Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Podświetlana podłoga


bugi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sorki że odbiegne od tematu

Poziadam primke w wersji GX z 97' przed liftem i montowałem dzisiaj światełka te zaraz co powinny być przy lusterku wstecznym zdjęcie niżej

 

09022011146.jpg

 

normalnie w tym miejscu jest puste miejsce a do kostki wpinałem się zaraz przy Lewym przednim słupku (nie wiem jak w polskiej wersji jest, Albo tak samo albo w prawym słupku na dole). Jak zdejmie się tą osłone ze słupka to na samym dole zaraz przy szybie jest kostka. Tam są dwa kable odpowiadające za oświetlenie stałe i te czasowe bo masa jest w budzie. Światełka zakupiłem na Ebay za 6 funtów z wersji po licie razem z mocowaniem

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dawhell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświeca się i jak odmykasz z pilota i fizycznie i ładnie się ściemnia... jak dasz zdjęcie tego "time control unit" od tyłu (bo tam się wpinałem to ładnie Ci zaznacze na Twoim zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jeszcze czy diody masz "gołe" czy w jakiś oprawkach, ja mam zamiar włożyć w wąż aby było szczelnie i czysto, i ja mam superfluxy 160st, czyli 3 na stronę powinny starczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy

Opowiem wam ciekawa historie. Mialem podswietlana podloge na niebiesko diodami SMD na listwie i wszystko by bylo ok gdyby policja nie otworzyla drzwi. (Podlaczenia byly wpiete do alarmu bo najblizej) Dowalili sie do mnie ze oslepiam innych, trafilem na sluzbiste! Takze teraz mam normalne zarowki podlaczone tak jak w BMW po lampke gorna i gra. Uslyszalem slowa ze to nie LasVegas. Jesli podlaczacie cuda podswietlajace to uzywajcie tylko kolorow ktore sa dopuszczona przez kodeks. A co do podlaczenia to albo pod lampke gorna lub osobno pod krancowki a przewody ida pod listwa po stronie kierowcy pod drzwiami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod drzwi to będzie działać tylko przy otwarciu, można zastosować dodatkowy przełącznik dla spokoju, a kogo oślepiałeś??bo nie kumam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DINO, w dziale elektrycznym pisałeś coś takiego cyt: zamówiłem sobie diody http://www.sklep.neo...t-swiatla-160do tego listwę do montażu i rezystory 430, za wszystko (30 diod, 3 listwy, i 30rezystorów + przesyłka) wyszło 41zł i teraz będę dłubał sobie takie podświetlenie, w końcu to nic trudnego,a podpięcie pod zasilanie żarówki sufitowej, aby się włączało przy wsiadaniu i gasło przy odpaleniu silnika, mały pobór prądu nic nie powinno się stać

Z uwagi że na tej stronie jest tego trochę, to czy mógłbyś zrobić fotki co konkretnie zakupiłeś??? No i po zamontowaniu oczywiście też. Chyba się pochwalisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz jeszcze czy diody masz "gołe" czy w jakiś oprawkach, ja mam zamiar włożyć w wąż aby było szczelnie i czysto, i ja mam superfluxy 160st, czyli 3 na stronę powinny starczyć.

wiesz co gołe Ci nie radze bo miałem tak w poprzednim aucie i pewnego pięknego dna zaczeło mi się coś kopcić ;/ dobrze że byłem wtedy i szybko wyrwałem kable. A teraz po prostu zamówiłem na allegro po 6 zł za sztuke. jest to listwa 24 diody led 160 st i ponoć wodoszczelna http://allegro.pl/listwa-24-led-diody-postojowe-dzienne-diodowe-i1432914973.html.. dość fajny efekt, jak chcesz to moge zdjęcia podrzucić..

 

listwa wygląda tak, a jutro zrobie zdjęcia jak to wygląda wieczorkiem albo w garażu

post-39391-0-74435400-1297641576_thumb.jpg

Edytowane przez bugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod drzwi to będzie działać tylko przy otwarciu, można zastosować dodatkowy przełącznik dla spokoju, a kogo oślepiałeś??bo nie kumam

 

Nie moglem nikogo oslepic z wnetrza samochodu bo przeciez po zamknieciu drzwi wszystko gaslo ale taka jast u nas wladza :) mlody Cie zrozumie a starszy nie do konca. Podswietlanie podlogi ma sluzyc w zasadzie na postoju jak cos spadnie po ciemku no bo w czasie jazdy niebieski bedzie odbijal w szybie i oslepial tylko kierowce.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugi, gdzie dokładnie przymocowałeś te listwy - do foteli? I na co?

