Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Ogrzewanie


Gość karolsar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolsar

Siema

Żeby nie zakładać kilku tematów to zadam parę pytań w jednym temacie :)

 

1. Mam pewien problem ponieważ w mojej p11 z 1997 roku pokrętło od nawiewu nie chce dochodzić do końca skali jeśli chce dać na ciepło lub na zimno. Kiedyś nie mialem tego probelmu czego to może być wina ?

2. Klimatyzacja mi nie chce działać bezpieczniki mam dobre lampka sie zapala ale sprężarka sie nie włącza i wiatrak na chłodnicy i dodam jeszcze ze mam silnik 2.0 TD jak ma to jakieś znaczenie :)

3. Czy panel sterujący od climatronica z nowszej p11 by pasował do mojego dodam link o co mi chodzi http://moto.allegro.pl/nissan-p11-2000-panel-clima-tronic-sprawny-i1482555177.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Sprawdź linkę i mocowania może się coś przycięło .

2) Może brak czynnika , sprawdź na chwilę czy wiatraki i sprężarka ruszy jak zewrzesz 2 piny ze sobą na osuszaczu.

3) Taki panel odpada od P11.144 - sam panel to za mało żeby zamontować climatronica . (koszta za duże takiej przeróbki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej

Sam panel to nie wszystko Musisz wpakować jeszcze kupę elektroniki jak czujniki siłowniki przekaźniki i chyba też kompa. Nie warta skórka za wyprawkę

 

Sama klima jest taka sama w P11Jedynie sprężarki są różne w zależności od silników. Najpierw to sprawdź czy masz czynnik, a najlepiej to zleć od razu serwis polegający na przedmuchaniu instalacji, głównie parownika i zaworu azotem. Samo nabicie klimy często powoduje zważenie się starego oleju, który zatka ci parownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że teraz klima ci nie działa nie oznacza, że coś jest zepsute. Zauważyłem, że u mnie klima załącza się dopiero gdy temp. powietrza jest ok. +3 stopni C. Poniżej tej temperatury sie nie załącza (może być jakieś zabezpieczenie czy coś). Poczekaj aż się ociepli i wtedy zobacz czy działa zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima nie służy do chłodzenia jedynie ale także do osuszania powietrza w zimie W każdej instalacji półautomatycznej i klimatroniku jak ustawisz nadmuch na szybę to załącza się klima. Jedynie przy dużych mrozach nie startuje od razu i podczas dużego obciążenia silnika. Wiadomo że traktor z rana po nocy musi się rozkręcić przez chwilę na wolnych obrotach bo nie ma siły inaczej jechać. Jak jeszcze obciąży się go klimą to ledwo kręci. U mnie przy klimatroniku nigdy na pozycji auto nie mam pełnej mocy wentylacji poza ustawieniami na szybę i w twarz. Także przy rannym paleniu w mrozy (nie zaglądałem pod maskę) odnoszę wrażenie że klima stoi i dopiero startuje po lekkim rozgrzaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość karolsar

Siema

 

Dziś było w miare ciepło wiec przy tej temperaturze klimka powinna działać więc postonowiłem sprawdzić czy wentylator chodzi ale żaden nie chodził a temeratura silnika była już robocza czyli na połowe tej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Dziś było w miare ciepło wiec przy tej temperaturze klimka powinna działać więc postonowiłem sprawdzić czy wentylator chodzi ale żaden nie chodził a temeratura silnika była już robocza czyli na połowe tej skali

No u mnie od kilku dni jak się ociepliło klima normalnie się załącza i działa jak powinna. Pewnie nie masz czynnika w układzie. Ps. temp. silnika nie ma znaczenia dla działania klimatyzacji. Po włączeniu klimatyzacji powinny podnieść się obroty, a po kilku minutach opaść i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne obroty się nie podnoszą Może być jedynie wahnięcie obrotów przy załączeniu sprzęgła na sprężarce, ale to max o 50-100 obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne obroty się nie podnoszą Może być jedynie wahnięcie obrotów przy załączeniu sprzęgła na sprężarce, ale to max o 50-100 obrotów

Nie wiem jak jest u ciebie w P11 144 ale u mnie przy włączeniu klimy obroty się podnosza o ok.100 i utrzymują się przez jakiś czas potem spadają do normalnego poziomu i potem znów...cykl się powtarza. Nie jest to zatem chwilowe wachnięcie obrotów lecz okresowe stałe zwiększenie obrotów. W chwili wzrostu obrotów sprzęgiełko załącza sprężarkę, załączają się również wentylatory. Po czasie pracy wszystko się wyłącza i spadają równocześnie obroty silnika do normalnego poziomu.

Jest to chyba nawet logiczne - układ nie musi pracować bez przerwy żeby schłodzić powietrze, wystarczy że co jakiś czas się załączy.

Nadmieniam przy tym, że klimatyzacja jest wydajna i nic złego się nie dzieje. Nie wiem czy się nie myle ale zauważyłem że chyba jak jest mocno gorąco czas pracy układu się wydłuża (w sumie to chyba też logiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Żeby nie zakładać kilku tematów to zadam parę pytań w jednym temacie :)

 

1. Mam pewien problem ponieważ w mojej p11 z 1997 roku pokrętło od nawiewu nie chce dochodzić do końca skali jeśli chce dać na ciepło lub na zimno. Kiedyś nie mialem tego probelmu czego to może być wina ?

 

 

Ja miałem podobnie - pomogło rozebranie panela i odpowiednie ustawienie pokrętła - jest tam ośka która chodzi po takim suwaku z ząbkami i w ten sposób regulujesz np. temperaturę. U mnie było to wszystko przesunięte, więc rozebrałem cały układ przesunąłem na maksa suwak a pokrętło od temp. wziąłem na czerwone i teraz gitarra. Uprzedzam że jest z tym trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...