Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] ciężko odpala na zimnym silniku


Gość nissan00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nissan00

witam kolegów. Jestem posiadaczem nissana primery2000r. diesel kombi. od pewnego czasu ciężko odpala na zimnym silniku , po dłuższym postoju. gdy złapie temperature nie ma problemu. Sprawdziłem świece żarowe ok, czujnik temperatury ok, czujnik położenia wału ok, zastanawiam się nad wtryskami ?

Pompa wtryskowa ? Odpowietrzałem układ paliwowy , pompka nad filtrem paliwa rano jest twarda tzn że nie przepuszcza ...

prosze o pomoc . Wersje mechaników .......najlepiej wymienić silnik , wymienić pompe itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolego. Widze ze kolega chociaz poczytal i nie wpadl na forum jak na impreze (ulubione slowa and-peca). Prosze powiedziec czy przedtem dobrze odpalal. Bo jesli tak to moze byc pompa do remontu. To ciezkie odpalanie to mam rozumiec ze nie jest od strzala tylko iles tam razy chli i dopiero odpala .Tak?.Ale zacznijmy od tego . Kiedy wymieniany byl filtr paliwa?. Jesli dawno to wymiana . Wiem 40 dychy ale trzeba. Druga sprawa to do sprawdzenia sitko ktore jest w kroccu przykreconym do pompy wtryskowej (do tego krocca idzie przewod gumowy od filtra paliwa.)Przelewy na wtryskiwach nie ciekna?. Nalezy wykluczyc wszyskie nieszczelnosci. To bedzie bez kosztow. Ewentualnie jakies male. Jesli tam bedzie wszystko w poradku to obawiam sie ze pompa do remontu z tego wzledu ze nie wiadomo jaki orginalny przebieg ma auto. Pisza na forum ze pompa do remontu po 260-280 tys km . Nie wiadomo ile cofniety przebieg. Ja mam to samo i u mnie diagnoza remont czesci wysokocisnieniowej pompy. Z tym ze ja jeszcze sprawdzilem kat wtrysku i jest OK. Czyli zostaje pompa.Bedzie troche kasy do wydania. Pompiarz zawolal 500zl. Na koniec powiedz czy swieci Ci kontrolaka check i czy w ogole jest sprawna.

 

Zapomnialem dodac . Poszukaj na forum jak sie robi autodiagnostyke w tym silniku . Przyda sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość użyj wyszukiwarki i kontynuuj w istniejącym już temacie dotyczącym tego problemu. A dopiero jak nie znajdziesz zakładaj nowy. Przeczytaj nad tematami krótkie info o dziale i zakładaniu tematów. I pisz w odpowiednim dziale. Ten dział jest działem ogólnym dotyczącym tematów mających związek z wszystkimi modelami, a Twój temat dotyczy tylko P11. Przeniosłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...