Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] Odcinanie zaplonu 2500RPM


Gość Iskier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pierwszy post wiec sie przedstawiam,

 

Marcin posiadacz drugiej juz primery pierwsza mi ukradli :( , i nie bylo autocasca) :(, teraz jestem szczesliwym posiadaczem primery z 1998r 1.6 [P11]

ale ze nigdy nei mialem z nimi problemow wiec nie mam pojecia co moze byc przyczyna nizej opisanego zachowania.

 

auto zachowuje sie jakby odcinalo zaplon przy 2500RPM czy to na luzie czy na poszczegolnych biegach, brakuje tez mu mocy i czasami zeby jechalo musze odpuscic gaz i ponownie nacisnac,

 

obstawialbym cos z elektronika ale tak jak mowie nie wiem zbyt duzo na temat nissana i jego problemow :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum tematów o przepływomierzu powietrza, może to jego wina. Tak na pierwszy rzut oka.. Na przyszłość w temacie posta podaj Tag (czy to [p10], [p11], [p11.144], [p12]) Dodatkowo jest podział w dziale Primera i pisz posty w dziale dotyczącym Twojego modelu, będzie nam łatwiej się odnaleźć :) Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dynamit75

Witam.

 

Ja bym stawial na pompe paliwa, albo za niskie cisnienie, albo spadla jej wydajnosc. Albo jakis "zator" w ukladzie zasilania w paliwo. Mialem podobny probem kiedys jak zawislem podloga na pryzmie gruzu, troche zagniutl sie przewod miedziany miedzy zbiornikiem paliwa a komora silnika. Autko tracilo moc po przekroczeniu okolo 2 800 RPM.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie świeci się u ciebie kontrolka check? Czy ona w ogóle działa? Pytam bo objawy wskazują, że silnik chodzi w trybie awaryjnym, dlatego jest słaby i kręci się do ok. 2500 obr/min. Kiedy zaczął się problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

check engien sie nei swieci, ale kontrolka dziala, problem zaczol sie kiedy wrocilem z dlugich wakacji i padl akumulator wiec odpalilem auto na kablach, pojezdzilem troche i zaczelo sie dziac, raz zaskakiwal normalnie a raz wchodzil w ten tryb, teraz juz na stale tak jezdzi.

 

istnieje jakas mozliwosc sprawdzenia kodow bledu, np w subaru podpinam dwa kable i zaczyna mi migac alfabetem morsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest dokładnie taka możliwość. Poszukaj na forum jest to dokładnie opisane co i jak robić wraz z opisem błędów. Masz instrukcję:

http://nissanklub.pl/attachments/081_Autodiagnostyka_elektroniki_silnika_SR20_GA16_GA14.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem tak jak radziliscie, i wystukalo blad przeplywomierza,

 

ale gdzie on sie miesci, sprawdzilem dolot do filtra powietrza i nie ma nic na calej dlugosci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tylko jakiś kabelek się urwał, posprawdzaj połączenia do przepływki, i pomierz go jakie ma wartości

 

a przepływke masz w gardzieli, pod filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...