Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Lampka hamulca ręcznego


Gość M.I.C.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert1512

witam! dodam jeszcze,że przyczyną migania kontrolki ręcznego może być również dziurawy gumowy wężyk biegnący z pompy podciśnienia do czujnika.Jego nieszczelność może powodować miganie kontrolki.U mnie kontrola klocków i poziomu płynu wypadła perfect a dopiero skierowanie uwagi na wężyk wyjaśniło przyczyny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w primerce wp11 rocznik.99 - u mnie to linki się poluźniły . dokręciłem obie linki i po sprawie.

profilaktycznie sprawdziłem płyn ale się okazało ze był .

 

pzdr

walada73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość piotrek_mitura

niedawno miałem identyczny problem co autor tematu. Cz ęsto mrugała lampka, potem się zapalała na postoju np. i jak dałem gazu gasła, na zakretach mighała. Stres jak nei wiem. Poradzono mi dolać płynu hamulcowego. Cyknąłem odrobine dot4 i problem zniknął :):)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam dokadnie ten sam problem tylko że dolanie płynu nic nie pomogło.

Kontrolka świeci sie prawie cały czas. Jedynymi momentami kiedy gaśnie jest przyspieszanie. Klocki wymieniałem z tarczami jakieś 5000km temu.

Płyn jest na maxa bo uzupełniłem, a był w połowie między min a max..

Co dalej sprawdzać? :zly:

 

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 13:15 ]

Sprawdziłem pływak... wszystko ok.

A o którym wężyku jest mowa powyżej?

Co jeszcze spradzić bo jak tak świeci ta lampka to mnie cholera bierze...

 

[ Dodano: Pon 27 Kwi, 2009 13:17 ]

a ręczny działa dobrze wiec podejżewam że nie chodzi tu też o linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość przemek1367

Witam Wszystkich.

Mam pytanie,chodzi o kontrolke.

Tydzien temu pojechałem na przeglad auta,no i miałem do wymiany tarcze i klocki na przodzie,ale o co mi chodzi,a mianowicie podczas wymiany odkreciłem srobke od odpowietrzania,i zapalila mi sie odrazy kontrolka za mam zaciagniety reczny.Hamulec nie był,spusciłem płun,a raczej to co z niego zostało,a nie wiece go było.Po wymianie w/w czesc,dolanie płyny,kontrolka dalej sie swieci,.Odłoczyłem kabel od zbiornika i lampka zgasła,ale kiedo z powrotem wcisnełem kabel do zbiornia,lampka ponownie sie zapalila.odłoczyłem kawelek przy dzwigni recznego i dalej sie pali.

Prosze o jakas pomoc,rade.

Rozkreciłem tylne hamulce i wszystko jest ok.

Jezeli tego nie zrobie to nie przejdzie mi przegłodu ponownie.

Z gory dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z kontrolką w P11 2,0TD. Kontrolka pali się już bez przerwy. Kiedyś mrygała, gasła przy przyspieszaniu.Wymieniłem płyn h-cowy,w warsztacie kazałem przy mnie sprawdzić wszystkie okładziny i odpowietrzyć układ.Było OK.Odłączyli kostki przy ręcznym i zbiorniczku płynu.Dalej się paliła.Mrygałą przy bujaniu autem.Rozgrzebali automat stopu przy pedale(temu byłem zdziwiony).No i nic nie poradzili.Stwierdzili,że musi być gdzieś przetarty przewód.Rok tak jeżdżę i się przyzwyczaiłem.Częściej tylko kontroluję płyn w zbiorniczku.Pozdrawiam wszystkich Nissanowców.Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemek1367

Witam ponownie,.

Wyciagnelem tłoczek,wyczyscilemile sie dało to miejsce gdzie wpada.Wydaje mi sie ze to było przyczyna,poniewaz wlalem do pełna płyn,i lampka zgasła,zapala sie teraz tylko wtedy kiedy zaciagam reczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...