Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] szum z silnika


Gość Lubo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. to mój pierwszy post. Tak jak w temacie. w mojej primerce (p11.144 silnik 2.0 benz/gaz) czasami z okolic silnika przy 2200-2700 rpm wydobywa się dziwny szum. Nie robi, czy jest sprzęgło załączone czy rozłączone. Znajomy mówi że to może być albo zapowietrzenie jakiegoś płynu, albo coś nie tak ze sprzęgłem. Podkreślam, że takie zjawisko ma miejsce tylko czasami, przez co tym trudniej jest ustalić tego przyczynę. Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc ;)

 

potrafi mi może ktoś pomóc w tej kwestii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wina lezy po stronie sprzegla a dokladniej lozyska to szum slychac po wcisnieciu pedalu sprzegla. Szum naszybciej pochodzi od ktoregos z lozysk osprzetu moze to byc pompa wody lub alternator. Musisz dokladnie obsluchac silnik z ktorej strony slychac szum. Mozna uzyc starej metody mechanikow czyli drewniany kolek lub dlugi srubokret do obsluchania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Bd mieć chwilę, to spróbuje doszukać się czegoś jeszcze, bardziej zlokalizować przyczynę tego szumu. Jak do czegoś dojdę, to napiszę, być może komuś to jeszcze pomoże. Pozdrawiam. Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wina lezy po stronie sprzegla a dokladniej lozyska to szum slychac po wcisnieciu pedalu sprzegla.

Jest dokładnie na odwrót.Łożysko wyciskowe słychać kiedy sprzęgło nie jest wciśnięte.

W tym przypadku stawiałbym na napinacz paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego paska?? alternatora?.... chyba sprzęgło można byłoby wykluczyć, ponieważ, jest to niezależne od pedału sprzęgła... pozatym nie dzieje się to za każdym razem, gdy jeżdże primerką, i przeważnie ustępuje gdy silnik chodzi dłuższy czas.... cięzko mi opisać ten szum. nie jest to buczenie jak łożysko w kole, ani stuk żaden....poprostu szum...taki lekko metaliczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami w taki sposób szumią same paski.Mój mechanik sprawdzał to psikając WD40 na pasek lub kółko, możesz spróbować. U mnie szumi od jakiegoś czasu napinacz alternatora właśnie i na wiosnę muszę się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie to pasek alternatora swoją drogą muszę naciągnąć, ale nie podejrzewałbym, że to jego wina... Póki co nie sprawdze przyczyny, bo mam narazie święty spokój od szumów... problem sie pojawi to osłucham autko. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...