Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Jak dolać olej do skrzyni biegów?


Gość pentional
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcasz srubę od wlewu w skrzyni i szprycą do oleju aplikujesz aż nie zacznie sie przelewać.To by było na tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojscie jest dobre.Wystarczy poodnieść maskę i w połowie wysokosci skrzyni widać otwór na klucz wpuszczany kwadrat chyba "12" Mozliwe ze bedziesz miał problem z odkreceniem wtedy mozna nalać przez odpowietrznik .Do tego potrzebna jest strzykawka i kawałek wężyka fi 4 lub 5

Edytowane przez sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Tino jak sie rozsypala skrzynia w trasie (z powodu braku oleju) To wlewalem olej przez odme od skrzyni biegow, tylko to jest mozolna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dolewa olej do skrzyni biegów?

 

Cześć

 

Skoro nie wiesz jak go dolać to skąd wiesz ze ci brakuje?No chyba ze gdzieś masz ostry wyciek i dlatego myślisz ze nie ma stanu.

A co do dolewania to tak jak kolega Sten napisał masz od tego korek który znajduje się na skrzyni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pentional

Cześć

 

Skoro nie wiesz jak go dolać to skąd wiesz ze ci brakuje?No chyba ze gdzieś masz ostry wyciek i dlatego myślisz ze nie ma stanu.

A co do dolewania to tak jak kolega Sten napisał masz od tego korek który znajduje się na skrzyni.

 

Pozdrawiam

Na zimnej skrzyni 2 warczy. Poza tym czasem wsteczny nie zalapuje pierwszym razem Edytowane przez pentional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnej skrzyni 2 warczy. Poza tym czasem wsteczny nie zalapuje pierwszym razem

 

ja mam podobnie pomimo tego ze mam zalany nowy olej o przebiegu 5000km.Mialem tak wcześniej i myślałem ze wymiana oleju pomoże jednak niczego to nie zmieniło.Tak wiec jak już chcesz to wymień cały olej bo dolewka raczej nie wyleczy ci tego problemu.Ja dalej tak jeżdżę i już nie wiem od czego i co zacząć sprawdzać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu masz wyrobiony 2-gi bieg (to najczęściej używany bieg), i wyrobione tuleje od dźwigni zmiany biegów i dlatego wsteczny słabo wchodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poprostu masz wyrobiony 2-gi bieg (to najczęściej używany bieg), i wyrobione tuleje od dźwigni zmiany biegów i dlatego wsteczny słabo wchodzi?

 

Witam

 

Kolego możesz mi trochę naświetlić temat tych tulei bo może warto się im przyjrzeć.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimak to coś co napędza licznik.

jest z tyłu skrzyni, wychodzi do góry i jest przykręcone na śrubkę "6" czyli na klucz "10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn mozna sie do niego dostac wyciagajac te skorzane cos w czym jest raczka od skrzyni biegow??

ale skond przy przednio napędówce nie masz szans skrzynka jest malutka masz albo korek wlewu oleju albo przez naped linki prędkościomierza albo odmy napisali wszystkie opcje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...