Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] - PIASTA KOŁA


Gość longer 81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość longer 81

Siemanko - posiadam P11 2.0 TD, rok 1996 z ABS - i potrzebuje odpowiedzi z jakich jeszcze modeli primerki i roczników będzie pasowała piasta koła do mojego autka.

 

Odpowiadajcie ! Dzięki !!!

 

 

 

To jeszcze raz ja -

 

1 - czy piasta jest jedna nie zależna od strony L czy P.

2 - czy jest różnica pomiędzy modelami ( np.tak jak z półosią,że ma inną ilość zębów na wieloklinie niż w BENZYNIE ,chodzi tu o zęby na przegubie czy przegub od TD wejdzie do piasty od BENZYNY ).

3 - i jeszcze jedno oglądam też taką stronkę ze sklepu internetowego i w tytule jest P11 od roku 1996.06 do roku 2001.12 - 2.0 TD 90 KM. - czy oznaczałoby że części byłyby takie same,chociaż nie znalazłem tam piasty,tylko pierścienie uszczelniające i coś tam jeszcze.

 

 

 

 

 

I znowu pytanie - jeśli mechanik powiedział że usadził łożysko piasty i trzeba było punktować siedlisko,to co było punktowane ? siedlisko w zwrotnicy ? czy ten pierścień na piaście ? gdzie to łożysko się wprasowywuje - w piaste ,na piastę,czy w zwrotnicę,jak to wygląda ? Tą informację potrzebuję żeby nie ktoś w ch..a nie przycioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przód, bo nie sprecyzowałeś: Prawa - lewa nie ma różnicy, pasuje na pewno od P10 2.0D bo z tego zakładałem, więc podejrzewam, że od innych modeli też podejdzie, ale tego już nie sprawdzałem.

Z tyłu nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

raczej nie, inny przegub i półoś

 

 

 

Półoś wchodzi do przegubu,to raczej chyba nie ma to nic wspólnego z moją piastą,dzwoniłem już do gościa z allegro i ma cały zestaw z rozbiórki - piasta,łożysko,zwrotnica,tarcza,zacisk z klockami ham. i amorem za 180 zł.tylko do przełożenia.W opisie miał że do p11 2.0 i pytałem go czy to do 2.0 TD czy 2.0 BENZYNA,powiedział że do DIESLA a więc to mnie cieszy ! ale powiedział że do BENZYNY jest to samo.Mój mechanik dzisiaj też mi powiedział że raczej przegub nie ma różnicy od strony piasty,różni się od strony półosi.

 

Ale czekam oczywiście na dalsze wasze sugestie.

 

Panowie dajcie jakąś podpowiedz - bo stoję dalej w miejscu,chodzi o te różnice pomiędzy TD a BENZYNĄ, i jak z tymi częściami co do rocznika,czy taka sama piasta była od roku 1996 - 2000,czy czymś się różniło,nie mogę znalezć używki typowo do mojego rocznika i modelu,a niewiem czy pasuję np: rocznik 98 albo 00.

 

Jedni sprzedawcy mówią że nie ma różnicy,drudzy zaś mówią że jest różnica ! i co dalej ?

 

Półoś wchodzi do przegubu,to raczej chyba nie ma to nic wspólnego z moją piastą,dzwoniłem już do gościa z allegro i ma cały zestaw z rozbiórki - piasta,łożysko,zwrotnica,tarcza,zacisk z klockami ham. i amorem za 180 zł.tylko do przełożenia.W opisie miał że do p11 2.0 i pytałem go czy to do 2.0 TD czy 2.0 BENZYNA,powiedział że do DIESLA a więc to mnie cieszy ! ale powiedział że do BENZYNY jest to samo.Mój mechanik dzisiaj też mi powiedział że raczej przegub nie ma różnicy od strony piasty,różni się od strony półosi.

 

Ale czekam oczywiście na dalsze wasze sugestie.

 

Panowie dajcie jakąś podpowiedz - bo stoję dalej w miejscu,chodzi o te różnice pomiędzy TD a BENZYNĄ, i jak z tymi częściami co do rocznika,czy taka sama piasta była od roku 1996 - 2000,czy czymś się różniło,nie mogę znalezć używki typowo do mojego rocznika i modelu,a niewiem czy pasuję np: rocznik 98 albo 00.

 

Jedni sprzedawcy mówią że nie ma różnicy,drudzy zaś mówią że jest różnica ! i co dalej ?

 

 

 

 

 

ODPOWIADAM - zadzwoniłem do serwisu Nissana w Krakowie i dość miła pani przekierowała mnie do działu części i tam pan,który chciał mi pomóc,sprawdził wszystkie modele naszej Primery i powiedział że " piasta " we wszystkich opciach pojemności silnika na taki sam numer części a więc piasta pasuje do każdego rodzaju NISSANA PRIMERY P 11.rok 96 - 01.

 

Pozdrawiam - longer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...