Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Kondensator na alternatorze


SlawekS25

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, czy mógłby ktoś z Was rozebrać tą plastikową puszkę (zaznaczona na foto) i odczytać wartości kondensatora. Rozebrałbym u siebie ale nie mam tego elementu...

 

post-27713-0-24884800-1297938770_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mmie to też kiedyś odpadło. Do końca nie wiem za co to dokładnie jest odpowiedzialne bo jeżdżę już bez tego parę lat i nie wiem po co to było.

Jedyne co to wydaje mi się że może to być jakiś filtr wygładzający albo przeciwzakłóceniowy.

Jak ktoś wie to niech się podzieli wiedzą.

Pozdrawiam.

Bart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mmie to też kiedyś odpadło. Do końca nie wiem za co to dokładnie jest odpowiedzialne bo jeżdżę już bez tego parę lat i nie wiem po co to było.

Jedyne co to wydaje mi się że może to być jakiś filtr wygładzający albo przeciwzakłóceniowy.

Jak ktoś wie to niech się podzieli wiedzą.

Pozdrawiam.

Bart.

 

Dobrze mówisz, to jest filtr przeciwzakłóceniowy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tego nie mam zamontowanego to są jakieś negatywne skutki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ewentualnie jakieś zakłócenia pracy radia mogą powstawać. Wstaw tam kondensator 2,2uF/250V MKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kondzior nie służy redukcji zakłuceń, a do ograniczenia iskrzenia na pierścieniach wirnika.

Faktychnie jego brak może powodować zakłucenia, ale to sprawa wtórna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kondzior nie służy redukcji zakłuceń, a do ograniczenia iskrzenia na pierścieniach wirnika.

Faktychnie jego brak może powodować zakłucenia, ale to sprawa wtórna.

 

Hmmm.. U mnie czasami jest tak, że od razu po odpaleniu auta nie ma zakłóceń - pierdzenie szybsze/wolne zależne od obrotów; tylko są one po jakimś czasie.. Czy bez tego kondzia byłyby cały czas te zakłócenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Czy może ktoś rozpisać narysować jak ten kondensator :) powinien być zamontowany do alternatora chodzi o podłączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę używajcie normalnego technicznego słownictwa, czy kondensator.

Lepiej się czyta, wiadomo o co chodzi i lepiej wyszukać w wyszukiwarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...