Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] powitanie


bogdi

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, stałem się "przypadkowym" posiadaczem P10 z 91 roku, dzięki Wam czytając dokładnie wpisy już udało się usunąć drobne usterki, czyli wahacze górne (u mnie było dodatkowo rozkalibrowane mocowanie śruby w obejmie i konieczność odwiedzin na złomowisku plus puszka po wypitym piwie, końcówka i drążki stabilizatora tył i przód) nie działająca regulacja nawiewu (wysunęła się kostka) i tu zapłaciłem frycowe, zacząłem od sprawdzania bezpieczników, wszystkie były OK dopiero później rozbieranko nawiewu (też nie do końca skuteczne) u mnie radio mocowane jest POD plastikową osłonką, więc nie było możliwości bez rozebrania całości dostania się do kostki), po złożeniu wszystkiego auto nie odpaliło (diesel), niby wszystko OK, świece grzeją, rozrusznik kręci, a uto nie gada, po dłuższych oględzinach, rozebraniu obudowy stacyjki (ponoć to też lubi nawalać), ponownych oględzinach bezpieczników i przekaźników wszystkich (ponad godzina) gdy już byłem pewny linki i sąsiada jako jedyna pomoc, coś mnie znów podkusiło do zajrzenia w bezpieczniki, no i wtedy się okazało, że sprawdzając je przesunąłem wszystkie o jedną pozycję z "dziurą" pomiędzy nimi i to właśnie ta dziura okazała się brakującym bezpiecznikiem od (chyba) starowania pompy - teraz już pali.....

ale moje dwa pytanka do bardziej obytych i doświadczonych z tym modelem

- ponoć jest regulacja natężenia oświetlenia - tylko jeśli jest to do czorta gdzie ?

- i problem z reflektorami, to znaczy, widać, że wewnętrzna część świateł jest osobnym reflektorem, tylko, że nie świeci, ani nawet nie ma miejsca na obudowie wewnątrz na wpięcie jakiejkolwiek kostki, a przez szkło nie widać żarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie - po lewej stronie kierownicy na desce rozdzielczej, pod kratką nawiewu powinno być takie charakterystyczne pokrętło.

drugie pytanie - p10 miały lampy przygotowane pod przeciwmgielny i dlatego jest tam takie miejsce, choć możesz nawet niemieć możliwości założenia tam żarówki. to normalne i tym się nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...