Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Box na dachu w P11


bikerenko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Takie pytanko mam do Was. Nie znalazłem w wyszukiwarce, mianowicie czy ktoś z Was kiedyś montował box na dachu i czy w ogóle jest to możliwe w P11? Wybieram się w wakacje na południe, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina i taki box na dachu to byłaby idealna sprawa tymbardziej, że gdzieś muszę dojazdówke umieścić bo LPG. Także jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to chętnie zapoznam się z opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Takie pytanko mam do Was. Nie znalazłem w wyszukiwarce, mianowicie czy ktoś z Was kiedyś montował box na dachu i czy w ogóle jest to możliwe w P11? Wybieram się w wakacje na południe, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina i taki box na dachu to byłaby idealna sprawa tymbardziej, że gdzieś muszę dojazdówke umieścić bo LPG. Także jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to chętnie zapoznam się z opiniami.

 

musisz kupić belki bagażnikowe i dopiero na to dać box. belki są w sklepach motoryzacyjnych i na allegrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie byłem pewny czy da się zamontować belki na p11 bo nie mam ani relingów ani rynienek. Ale widzę po fotach i oryginalnych akcesoriach, że da się z czego jestem bardzo szczęśliwy bo wszystkie pierdoły pójda na dach. A jeździłeś z box'em na dachu? Jaka dlugość maksymalna zmieści się na hatchbacku? Sorry, że zadaje pytania z częstotliwościa Uzi ale każde info będzie cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja na hb mam bagażnik Thule a producent podaje rozstaw na dachu 70cm wiec box musi mieć tez taki rozstaw bo im dalej on wystaje poza belki tym lzejsze rzeczy mozesz na niego wlozyc. Z tego co pamietam to firma MontBlank podaje ze 50kg lacznie a punktowo poza obrysem belek chyba 5kg ale nie jestem pewien. Mysle ze obciazenie zalezy od producenta sprzetu a belki maja 75kg punktowo. Sa takie fajne boxy na hb szersze niz dluzsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Dzięki, nie byłem pewny czy da się zamontować belki na p11 bo nie mam anirelingów ani rynienek. Ale widzę po fotach i oryginalnych akcesoriach, że dasię z czego jestem bardzo szczęśliwy bo wszystkie pierdoły pójda na dach. Ajeździłeś z box'em na dachu? Jaka dlugość maksymalna zmieści się na hatchbacku?Sorry, że zadaje pytania z częstotliwościa Uzi ale każde info będzie cenne.

 

 

Pod uszczelkami są schowane nagwintowane otwory do montażu belek. A co do długości boxa to się nie przejmuj - jedyne ograniczenie to możliwość maksymalnego otwarcia bagażnika -trzeba zwrócić uwagę przy montażu, żeby za bardzo do tyłu nie założyć. Myślę, że 2 metrowy spokojnie wejdzie. Nie kupuj wąskich boxów. Strasznie wyglądają założone asymetrycznie w celu łatwiejszego załadunku, no i oczywiście są małe. Z dużych boxów ze średniej półki cenowej szczerze mogę polecić Arjes480 (ten mam) lub Xtreme450 albo nieco większy Xtreme500 (liczby w nazwie oznaczają pojemność w litrach) -kosztują w granicach 800-900 zł. Teraz są drogie, bo jest sezon narciarski, więc jeśli potrzebujesz dopiero na lato, to poczekaj do kwietnia - powinny stanieć. Potem znowu im bliżej wakacji tym będą droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wszystkie rady chłone jak gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...