Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11/wp11] 1.6 uszczelka przewodu


cybul009

Rekomendowane odpowiedzi

na zdjęciu oznaczyłem ktora uszczelka. Od czego jest ten przewod jak sie nazywa ta uszczelka nic sie nie bedzie dziać jak bede jeździć z pekniętą ?? gdzie to kupić jak sie to wymienia trzeba pokorywe zdjąć ?

post-33653-0-43322500-1296929422_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oślepłem,, to jest przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej (tzw "odma"). Jeśli uszczelka jest uszkodzona to może Ci się w niewielkich ilościach pocić olejem. Ale nieszczęścia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie czy uszkodzenie tej uszczelki ma ogromny wpływ na pocenie się spod uszczelki pokrywy zaworów ??? to już chyba czwarta uszczelka pod pokrywę zaworów skręcana na silikon i znów zaczyna się pocić :angry: nie mam już sił nieważne czy uszczelka "erlinga" czy nie znów się poci :( czy pod pokrywą zaworów wytwarza się jakieś podciśnienie że po jakimś czasie silikon puszcza i znów leci olej ??? Jaka może być przyczyna ??? Co za silnik ile można wymieniać uszczelkę pod pokrywą zaworów dwa razy do roku ???Ktoś miał podobny problem ?? Proszę o pomoc. :( Silnik 1.6 benz-gaz 102 KM. Na rys. poniżej to jest jakiś zawór ??? jak będzie zapchany lub będzie źle działał to może tak się dziać ????

post-21875-0-28523500-1349556301_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...