Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylne prawe kolo p11


Gość hiszpan0211

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hiszpan0211

witam.czy ktos moze wie dlaczego grzeje mi sie tylne kolo w p11?juz 2 razy sprawdzalem tloczek i klocki i wydaje mi sie ze wszystko jest ok a ciagle kolo jest cieple.juz nie mam sil.pomozcie koledzy.z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prowadnice zacisku? Samo sprawdzanie nie pomoże, rozebrać, przeczyścić, nasmarować i powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hiszpan0211

wymienilem tloczek a przy okazji wszystko wyczyscilem i przesmarowalem tak ze moje sprawdzanie nie wygladalo tylko na obejrzeniu.ale sprawdze po raz 3. ;)a co z tym przewodem moze sie robic?zaciska sie gdzies?czasami przejade 100 mil i jest ok a czasami tylko 30 i kolo jest naprade dobrze cieple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z tylnym kołem w mojej P11 - wina w dźwigni ręcznego. Jakiś czas po zaciągnięciu trzymał lekko ręczny, koło się nagrzewało (ale smrodu nie było).

Do czasu namierzenia nowego machera po użyciu ręcznego ratowałem się ręcznym dociągnięciem dźwigni do poz. spoczynkowej (da się to zrobić sięgając ręką od tyłu koła).

Nie wiem co i jak sprawdzałeś ale może Ci się przyda.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.czy ktos moze wie dlaczego grzeje mi sie tylne kolo w p11?juz 2 razy sprawdzalem tloczek i klocki i wydaje mi sie ze wszystko jest ok a ciagle kolo jest cieple.juz nie mam sil.pomozcie koledzy.z gory dziekuje

 

Już to przerabiałem w 2 kołach, z tyłu i z przodu; zacisk stawał do tego stopnia, że klocek się przegrzał i pękł. Kupiłem zestaw naprawczy zacisku za ok. 20-30zł na koło. Pomogło :) 3 proste sposoby na sprawdzenie: 1-rozpędzić się do np. 80 i wrzucić luz i obserwować licznik - jeśli wskazówka prędkościomierza szybko spada to będzie ten objaw. 2-Podczas przyśpieszania wyraźnie będzie mułowato przyśpieszał 3-Przy większej prędkości otworzyć szybę i powinno być słychać takie buczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...