Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Układ chłodzenia


kryspin

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc bo już brakuje mi pomysłów chodzi o zachowanie układu chłodzenia i wskaźnika temperatury. Po odpaleniu samochodu do temperatury ok 74st (mierzona na zewnątrz przewodu nagrzewnicy miernikiem cyfrowym) zanim otworzy się termostat rura gumowa od chłodnicy biegnąca do termostatu jest lodowata tak jakby przepływał tamtędy zimny płyn z chłodnicy (dowód po zgaszeniu silnika rura najbliżej termostatu lekko się ogrzewa od obudowy termostatu kiedy znowu zapale silnik robi się zimna). Po otwarciu się termostatu powyżej 74st wszystko oki.

Wskaźnik temperatury przy temp ok 60 stopni wskazuje połowę zakresu i mimo że temp cieczy wzrasta to wskaźnik stoi w miejscu.

Kolejny mankament to słabe ogrzewanie. Dziś po 40 min pracy silnika na postoju miernik cyfrowy wskazywał 80 st (wskaźnik oczywiście połowę)

Trochę tego jest. Dzisiaj odpowietrzyłem układ na termostacie sprawdziłem pracę silniczka regulatora zaworu nagrzewnicy.

Pytanie dotyczy rury biegnącej do termostatu dlaczego jest lodowata (tak jakby płyn cofał się z chłodnicy) i czy to normalne że tak długo się nagrzewa. Co do wskaźnika temperatury to prawdopodobnie walnięty jest czujnik wskaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat wymieniony ten ktory byl do tej pory mial temperature 77 stopni i po demontazu okazalo sie ze nie domykal do konca. Ten ktory zamontowalem ma 82 stopnie poczatek otwarcia.

Prosze o pomoc przy lokalizacji czujnika wskaznika temperatury cieczy wg ksiazki jest w kolektorze dolotowym od strony pasażera ale jakos nie moge namirzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latwo je rozpoznasz po tym ze ten co jest od wskaznika jest na jeden pin (jeden kabelek) a ten od ECU jest dwupinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony prawego nadkola nad pompa wody nie mam zadnego czujnika pierwsze co jest to wtryskiwacz. Zdjalem nawet pokrywe zaworow zeby miec lepszy dostep i nic nadal nie moge znalezc tych czujnikow. Jesli macie jakies zdjecia umiejscowienia tych czujnikow w SR20DE to prosze o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie odkrecales pokrywe zaworow . Sprawdz dokladnie czy nie wycieka olej spod uszczelki. Jesli tak to nowa uszczelka i uszczelniacz GETZA-jakos tak to sie nazywa. Czujnik temperatury silnika jest umieszczony w kolektorze ssacym (dolotowym) z boku glowicy od strony lancucha napedu rozrzadu. . Beda obok siebie dwa. Jeden na wskaznik a drugi to ten ktorego szukasz. Napisalem CI wyzej jak je rozpoznac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...