Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP11.144] Sonda lambda - do wymiany??


BBros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Parę dni temu zapaliła mi się (po raz kolejny) kontrolka Check Engine. Za pomocą ELM327 znalazłem, że to błąd P0171, czyli zbyt uboga mieszanka na czujniku O2. Skasowałem błąd i od tego czasu się nie zapaliła (może dlatego, że niewiele jeździłem od tego czasu, raptem kilka kilometrów). Dzisiaj podłączyłem pod ELM'a jeszcze raz i nagrałem filmik z ekranu monitora jak waha się napięcie na tym czujniku. Silnik w temp. roboczej. Pierwsze 30 sekund filmu to napięcie na biegu jałowym na luzie, później co też słychać trochę, na luzie dodawałem gazu. Napięcie spada czasem do okolic 0,01-0,02V, co wg mojej wiedzy oznacza, że sonda nie działa poprawnie. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, lub jeśli mam rację to niech ktoś potwierdzi.

Link do filmu -->

Pozdrawiam.

 

Dodano: silnik QG18DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sonda działa poprawnie, masz oscylację od 0 do 0,88V, można się jedynie czepić czasu reakcji na dodanie gazu (wtedy napięcie powinno wzrastać), ale może to być opóźnienie sprzętowe (przesył do lapka).

Jeżeli chcesz potwierdzić wepnij się w czarny kabel bezpośrednio przy sondzie (jakimś miernikiem do pomiaru napięcia )a masą samochodu i zobacz jak oscyluje na nagrzanym silniku.

Wyświetlenie błędu może się wiązać np z padającą przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...