Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Maglownica


Gość drawroni29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to raczej poważniejsza robota i pewnie trochę będzie kosztować. Ale radze przed wymianą dokładne sprawdzenie magla, czy żeczywiście wymaga wymiany bo mechanicy czasem bezpodstawnie wskazują że maglownica jest zepsuta a w rzeczywistości coś innego nawala. No chyba że z niej cieknie lub kierownica dziwnie się zachowuje.

Jakby co to maglownice można zregenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa maglownica ok 1000, 1100 (na alledrogo widziałem, ale czy to oryginał to nie wiem). W IC 800zł maglownica firmy lauber (zamiennik?). Regeneracja 400-500. Nie wiem jak używki.

 

Edit: nie doczytałem, chodzi ci o części + robociznę czy samą usługę wymiany?

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drawroni29

Z kierownicą nic się nie dzieje, nic nie cieknie, słychać stukanie szczególnie na drodze z kostki betonowej w okolicy lewego koła i "środka". Byłem na szarpakach i gościu powiedział że ewentualnie może się doczepić do tylnych tulejek na dolnym wachaczu. Łożyska na zwrotnicy i sworzeń na d.wachaczu bez uwag. Jestem po wymianie górnych wachaczy i łączników. A o maglownicy powiedział mi inny mechanik, na podnośniku zaczął energicznie ruszać kołami w lewo i prawo i wtedy też było słychać. Uff...chyba wyczerpałem temat :rolleyes2: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak delikatnie stuka maglownica to nie tragedia (u mnie tylko na podniesionych kołach czuć delikatne puknięcie ale tak już od ponad 80,000 km bez zmian. Sprawdź drążki kierownicze na maglownicy i łożyska zwrotnicy bo na szarpakach rzadko kiedy uda im się prawidłowo zdiagnozować . Bierz łapkę , brechę i pod auto szukać luzów . Chyba że masz sprawdzonego mechanika który sam dokładnie sprawdzi a nie będzie mówił co do wymiany bez wejścia pod samochód.Na forum my możemy gdybać a mechanik ma podać przyczynę i naprawić nie wymieniając na ślepo pół części w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drawroni29

Jak delikatnie stuka maglownica to nie tragedia (u mnie tylko na podniesionych kołach czuć delikatne puknięcie ale tak już od ponad 80,000 km bez zmian. Sprawdź drążki kierownicze na maglownicy i łożyska zwrotnicy bo na szarpakach rzadko kiedy uda im się prawidłowo zdiagnozować . Bierz łapkę , brechę i pod auto szukać luzów . Chyba że masz sprawdzonego mechanika który sam dokładnie sprawdzi a nie będzie mówił co do wymiany bez wejścia pod samochód.Na forum my możemy gdybać a mechanik ma podać przyczynę i naprawić nie wymieniając na ślepo pół części w samochodzie.

Mechanik sprawdzony, a auto było na podnośniku jak stwierdził że to maglownica. Łożyska wymieniałem z 2 lata temu a drążki kierownicze jak mam auto 4 lata to jeszcze nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby, żebyś potwierdził diagnozę u innych mechaników. Bo kasa spora, więc szkoda wydawać bez pewności. No chyba, że rzeczywiście masz pewnego i sprawdzonego mechanika, który Cię nie będzie próbował naciągnąć. W każdym razie sprawdzenie nic nie kosztuje, tylko twój czas, a jak widać po temacie, jest sporo innych elementów po drodze, które mogą być podejrzane. Przeguby ok? Półosie sprawdzone? Bo nie pisałeś nic, a lubią się poluzować i pukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Panowie chciałem się dowiedzieć czy maglownica z p10 pasuje do p11, bo w p11 maglownica mi cieknie , a mam starą z p10 dobrą , z wyglądu to to samo, ale niewiem czy czasami nie różni się kilkoma milimetrami czy innymi detalami :doctor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukałem magla do p11 gość ze szrotu proponował mi z p10 i zaklinał się że jest taka sama, ale jednak kupiłem z p11. Wejdz do konkretnego sklepu z częściami do japońców to sprawdzą ci w katalogu i bedziesz miał pewność na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...