Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś na temat automatycznej skrzyni


Gość piotruś0505
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotruś0505

Zastanawiam się nad kupnem drugiej terenowki i tak ostatnio mi sie Terrano II w aotomacie spodobalo ale nigdzie nic o tej skrzyni nie moge znalezc dlatego prosze jakiegos uzytkownika o opinie no i ile ona ma biegów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem drugiej terenowki i tak ostatnio mi sie Terrano II w aotomacie spodobalo ale nigdzie nic o tej skrzyni nie moge znalezc dlatego prosze jakiegos uzytkownika o opinie no i ile ona ma biegów??

:blink: RE4R01A

3+0D lub jak napiszą czterobiegowa

Skrzynia najlepsza jaka była w Terrano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć nie zamienił bym na inna tylko co 40tyś zmiana oleju i wszystko gwizda

 

 

pozdr.

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.A konkretnie jaki i jakiej firmy atf kolega zalewa do tej skrzyni? Starsza specyfikacja zaleca Dexron II,specyfikacja serwisowa-Nissan Matic "D"(w zasadzie

Dexron III) a instrukcja obsługi samochodu zaleca Nissan Genuine ATF.W dwóch obdzwonionych serwisach ASB obsługa zalecała Dexron III przy wymianie statycznej a w

jednym serwisie (według mnie najbardziej wiarygodnym) Dexron III "G" z wymianą

dynamiczną.Problem polega na tym że autko ma już swoje przejechane a ja nie wiem co

jest w skrzyni.Myślałem nad Valvoline MaxLife ATF,ale to syntetyk i jest szansa że

wypłucze cały osad i załatwi skrzynię na amen.Jest jeszcze Lotos ATF super Dexron III

"G" ale też bez specjalnego przekonania.Jeżeli ktoś ma pomysły na dobre zamienniki

płynu dla tej skrzyni to proszę o pomoc.

Pozdrawiam.otk666

Edytowane przez otk666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.Nigdy bym nie podejrzewał że Fuchs zamieści zamiennik dla RE4R01A.Z tego co znalazłem to tylko Valvoline ma ten automat ujęty.U innych producentów widnieje biała plama.Kłopot z głowy.To bym miał wszystkie płyny rozgryzione.Pozostaje tylko zamówić i czekać na pogodę.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.otk666.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

witam , czy filtr w  skrzyni sie wymienia czy tylko czysci . Nigdzie nie moge znalezc filtra w czesciach zamiennych

cześć nie zamienił bym na inna tylko co 40tyś zmiana oleju i wszystko gwizda


pozdr.

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automat jest fajny w T2 na szosę... jak pokręci się sekudę do góry nogami... to przestaje być fajny...

 

tako rzeczą spece co trochę tych skrzyń widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w terenie też daje radę, Enzo może coś na ten temat powiedzieć bo on prowadził...5 osób w środku, pod górę, nachylenie miejscami do 30 stopni i to na 4H...szedł jak czołg , i nie było sucho pod kołami  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździłem T2 automatem w terenie

ale sporo XJ'tem

i prawdę powiedziawszy.... nie wyobrażam sobie jazdy manualem.... i zmiany biegów czy redukcji na np. ostrych podjazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redukować na podjeździe?

 

widzisz podjazd... patrzysz i widzisz... albo starczy dwójka low...

 

albo nie podjedziesz bo braknie trakcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 lub wyciagniecia na danym biegu maks obrotow a tak na automacie tego w ten sposob i szybko w dowolnej kombinacji niezrobisz nierealne

 

dlaczego nie ?

jeżeli chcesz max obroty na 2 biegu, to ustawiasz na skrzynię na 2 i następne nie wskoczą

to samo możesz zrobić na 3

 

w XJ można dać sterownik (grosze kosztuje) i możesz zmieniać biegi sekwencyjnie za pomocą przycisków

 

generalnie automat ma inne ograniczenia

na przykład nie można nim mocno szarpnąć na krótkim odcinku.... bo nie oddaje gwałtownie mocy/momentu na koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest opcja... są przełożenia 1, 2...

 

czyli zblokowane niskie biegi...

 

ale jedno czego nauczyłem się podczas krótkiej jazdy WJ, to to że do tyłu to to auto już nie kuma że trzeba wolno zjechać...

 

prawdą jest że jak jedziesz na manualu tradycyjnym 2L to jak widzisz potrzebę buta, to dajesz buta i robisz kawałek na odcięciu... w automacie musisz jeszcze chwycić wajchę w guziczkiem i celować w "2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie padła skrzynia AT u mnie w T2 więc bym nie przesadzał z tą bezawaryjnością, po zdjeciu miski na magnesach garść opiłków, wszystko wymielone na mak, konwerter też do regeneracji, w sumie impreza za 5 tysi :whistle: k...mać

Edytowane przez kalafior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem...

zmieniałeś regularnie olej i filtr oleju

zmieniałeś olej dynamicznie, by wymienić cały a nie część

nie jeździłeś w głębokiej wodzie by nie zalać skrzyni

nie było żadnych objawów (np. gorszej zmiany biegów) przed awarią

 

 

....... i nagle się zepsuła, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

tez posiadam automata terrono z 99 po lifcie  i tak sie zastanawiam co do zjazdow z gorki

czy opcja biegow 1 2 to jedyne rozwiazanie( mam jeszcze przycisk po prawej stronie kierownicy z  gory ma S/ na srodkuAT/na dole * czyt. sniezynka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przycisk to tryby skrzyni sport i zima, nie służą do hamowania silnikiem, oprócz 1i 2 można do tego użyć przycisku na dźwigni głównej (nie redukcyjnej) zapala się wtedy overdrive/off, co oznacza wyłączenie nadbiegu i skrócenie skrzyni do 3-go biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...