Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 1,5 98KM osłona pod zderzak


Gość tonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. O ile wiem w almerze n16 inżynierzy nie przewidzieli osłony idącej od zderzaka do belki dolnej pasa przedniego. Ja już w swojej almerce z 2003r tą belkę musiałem wymienić bo przegniła. Zamiennik belki nie wygląda na solidny i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest jakaś osłona pod zderzak, może coś nieoryginalnego, może ktoś dopasował z innego auta. Ponoć nie może być osłonięty cały silnik bo katalizator mógłby stopić osłonę, ale taką od zderzaka i kończącą się tuż za belki mozna by założyć, tym bardziej że w zderzaku i belce są otwory mogące służyc do zamocowania osłony. Chroniła by komorę silnika, alternator przed całym syfem z dróg. Szukałem na allegro i w necie, ale nie znalazłem nic takiego do almery n16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marson86

niestety inżynierowie z nissana spisali się w tej kwesti na 2...sam szukałem takiej osłony lecz właśnie dostałem informację że katalizator mógłby stopić osłonę i dlatego nie montowano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

niestety inżynierowie z nissana spisali się w tej kwesti na 2...sam szukałem takiej osłony lecz właśnie dostałem informację że katalizator mógłby stopić osłonę i dlatego nie montowano

No właśnie. Ale odsłona od zderzaka do belki chyba nie była by blisko katalizatora? Głównie to chodzi mi o osłonięcie belki i alternatora. Zastanawiam się czy nie zaadoptować takiej osłony od innego auta. Z tego co oglądałem to może od renault clio 3 by pasowała lub laguny 2, po ewentualnych przycięciach. Ale oceniałem to tylko na podstawie zdjęć na allegro, niestety nie mam możliwości przyłożenia lub zmierzenia. Na zapytanie o wymiary żaden sprzedawca mi nie odpowiedział. A kupować w ciemno to trochę ryzykowne.

 

Już sobie poradziłem. Dociąłem i dopasowalem osłonę sam nie wiem od jakiego auta, (osłona znaleziona na poboczu :) ) ale idealnie zakrywa beleczkę, jest sucha i nic na nią nie leci.

Dla mnie temat zamknięty

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej osłonie mówicie? między zderzakiem a dolną belką trzymającą chłodnicę jest fabrycznie plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej osłonie mówicie? między zderzakiem a dolną belką trzymającą chłodnicę jest fabrycznie plastik.

U mnie jak i u wielu osób takiej osłony nie było. Jest osłona która zaczyna się za belką i idzie w kierunku kabiny, ale i ona nie osłania zbyt wiele. Osłony od zderzaka do belki dolnej pasa przedniego nie miałem i nie mogłem takiej nigdzie znaleźć, ani na allegro, ani w żadnym sklepie, ani u producentów takich elementów nic takiego nie figurowało. Wyczytałem na kliku forach, że taka osłona do n16 w benzynie zwyczajnie nie istnieje.

Pewny jesteś, że masz oryginalną osłonę, a nie dorabianą? A może masz diesla bo tam osłona jest inna i większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli myślimy o tym samym to pewny, ponieważ mam to auto od nowości (1.8 Pb) :)

Jak nie zapomnę jutro to cyknę fotkę, to sobie popatrzycie. :)

 

edit: znalazłem w zasobach takie zdjęcie: 20110411223.th.jpg

 

widac pod wlotami z zderzaku przez które wpada światło, plastik. Czy to o to chodzi?

 

20110318159.th.jpg

 

20110318164.th.jpg

20110318162.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu widzę, że jakąś osłonę tam masz, choć mało widać. Lecz belkę dolną pasa przedniego masz chyba nieosłoniętą. Mi zależało aby ją całą zakryć. Oryginalna belka mi poleciała - w dużej mierze było to zasługą poprzedniego właściciela, który zaniedbał temat i kapał na nią płyn chłodzący który wyżarł dziurę. A ,że zamiennik jest lichej jakości to osłoniłem i narazie mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...