Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] dziwne odgłosy


Gość taischio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem nissana primery 2001 r. po lifcie. Obecnie mam przejechane 85 tys kilometrów i jak dotąd nie miałem problemów ze swoim samochodem. Po zmianie opon na zimowe podczas jazdy słychać bardzo dziwne buczenie. Najgłośniej jest na 4 biegu przy prędkości ok. 60 km/h. Podczas rozpędzania samochodu przy prędkości 40 km/h dźwięk jest również słyszalny. Po wciśnięciu sprzęgła odgłos cichnie, ale podczas jazdy na luzie gdy samochód sam zwalnia też można usłyszeć jakieś jazgotanie. Bardzo proszę o podpowiedź ponieważ sam nie wiem czy to opony czy skrzynia. Serwis w Lublinie (Autoniss)zdiagnozował łożyska w skrzyni i chcą mnie wykasowć na 1600 pln, natomiast w toy car w Stasinie najpierw mówili o układzie różnicowym a potem stwierdzili że to nie skrzynia i właściwie odprawili mnie z kwitkiem.

Dodam jeszcze że podczas ujemnych temperatur ten dziwny dźwięk jest głośniejszy. Sorki za tak długi wywód, jestem totalnym laikiem samochodowym. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to bedzie wina opon. Opony zimowe zmieniales sam tzn. sam przerzuciles cale kola ,czy zmieniales na serwisie. Zobacz jakie masz zlozone opony zimowe i poczytaj sobie opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...