Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Po uruchomieniu radio trzeszczy


Gość argot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Nissan Primery 1,6 i mam problem gdyż po wymianie kopułki wraz z palcem rozdzielacza zaczęło trzeszczeć mi radio po odpaleniu. Tego nie było przed wymianą ów elementów. Prosił bym o pomoc jest to dla mnie uciążliwe. Z góry dziękuje za porady jak usunąć tą usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne jest że któryś kabel wysokiego napięcia ma przebicie i niechcący ułożyłeś go blisko czegoś metalowego i tam skacze iskra. Najpierw pokombinuj z ułożeniem kabli tak aby nie miały możliwości łapania przebicia i ewentualnie jak już znajdziesz winowajcę to go wymień. Chociaż mogę nie mieć racji bo nie mam pewności czy przy silniku 1.6 są kable WN.

Edytowane przez hary7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kabel antenowy czy na pewno masz podłączony ekran . Moze to wina instalacji antenowej ? Ja miałem takie i inne cuda w oplu astrze.

PS

Powodem twoich trzasków są iskrzenia WN.

Przewody WN mozna łatwo sprawdzić. Bierzesz spryskiwacz do wody i nocą (musi być bardzo ciemno) dajesz wody na przewody WN (odpalony silnik :) ). Założę sie że będzie dyskoteka.

 

Pozdr.

Edytowane przez sq5lf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobne jest że któryś kabel wysokiego napięcia ma przebicie i niechcący ułożyłeś go blisko czegoś metalowego i tam skacze iskra. Najpierw pokombinuj z ułożeniem kabli tak aby nie miały możliwości łapania przebicia i ewentualnie jak już znajdziesz winowajcę to go wymień. Chociaż mogę nie mieć racji bo nie mam pewności czy przy silniku 1.6 są kable WN.

 

 

Sprawdz kabel antenowy czy na pewno masz podłączony ekran . Moze to wina instalacji antenowej ? Ja miałem takie i inne cuda w oplu astrze.

PS

Powodem twoich trzasków są iskrzenia WN.

Przewody WN mozna łatwo sprawdzić. Bierzesz spryskiwacz do wody i nocą (musi być bardzo ciemno) dajesz wody na przewody WN (odpalony silnik :) ). Założę sie że będzie dyskoteka.

 

Pozdr.

 

 

sęk w tym ze kable WN tez były wymienione wraz z poprzednio podanymi częściami, kolejna rzecz jest taka iż kable WN są ułożone w fabrycznych mocowaniach. Dziękuje za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jestem szczęśliwym posiadaczem Nissan Primery 1,6 i mam problem gdyż po wymianie kopułki wraz z palcem rozdzielacza zaczęło trzeszczeć mi radio po odpaleniu. Tego nie było przed wymianą ów elementów. Prosił bym o pomoc jest to dla mnie uciążliwe. Z góry dziękuje za porady jak usunąć tą usterkę.

 

Oooo kolego.... Mam tak od dnia zakupu. Do dziś nie wiem od czego to jest. Skoro wymieniłeś kopułkę, paluch i kable to teraz jestem pewien że to od zapłonu (chyba, że coś jeszcze wymieniałeś). Ja wymieniłem od razu po kupnie kable+świece i dalej to samo <_< Niedawno wymieniłem kopułkę i palec i też d*pa. Przymierzam się do wymiany kabli na NGK podobno komuś tam pomogło ale to wydatek ok. 200. Teraz mam bosha. Jakie kable założyłeś? Antenę razem z kablem też wymieniałem, zasilanie bezpośrednio z aku sprawdzałem na innym radiu też. Do dnia dzisiejszego jest tak samo.

 

Ps. Już mi brak pomysłów co robić i powoli przyzwyczajam się do słuchania mp3.

 

Ps2. daj koniecznie znać jak zlikwidujesz te trzaski ! :)

Edytowane przez SlawekS25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem właśnie w kable NGK gdyż zostały mi polecone a tak na marginesie wymieniłem też świece tak samo jak przewody NGK. Bylem u znajomego elektryka zasugerował mi że to alternator, podmienił mi go na regenerowany bez skutku, wydumał coś z zasilaniem radia wlutował jakiś filtr w wiązkę radia i nic. Dalej szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestowałem właśnie w kable NGK gdyż zostały mi polecone a tak na marginesie wymieniłem też świece tak samo jak przewody NGK. Bylem u znajomego elektryka zasugerował mi że to alternator, podmienił mi go na regenerowany bez skutku, wydumał coś z zasilaniem radia wlutował jakiś filtr w wiązkę radia i nic. Dalej szukam.

 

To nie alternator, nie radio i nie antena jak wszyscy piszą - żadne filtry antenowe czy na zasilanie nie pomogą. Gdzieś wyczytałem, że też ktoś wymieniał palec i kopułkę i zaczęło trzeszczeć. Podobno w palcu jest filtr przeciwzakłóceniowy... Nie wiem jak się u tej osoby skończyło, bo sprawa ucichła ale miał wymienić na oryginalne części (kopułka i paluch)

Edytowane przez SlawekS25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną zakłóceń jest iskrzenie w instalacji wysokiego napięcia. Trzeba tylko znaleźć co i gdzie iskrzy. Może być też nawet takie coś że "fajka" jest za słabo naciśnięta na świecę i tam iskrzy. Zmieniaj pojedynczo na stare elementy i nasłuchuj radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

sprawdźcie też czy macie dokręconą antenę do uchwytu na dachu (czy jak to nazwać) i uchwyt czy dobrze jest do dachu przykręcony.. u mnie się poluzował i efekt był taki że jak włączyłem radio to było oki, ale jak przekręciłem kluczyk albo odpaliłem auto to radio zaczynało szumieć ;/. odkręciłem to górne oświetlenie (2 światełka w podsufitce), dokręciłem antenę i jest cacy, pięknie grooo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Panowie :) U mnie problem ten sam, świece i kable zmienione na NGK, radyjko gra ładnie na zgaszonym silniku, gdy go odpalę trzeszczy zarówno radio jak i odtwarzacz cd... Jakieś konkretne sugestie? Może komuś udało się rozwiązać ten problem? Przymierzam się do założenia porządnego car audio ale to się mija z celem jeśli odpalę auto i będzie trzeszczało :/ Moje autko to Almera N15 z 97 roku. Pozdrawiam, Szunej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem znikł po włączeniu cd lub usb... Po prostu olałem ten temat i jak bardziej trzeszczy to włączam mp3. To coś w zapłonie ale niestety nie wiem co :wacko: A przed zmianą kabli i świec też tak było?

 

Edit. Czekaj czekaj.... napisałeś, że też Ci cd też trzeszczy?? Masz wzmacniacz w zestawie?

Edytowane przez SlawekS25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...