Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

szyberdach


Gramek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam taki problem leje mi się przez gumy w szyberze woda do środka i stad wpadłem na pomysł żeby zakupić szyber od T II nawet fajny elektrycznie zamykany a co najważniejsze o wiele młodsze uszczelki. Czy ktoś już próbował takiego patentu??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem leje mi się przez gumy w szyberze woda do środka i stad wpadłem na pomysł żeby zakupić szyber od T II nawet fajny elektrycznie zamykany a co najważniejsze o wiele młodsze uszczelki. Czy ktoś już próbował takiego patentu??????

daj sobie spokój, tez mi się leje, tak naprawdę to każdy szyber puszcza wodę, tajemnica tkwi ponoć w drożnych odpływach z szyberdachu, ale mi woda zbiera się w konsoli sterującej elektryką, najchętniej zakleiłbym gada silikonem na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

daj sobie spokój, tez mi się leje, tak naprawdę to każdy szyber puszcza wodę, tajemnica tkwi ponoć w drożnych odpływach z szyberdachu, ale mi woda zbiera się w konsoli sterującej elektryką, najchętniej zakleiłbym gada silikonem na stałe

 

Uszczelka którą widzicie w szyberdachu nie ma zatrzymywać wody! Ona jest z takiego materiału, który ma zatrzymywać wiatr i wyciszać. Woda śmiało leje się prze nią do rynny wokół dachu. Rynna ta idzie wokół szyberdachu i na rogach tegoż z przodu przechodzi w rurkę na która jest nałożony gumowy wąż, który z kolei odprowadza te wodę w słupku przednim aż na dół. No i teraz niespodzianka:) ten wężyk gumowy sobie potrafi spaść i woda leje się wtedy różnymi nieprzewidzianymi miejscami w jeszcze bardziej nieprzewidziane. Dla przykładu u mnie leciała słupkiem wewnątrz, przez schowek na podłogę pasażera.

Rozwiązanie.

Zdejmujemy podsufitkę naszym oczom okazują się te wężyki pospadane, zakładamy na miejsce ściskamy tyrtytkami i zakładamy podsufitkę z powrotem.

No i jeździmy suchym w środku autem.

Pzdr

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam taki problem leje mi się przez gumy w szyberze woda do środka i stad wpadłem na pomysł żeby zakupić szyber od T II nawet fajny elektrycznie zamykany a co najważniejsze o wiele młodsze uszczelki. Czy ktoś już próbował takiego patentu??????

 

 

Witam tak wszystko co piszecie sie zgadza tylko jest jeszcze motyw taki, że szyba w dachu jest przyklejona do metalowej konstrukcji ( klejem do szyb ) i przykręcona do napędu. gdy klej gdzies na tej ramce pusci ( przeważnie przez korozje ) to sie leje do srodka jak z cebra i wygląda to tak jakby uszczelka nietrzymala trzeba wtedy odkrecic szyber mocowany jest na 4 śrubach przyniesc do domu sciągnąć uszczelke (schodzi łatwo ) i dokładnie oglądnąć czy gdzieś nie widac korozji albo czy szyba nie odchodzi do ramki jesli tak to tu tkwi problem trzeba wtedy kupic klej do szyb i aktywator ja użyłem z firmy boll odciąć delikatnie szybe od ramki wyczyscić dokladnie ramke i szybe odtłuścić posmarowac aktywatorem nałożyc klej na ramke i docisnąc szybe i po problemie na dzień następny zamontowac uszczelke i przykrecic do napędu bedzie ok. pozdrawiam Sebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość terranosaur

zakupić szyber od T II nawet fajny elektrycznie zamykany Czy ktoś już próbował takiego patentu??????

 

ciekawy patent, i sam jestem ciekaw czy da sie to wrzucić do jedynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy patent, i sam jestem ciekaw czy da sie to wrzucić do jedynki

No właśnie problem jest tego typu ze wymiary są ok natomiast trzeba odkręcić wzmocnienie dachu i małą przeróbkę przy lusterku wewnętrznym żeby panel ze sterowaniem i silnikiem się zmieścił. jak sprawdzę zrobię foto relacje;-). POzdrawiam

Edytowane przez Gramek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

Witam tak wszystko co piszecie sie zgadza tylko jest jeszcze motyw taki, że szyba w dachu jest przyklejona do metalowej konstrukcji ( klejem do szyb ) i przykręcona do napędu. gdy klej gdzies na tej ramce pusci ( przeważnie przez korozje ) to sie leje do srodka jak z cebra i wygląda to tak jakby uszczelka nietrzymala trzeba wtedy odkrecic szyber mocowany jest na 4 śrubach przyniesc do domu sciągnąć uszczelke (schodzi łatwo ) i dokładnie oglądnąć czy gdzieś nie widac korozji albo czy szyba nie odchodzi do ramki jesli tak to tu tkwi problem trzeba wtedy kupic klej do szyb i aktywator ja użyłem z firmy boll odciąć delikatnie szybe od ramki wyczyscić dokladnie ramke i szybe odtłuścić posmarowac aktywatorem nałożyc klej na ramke i docisnąc szybe i po problemie na dzień następny zamontowac uszczelke i przykrecic do napędu bedzie ok. pozdrawiam Sebo.

