Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Problem elektryczny, oświetlenie, bagażnik


Gość tomkoval

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomkoval

Witam wszystkich

 

Mam drobny problem z elektyką.

 

Nie wiem czy to jest powiązane ale w weekend odkryłem że w bagażniku w schowku podnośnika jest syrena - ale nie podłączona.

 

Więc podłączyłem ale dalej nie ma sygnałów dzwiękowych przy załączaniu alarmu.

 

Wczoraj wpadłem na pomysł sprawdzenia czy będzie wył jak otworze drzwi z kluczyka - nie wyje - miga tylko migaczami przez chwile.

 

Alarm wygląda na zamontowany fabrycznie bo wiązanka leci w peszlu razem z kabelkami do głośników i do klapy bagażnika.

 

Wieczorem zauważyłem znaczące zmiany w zachowaniu samochodu:

 

-nie zapala się światło w środku po otworzeniu z pilota

-wyzerowane liczniki przebiegu dziennego i zegarek (po przekręceniu kluczyka do pozycji 0 znowu się kasują)

-nie mogę otworzyć bagażnika - przycisk w środku działa na drzwi ale bagażnik tylko z kluczyka

 

Wszystko inne działa bez problemu !

 

Zgaduje że to może być bezpiecznik - ale który może być odpowiedzialny za to wszystko ?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy masz napięcie na tej kostce od syreny jak auto daje znać kierunkowskazami że coś nie jest tak... bo u mnie np też nie pika jak włączam alarm.

jeżeli Ci nie działa oświetlenie to sprawdź bezpiecznik "room lamp" w skrzynce w kabinie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Podlaczona syrena moze powodowac krotkie zwarcie gdzies na przetartym kabelku. Zgaduje ze ktos kiedys mogl cos przygrzebac w alarmie i spalil modul. U mnie alarm byl uszkodzony bo zadna syrena nie dzialala z moim alarmem. Jesli masz miernik to srawdz czy moze masz przebicie miedzy kablami od syreny.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomkoval

Witam

 

Padniety bezpiecznik od room lamp ;-)

 

Wymienione i wsio dziala - nastepny krok to sprawdzenie alarmu i syreny - zawsze moze sie przydac na przyszlosc - ale to jak przestanie padac deszcz.

 

Podziekowania dla wszystkich.

 

PS

swoja droga dziwne ze otwieranie bagaznika, oswietlenie kabiny i liczniki na jednym bezpieczniku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...