Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Problem z podawaniem oleju na wałki rozrządu


Gość jacek111gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacek111gt

Witam.Dziś jadąc swoją Primerą P10 2.0 91 usłyszałem straszny hałas spod pokrywy wałków rozrządu.po chwili kontrolka oleju zaczeła się świecić i auto straciło kompletnie moc.Odkręciłem pokrywe wałków rozrządu,przeczyściłem i udrożniłem dwa przewody podające olej na wałki,przekręciłem silnik żeby zobaczyć czy podaje olej i niestety nie podaje,przyczyną może być padnięta pompa oleju?od wymiany oleju przejechałem około 7tyś km.Prosze o pomoc .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziś jadąc swoją Primerą P10 2.0 91 usłyszałem straszny hałas spod pokrywy wałków rozrządu.po chwili kontrolka oleju zaczeła się świecić i auto straciło kompletnie moc.Odkręciłem pokrywe wałków rozrządu,przeczyściłem i udrożniłem dwa przewody podające olej na wałki,przekręciłem silnik żeby zobaczyć czy podaje olej i niestety nie podaje,przyczyną może być padnięta pompa oleju?od wymiany oleju przejechałem około 7tyś km.Prosze o pomoc .pozdrawiam.

 

 

jak zapaliła się kontrolka, to nie podaje nigdzie oleju, a nie tylko na wałki rozrządu. Nie jeździj tak, bo zatrzesz silnik (o ile jz go nie przytarłeś)

 

przyczyn moze być kilka, od prozaicznych tylu odkręcił się smok po poważniejsze jak awaria pompy oleju czy też wytarta panewka.

Trzeba odkręcic miske, szarpnąć za korbowody i juz jakiś pogląd na sprawe bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli będzie wytarta panewka to jakie bym musiał ponieść koszta żeby to naprawić?(tak mniej więcej)

 

 

nowe panewki nadwymiarowe plus wał do szlifu.

 

Oj sporo to będzie kosztowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...