Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Po odpaleniu kasuje KM i H i czy wasze tino też się tak dlugo grzeją?


Maciek90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Problem dotyczy Tino 2.2di 2000r. Wsiadam do auta zapalam i wszystko sie kasuje, dzieje sie tak przynajmniej raz w tygodniu, Co to moze byc mam dosc ustawiania godziny. Wasze tino (diesle) tez tak wolno sie nagrzewaja? U mnie potrzeba 10km ostrej jazdy aby silnik sie rozgrzal choc troche, a co tu wogule mowic o ogrzewaniu... po 10km leci dopiero letnie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie - moze troche rzadziej, podejrzewam kostke w "tablicy wskaźników" bo zakładałem automatyczny włącznik świateł. Wielokrotnie tam zaglądalem teraz nawet przestałem na to zwracać uwagę ale dawno już mi sie nie przydarzyło ustawiać godziny wiec chyba nareperowałem. Co do grzania to chyba każdy dizel tak ma. To są twoje odczucia jak rozumiem mi się wydaje ze u mnie troche szybciej to następuje i pózniej grzeje dobrze

Edytowane przez pumek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem kiedyś to współczesne diesle dość słabo się nagrzewają (ogólnikowo mówiąc - fachowcem nie jestem)- i nawet stosuje się chyba w lepszych modelach specjalne dogrzewacze do ogrzewania aby kierowca nie marzł szczególnie w pierwszych kilometrach jazdy.

No cóż Panowie i Panie my w benzynkach mamy drogą jazdę na wakacje, szybciej ciepło w kabince i tańsze naprawy silnika :devil: a wy tańsze wojaże na wakacje i zimne noski w zimie :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skontroluje te kostki, a co do nagrzewania sie diesli, to ten jedyny sie tak wolno rozgrzewa, mam jeszcze p11 2.0td tam juz po 2 km leci cieple powietrze i jest prawie nagrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tino 2.2 Di z 2001 roku i z ogrzewaniem kabiny tez nie jest najlepiej, bynajmniej przez pierwsze kilka km...Mam na to sposób - wsiadam do auta tak jak stoję, i miarę upływu czasu jak się robi coraz cieplej w środku zdejmuję po kolei kolejne części ubrania B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skontroluje te kostki, a co do nagrzewania sie diesli, to ten jedyny sie tak wolno rozgrzewa, mam jeszcze p11 2.0td tam juz po 2 km leci cieple powietrze i jest prawie nagrzany.

 

Silnik w P 11 2.0td to właśnie przykład jeszcze "starej" generacji diesla nie żadne sdi,cdi dci itp. poczytaj fora "konkurencji" wszystkie te nowe silniki długo się grzeją i wnetrze wolno sie nagrzewa. Ja też jeżdżę czasami poczciwym 1,9Td VW i tam jest inaczej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez pare razy jezdzilem renowka megane 2001r. 1.9 dti i tam tez tak szybko sie silnik nagrzewa i kabina, tak jak w primerze, a 1.9dti to juz nie taki stary diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

teraz jakos przestal kasowac godzine, ale przy takim mrozie samochod nie nagrzewa sie nawet po 15km. Moze wsadzic inny termostat bo moj tino byl sprowadzony z wloch, a tam inne temperatury panuja i moze jest inny termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...