Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[p11] jaki silnik wybrac?


danolek

Rekomendowane odpowiedzi

Po sprzedaniu p11 2,0 benzyna sri i rocznej 'przygodzie' z passatem b5 1,9 tdi powracam do tematu p11.

 

Tym razem bedzie to kombi,nie wiem tylko na jaki silnik sie zdecydowac. Mialem 2.0 w p11,silnik super,tylko troche palil.Teraz mieszkam w Belgii no i tutaj nie ma sie jak i gdzie rozpedzic (tzn. bardzo duzo to kosztuje :D ) wiec mocy wystarczyloby mi nawet z 1.6. Pytanie jak z awaryjnoscia tego silnika,spalaniem oraz czy rozrzad jest na lancuchu?

 

Z gory dziekuje za konkretna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaniu p11 2,0 benzyna sri i rocznej 'przygodzie' z passatem b5 1,9 tdi powracam do tematu p11.

 

Tym razem bedzie to kombi,nie wiem tylko na jaki silnik sie zdecydowac. Mialem 2.0 w p11,silnik super,tylko troche palil.Teraz mieszkam w Belgii no i tutaj nie ma sie jak i gdzie rozpedzic (tzn. bardzo duzo to kosztuje :D ) wiec mocy wystarczyloby mi nawet z 1.6. Pytanie jak z awaryjnoscia tego silnika,spalaniem oraz czy rozrzad jest na lancuchu?

 

Z gory dziekuje za konkretna odpowiedz

 

Witam

 

Ja mam 1.6 100KM i naprawdę nie narzekam. Rozrząd jest na łańcuchu a awaryjność silnika myślę ze jest bardzo niska.

Jeżeli chodzi o spalanie przy mojej normalnej jeździe bez kombinowania jak zaoszczędzić to jest 7L trasa a około 9 w mieście(Zima 10)

Dodam tylko ze mam male kłopot z obrotami bo czasami się wieszają i utrzymują w granicach 1200-1500 na postoju a to na pewno wpływa na wzrost zużycia paliwa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędzanie się rozpędzaniem, ale rezerwa mocy to sprawa bezpieczeństwa. Rozumiem, że 2.0 za dużo dla Ciebie pali, ale przecież różnica między 1.6 1.8 i 2.0 to w skrajnych momentach ok 1.5l na 100km. Czy to tak dużo w porównaniu z dynamiką i bezpieczeństwem? Jeśli nie 2.0 to może 1.8? Mitów na temat tego silnika nasłuchałem się co niemiara, a prawda jest taka, że to po prostu najnowocześniejsza z tej trójcy jednostka. Jak zauważyłeś sam mam taką i nie narzekam na dynamikę ani spalanie - kompromis.

Jeśli nie zależy Ci na dynamice to może zamiast benzyny zainteresujesz się dieslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o diesla to ja mam takiego i jeśli chodzi o dynamikę to ja nie wiem co to takiego :rofl: a spalanie na mieście w granicach 7-8l/100 też nie oszołamia :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...