Super efekt Ci wyszedł B)

Edytowane przez dexiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W więc tak, tylko proszę się nie śmiać ;P. W przodzie do foteli nie ma jak bo tam jest rączka od regulacji i by sie wszystko zasłaniało albo nie chcący można by pourywać diody więc po prostu przykleiłem nad nogami, u kierowcy na tej osłonie bezpieczników tak jakby.. dałem odpowiednio dłuższe kable w razie jak trzeba będzie ta osłonę odkręcić ale i tak będę listwy przerabiał na wtyczki żeby się dało tą osłonę wyjąć bez konieczności odklejania diod, tak samo zrobiłem po stronie pasażera (zaraz pod schowkiem do takiego czarnego plastiku przykręconego na 3 wkrętach)a w tyle po prostu przyszyłem do foteli przednich ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to Ci wyszło bugi. Czy mógłbyś opisać dokładnie jak i gdzie to podłączyłeś???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja popiołem się pod kostkę "time control unit" trzeba ją odkręcić żeby było widać jej tylną część i najlepiej jak byś zrobił temu zdjęcie to bym Ci na nim zaznaczył styki w które się wpiąłem.. chyba że nie masz jak to postaram Ci się wytłumaczyć jak ja to robiłem.. albo od razu napisze.. jak nie znajdziesz to zrobisz zdjęcie i my wyślesz..

A więc (potrzebny będzie jakiś najprostszy miernik) :

odkręcasz całą osłonę od bezpieczników i wyjmujesz ją, góra trzyma się na zatrzaskach więc trzeba trochę z wyczuciem pociągnąć potem odkręcasz owe time control unit które jest na 3 śrubach, na pewno zobaczysz potem "odginasz" to urządzonko do siebie tak jakbyś chciał zobaczyć od góry co tam jest... kable Cię oczywiście nie puszczą więc wyjmujesz 3 wtyczki które są najbardziej na górze.. jak będziesz wyjmował to się nie przestrasz bo zamkną Ci się wszystkie drzwi, to chyba reakcja na odcięcie zasilania.. jak będziesz podpinał wtyczki to się otworzą i wszystko wróci do normy.. Mase diodek podpinasz pod jedną z odpiętych kostek i to jest ta najbardziej po prawej.. jest w niej 3 przewody.. aby się dowiedzieć pod który to otwierasz osłonę lampki w podsufitce, możesz wyjąć żaróweczkę i następnie tam gdzie masz masę (czyli na części ruchomej tej do przełączania oświetlenia, pamiętaj aby przełącznik był w pozycji świecenia dla otwartych drzwi) przykładasz miernik a drugi koniec do wtyczki i mierzysz gdzie jest opór bliski zeru czyli zwarcie, najlepiej na początku zmierz czy aby napięcia nie ma bo jak od razu będziesz mierzył opór a było by napięcie to zjarasz coś ;/. Jak znajdziesz zwarcie to w to miejsce na kostce wpinasz mase czyli minus diod a plusa dajesz gdzieś do zasilania.. to sobie znajdziesz już (szukaj po grubszych kablach). ja jeszcze zastosowałem bezpiecznik 5A tak na wszelki wypadek więc też radze to zrobić, bo nie wiadomo skąd Ty weźmiesz zasilanie.

Życzę owocnej pracy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegółowy opis. Na pewno się przyda. Spróbuję sobie takie świecidełka podłączyć, tylko jak się trochę ociepli.

 

Pozdrawiam Kiwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągałem dzisiaj CB aby przerobić 9 na szybką 19 w swoim UNIDENCIEi strzeliłem fotkę do zaznaczenia

P1020778.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zdjęcie możesz zaznaczyć gdzie się wpinałeś a 9 na 19 to inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa jest zaznaczona na czerwono, dodam że warto sprawdzić miernikiem czy jest zwarcie między tym przewodem i lampką ewentualnie czy pojawia się napięcie między tym przewodem a zasilaniem po otwarciu drzwi. Zasilanie jest na zielono i jest to tak orientacyjnie bo ja wpiąłem to z tyłu i na tym zdjęciu nie widać.. Ważne żeby napięcie było zawsze nawet jak nie ma kluczyków w stacyjce.. najlepiej wziąć miernik i poszukać napięcia między grubymi kablami (tam z tyłu) a karoserią auta

post-39391-0-70521600-1298389004_thumb.png

Edytowane przez bugi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie też już świeci, ale tylko przód na razie, na tył szukam miejsca, jest opcja włożenia diod w osłonę słupków ale wyjdzie w praniu,

P1020767.JPG

P1020769.JPG

P1020770.JPG

P1020771.JPG

P1020772.JPG

P1020774.JPG

P1020777.JPG

P1020783.JPG

P1020784.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podświetlenie ledowe w poprzednie wakacje - nogi i klamki

Kupiłem w No**Auto gotowe ledy w plastikowej rurce z kostką sterującą (włączanie, wyłączanie, czujka, basy )

Podpiąłem się standardowo pod zapalniczkę, włączam je kiedy chce i nie świecą po całej kabinie tylko dają delikatną poświatę na nogi.

Co do klamek do fajna sprawa jest bo nie trzeba nocami po omacku szukać klamki,

a nasze kobiety łamać paznokci :)

Po wyjęciu plastikowej rączki z drzwi, od strony klamki w wewnętrznej stronie na górze,

wywierciłem otworki i wsadziłem zwykłe ledy 12V osadzone w kapturkach tylko główki spiłowane aby światło rozproszyło, podpiąłem się pod napięcie z centralnego i wszystko pięknie działa.

Tyłu nie robiłem bo i tak przeważnie powietrze worze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...