Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] rosnacy stan oleju


Gość doniu18 16v
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doniu18 16v

Witam wszystkich uzytkownikow. Mam primerke 2001 1,8 16V ok 2 miesiace temu sprawdzalem stan oleju,bylo ok. Dzis sprawdzilem ponownie i zdziwienie jest ok 1 cm ponad stan.Czy powinienem sie martwic, czym to moze byc spowodowane, pogoda,krotkimi przejazdami nie wiem. Co z tym zrobic? Prosze o rade.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba powinieneś, sprawdź czy nie śmierdzi paliwem albo czy nie ma płynu w oleju

 

 

Raczej tylko paliwo pozostaje (skoro autor wątku twierdzi, e sprawdzał poziom oleju i nie zauważył nic niepokojącego)

Jakby w oleju znalazł się litr płynu, to zmieniłby on kolor na "kawę z mlekiem". Poza tym, tuż po odpaleniu kontrolka oleju gasłaby sporo później- taka zawiesina jest bardzo gęsta i ciężko ją rozprowadzić po silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doniu18 16v

lejące wtryski

moze leja ale to jakis spadek mocy by wystapil albo nie rowna praca lub wieksze spalanie a tu wszystko ok.Jak myslicie czy badanie komputerem by wykazalo zmiane cisnienia na wtryskach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego paliwo do oleju moze dostac sie np przez lejace wtryski, pierscienie zuzyte, ustawiona zbyt bogata miesznke paliwowo- powietrzna, i jazde na zbyt krotkich odcinkach(zwlaszcza teraz w zimie )Wiesz pewnie nalezaloby sprawdzic rezystancje na wtryskach (musisz sie dowiedziec jaka powinna byc dla twojego silnika). Ja tak sprawdzalem u Taty w silniku 1,3 nz w golfie na wielowtrysku. Poza tym musisz ten nadmiar oleju wypuscic do prawidlowego stanu bo ten nadmiar znajdzie ujscie poprzez uszczelki . Znajdzie sobie slaby punkt i bedzie pozamiatane. Przy okazji jak bedziesz wypuszczal olej to sprawdz odme. Moze sie gdzies przygiela . NIe wien czy jezdzisz na krotkich odcinkach . Moze trzeba pojezdzic na dluzszch trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doniu18 16v

siemka krzysiek1958 auto uzywam 4-5razy w tyg. przez ok 15-30min.(dojazdy do pracy)jezdze tak juz rok.Caly czas bylo wszystko ok.Czy to zimowe niedogrzanie moglo to spowodowac jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Czy to zimowe niedogrzanie moglo to spowodowac jak myslisz?

 

mogło.

 

Jeśli olej na serio mocno się rozrzedził, to musisz uważać jak eksploatujesz auto.

Na takim oleju nie powinno się mocno męczyć silnika (np jazda autostradowa z bardzo wysokimi prędkosciami) bo nie smaruje on już tak dobrze jak niegdyś.

Ogólnie najlepiej by było wiosną go wymienic.

 

ps

termostat masz sprawny?

wskaźnik temperatury trzyma sie na poziomie i nie waha sie w czasie jazdy?

Edytowane przez nunu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doniu18 16v

mogło.

 

termostat jest ok silnik chwila i jest cieply a wskaznik staje tak gdzies w polowie i tak zostaje. Olej chcialem dzis zmienic ale jest sobota mechanicy juz weekendem zyja.Co do gestosci to nie wydaje mi sie zeby jakos strasznie rzadki byl mimo ze to 10W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

termostat jest ok silnik chwila i jest cieply a wskaznik staje tak gdzies w polowie i tak zostaje. Olej chcialem dzis zmienic ale jest sobota mechanicy juz weekendem zyja.Co do gestosci to nie wydaje mi sie zeby jakos strasznie rzadki byl mimo ze to 10W-40.

 

 

jakby tam na serio sporo benzyny naleciało, to po rozgrzaniu z takiej mieszanki robi się dosłownie "woda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość doniu18 16v

witam wszystkich problem znikna po prostu wymienilem olej i filtr obralem kierunek Manchester i rura w dwie strony i BRAWO :dribble: od 10 miesiecy stan ten sam uwazam ze "mechanik" nie do konca wiedzial co wlewa do silnika. wlalem castrol 10W-40 i j.w jest ok.Moja mala rada jezeli tylko czujecie ze cos dacie rade zrobic sami to nie wachajcie sie. Moim zdaniem kazde auto ma dusze i za odrobine naszej uwagi i troski bedzie nam wdzieczne :nissan2::wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...