymi błąd przepływki czy jakieś inne sprawy nie mają wpływu na pracę takiej instalacji LPG,

ale, przy sekwencji

 

,

komp LPG współpracuje z kompem PB a wtryski są wpinane pod wtryskiwacze PB, i w zależności jak jest wtrysk sterowany, inaczej się wpina i ustawia w programie, dlatego pytam,

 

 

 

coś kolega mąci bo jak ja miałem zamieniony 2 z 3 cim cylindrem poprostu wtyczki od wtrysków PB to mi sonda nie chciała oscylować ????

 

nie mogę znaleść wykresów z czasów wtrysku z manuala wiec może wieczorem

 

o właśnie może by zamienić wtyczki od wtrysków, tak dla sprawdzenia, wtedy nic nie powinno się zmienić bo i tak wszystkie według powyższego, dają razem,

 

no to poszperałem trochę i znalazłem, jak to jest w nissmo, hmmm ???? czyli z mojego angielskiego wynika, że podczas normalnej pracy silnika w nismo mamy wtrysk sekwencyjny, czyli pyka tak jak zapłon i korby, a między innymi przy rozruchu mamy wszystkie naraz, czyli to co teraz kolega ma zrobione za radą ma tak jak podczas rozruchu, czyli chyba nie do końca prawidłowo, może jednak poszukać dlaczego zanikł sygnał na tych 2 wtryskiwaczach ;)

352_20_43_25.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ten sposób można wyeliminować usterkę wtryskiwacza a zakładam że pb jest używane do odpalania więc w tej sytuacji wtryski pracują razem bo silnik jest zimny

 

logiczne że trzeba usunąć usterkę w instalacji chodziło o to aby silnik pracował na cztery na paliwie a nie czy można zostawić intalację w takim stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no qrde przecież pisałem że wtryski są sterowane masą i należy zmostkować na próbe masę z wtrysku obok -działającego poprawnie

 

jeśli zagada tzn że instalacja jest pokopana jeli dobrze pamiętam to + do wtrysków idzie jeden i rozchodzi sie na każdy przy listwie a masa z ECU do kazdego jest osobna

 

ale jak juz pisałem wtryski pracują wszystkie razem (to NIE jest sekwensja)wiec mozna tak przetestować.

 

czytajcie dokładnie co sie tu pisze PROSZĘ

 

hmmm nie chcę się czepiać ale to nie moje słowa, i są jeszcze inne przykłady, ale ni eo to tu chodzi, kto co powiedział, tylko aby nie wprowadzać w błąd i czytać ze zrozumieniem, tak jak ktoś też napisał wyżej,

 

1. w ten sposób można wyeliminować usterkę wtryskiwacza a zakładam że pb jest używane do odpalania więc w tej sytuacji wtryski pracują razem bo silnik jest zimny

 

2. logiczne że trzeba usunąć usterkę w instalacji chodziło o to aby silnik pracował na cztery na paliwie a nie czy można zostawić intalację w takim stanie

 

ad1. fakt, że można to wyeliminować i się pojedzie, ale silnik pracuje w ten sposób nie dlatego, że jest zimny tylko podczas rozruchu i w trybe awaryjnym, nic tam nie ma na temat temperatury silnika. tak chyba tam jest to określone po angielsku,

 

ad2. to trzeba było to koledze napisać, że jest to chwilowe rozwiązanie do rozruchu a nie do jeżdżenia w ten sposób,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisał kolega dino jest to chwilowe rozwiązanie a generalnie mając samochód na lpg benzyny raczej używa się do odpalania i ewentualnego dojazdu do stacji lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to zamykam aby niepotrzebnie nie bić piany, jak Twórca tematu będzie chciał znowu go otworzyć to do mnie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...