Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11|P11.144] koło dojazdowe w podwójnej podłodze


szybel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Niedawno założyłem instalacje gazowa z butla w kole. Mam teraz problem z kołem-niestety zajmuje ono troszkę miejsca. Czy wiecie może, czy istnieje dostatecznie małe koło dojazdowe do Primerki kombi P11.144, które zmieściłoby się do podwójnej podłogi? Czy nie ma takiej opcji i jedyna możliwością zaoszczędzenia miejsca w bagażniku jest kupno spray do łatania dziur w oponie?

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dojazdówkę i wala się po bagażniku, ale to ze względu na butlę 62L w innym przypadku pewnie by weszła

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Z tego co się dowiedziałem to dojazdówka ma 14cm wysokości więc może być ciężko- ale postaram się jeszcze przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ma 14cm i jak masz mniejszą butlę to powinna wejść albo lekko wystawać, lepiej chyba niech się tarabani po bagażniku a pod pokrywę upchać inne graty, zawsze jak jest więcej bagażu to i tak ją będziesz stawiał pionowo i wtedy nie za bardzo przeszkadza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazdówke to kupiłeś w necie bo ja w sumie mam ten sam problem. Gaz już mam od maja zeszłego roku i jak nigdzie nie wyjeżdżam dalej to zapas jedzie z tyłu ale w wakacje jedziemy większą ekipą do Chorwacji no i nie ukrywam, że pełne koło nie ma bata nie pojedzie mimo, że box będzie na dachu. Taka dojazdówka to ratowała by sytuacje. Te 14 cm to rozumiem, że to szerokość opony? Musiałbym sprawdzić ale ja mam miejsca na butli ale założyli mi 42l i z tego co widziałem to szału nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 14cm z tego co wiem to szerokość felgi. W sobote jestem wstępnie umówiony na przymiarkę, ale dużych nadziei sobie nie daję. Napiszę później jak to wygląda w praktyce (ja mam butle 43l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam w takim razie. Jak byś mógł jakoś przyfocić to byłoby jeszcze ciekawiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w wakacje jedziemy większą ekipą do Chorwacji no i nie ukrywam, że pełne koło nie ma bata nie pojedzie mimo, że box będzie na dachu. Taka dojazdówka to ratowała by sytuacje.

 

Węgry z boxem i kołem pełnym pionowo w bagażniku, spakowana cała 4 osobowa rodzina, na dachu poza boxem deska windsurfingowa, do tego oczywiście duży namiot z dwoma sypialniami, Chorwacja - koło pionowo, 4 osoby bez boxa na dachu, czyli daje się radę bez problemu ;) kwestia dyscypliny i pakowania devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgry z boxem i kołem pełnym pionowo w bagażniku, spakowana cała 4 osobowa rodzina, na dachu poza boxem deska windsurfingowa, do tego oczywiście duży namiot z dwoma sypialniami, Chorwacja - koło pionowo, 4 osoby bez boxa na dachu, czyli daje się radę bez problemu ;) kwestia dyscypliny i pakowania devil.gif

 

Nie ukrywam, że mnie trochę podbudowałeś tą wypowiedzią. Różnica tylko polega na tym, że w samochodzie będą 4 osoby i trzy różne torby. Bo ja żoną się do jednej spakujemy ale 2 pozostałe raczej już nie :) Nigdy z boksem nie jeździłem i tak naprawde nie mam pojęćia co tam tak naprawde można spakować. Jestem pod wrażeniem Twojej dyscypliny pakowania bo to nie lada wyczyn spakować tyle rzeczy. Combik, sedan, hatchback?

 

Edit : Kombi - widze już opis.

Edytowane przez bikerenko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki box weźmiesz, ja mam taki wąski a długi, z racji właśnie wożenia deski no i na zimę, można narty schować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma szans, aby dojazdówka weszła w podwójną podłogę. Wychodzi prawie 1cm ponad poziom bagażnika. Dodatkowo nie ma możliwości włożenia klapy podłogi. Wewnętrzna część klapy jest za mała na 15" koło dojazdowe. Może 14" by weszła, ale podłoga wtedy uniesiona byłaby ok 2cm nad poziomem bagażnika.

Podsumowując

Opcja DINO - czyli założenie większej butli do gazu jest najlepszym wyjściem. Szkoda, że nie doczytałem o takiej możliwości na forum ani sam na to nie wpadłem :(

Co do fotek- to zrobiłem jakieś ale nie mam ich przy sobie. Mogę później dodać jeżeli chcecie, chociaż wydaje mi się to bezcelowe- i tak nie znajdziemy koła z felga węższą niż 14cm ;(

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Przerabiałem temat i żadna z dojazdówek które mierzyłem na szrocie nie mieściła się pod podłogę.

Ostatecznie odwróciłem pokrywę z bagażnika i położyłem w nią 15'' w pokrowcu. Wystaje troche ponad podłogę ale nie wygląda to źle a i reszte pierdółek można powkładać obok.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...