I ja mam właśnie ten problem.

Woda przedostaje się pomiędzy szybą, a ramką. Najgorsze jest to, że nie mam garażu. Jedynie u moich Rodziców lub w pracy ale do Rodziców mam 20km, a w pracy bywa różnie.

Najchętniej to pojechałbym z tym do jakiegoś samochodowego szklarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to drożne. Woda przedostaje się pomiędzy szybą, a ramką.

 

I tak przy okazji, nie pisze się "w tylnich" tylko "w tylnych".

Edytowane przez fred77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty co nauczyciel ?

wymień sobie szyber dach 70 zł chcą za uzywke i po sprawie

Jaki tam nauczyciel. Ot po prostu grzecznie zwracam uwagę.

 

A co do używki to właśnie zastanawiam się.

Nie mam jednak gwarancji na to czy druga szyba będzie szczelna czy nie.

Nie chce mi się też wymieniać całego mechanizmu. W moim przypadku to kwestia wymiany samej ramki z szybą.

 

Nie wiem też w jakim stanie jest sama ramka, bo po zdjęciu szyby może się okazać, że jest skorodowana. To samo w przypadku używanej.

Dlatego mam dylemat.

Obojętnie co bym nie zrobił to coś tam ryzykuję dlatego zastanawiam się jakie mniejsze zło wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do pierwszego lepszego blacharza, niech ci całe połączenie ramki z szybą uszczelni klejem do autoszyb ... tym czarnym

albo kup kartusz, tylko musisz go w miarę szybko wykorzystać ... daje mocną i elastyczną spoinę, na pewno znajdziesz takie miejsca gdzie można by tego użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w zasadzie zmiana szyber dachu nie pomoże wiele bo z tego co pisze fred77 we wszystkich tematach , to ma roboty przy wszystkim jaki by temat sie nie pojawił wiec jedynie zmiana auta na lepszy egzemplarz bo ten ma ogrom usterek :dribble: ( żartowałem )

a tak na poważnie ja wymieniałem cały szyber dach bo mi sie zacinał 3 godz roboty wiec bez przesady,  z podejrzeniami ze nie będzie niesprawny tez sprawa do dogadania ze sprzedającym i będzie po problemie tak blachy jak szyber dach :) :) :)

Samochód ma ogrom usterek, bo był zwyczajnie zaniedbany. Na szczęście większość już została usunięta.

Dla mnie, podczas zakupu samochodu najważniejsze było to by rama oraz nadwozie nie miało dużych ognisk korozji. Usterki mechaniczne da się łatwo wyeliminować, a w przypadku dużej korozji nie jest już tak kolorowo.

 

W moim Terrano korozja jest, ale są to śladowe ilości i jest ona świeża bez jakiś wżerów czy ubytków. Np.: przy tylnych krawędziach błotników, w tylnych błotnikach, w lewym przednim błotniku, podłoga wewnątrz z tyłu.

Podłoga dlatego pokryła się brązowym nalotem, bo pierwszy właściciel w Niemczech był kowalem. Tylne fotele były wymontowane, dywanik wyjęty i woził tam swoje graty. Podłoga jest pokieraszowana, do tego doszła nieszczelność tylnych drzwi, dostawała się woda i dlatego podłoga wygląda pokryła się w środku rdzą.

 

Ale taka rdza to pikuś. Progi zdrowe, drzwi zdrowe, rama zdrowa, podłoga też. Czego chcieć więcej. Reszta to kosmetyka.

:)

 

Przeważnie podchodzę do samochodu tak, że staram się utrzymać go w należytym stanie technicznym. Nie lubię jak coś nie działa, coś wisi czy się telepie. Drażni mnie to. Sam wygląd ma drugorzędne znaczenie, np.; podsufitka może być gdzieś tam przykurzona czy lekko brudna, ważne żeby nie miała dziur, jakiś bardzo brudnych plam czy była połamana i zwisająca. A taką miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...