Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] schemat kostki szyb elektrycznych tylnych drzwi


Gość kkkamil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kkkamil

witam.

 

z powodu rdzy wymieniłem sobie tylne drzwi w nissanie primera p11. Żeby nie było za łatwo trafiły mi się drzwi z elektrycznymi szybami a moja instalacja tego nie przewiduje. porównując kostki z elektryką i bez widać że dodatkowych przewodów jest kilka, zapewne oprócz zasilania jest też sterowanie ze sterownika z drzwi kierowcy. ja narazie chciałbym je jakkolwiek uruchomić, na które zaciski podać napięcie żeby zadziałało podnoszenie i opuszczanie drzwi tylnych?

 

pozdrawiam. Kamil

 

ok. znalazłem schemat na stronie 412 książki "nissan primera poradnik obsługi i naprawy". czy jednak ktoś mógłby mnie oświecić jak to działa? i jak to zasilić bez przełącznika sterowania w drzwiach kierowcy? chciałbym uruchomić sterowanie szybami tylnymi bez dokładania przełaczników w drzwiach kierowcy.

 

pozdrawiam. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć ten schemat jak możesz bo mam silniki, przełączniki jedną wiązkę a narazie siedzę w domu to pokombinuje :rolleyes: ale z tego co patrzyłem to na drzwi chyba nie podaje napięcia jak masz jakieś urządzenie do mierzenia to zmierz czy jest gdzieś na kostce napięcie po przekęceniu zapłonu :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kkkamil

już dałem radę ;)

idą trzy przewody, jeżeli chcemy ominąć sterowanie z drzwi kierowcy to należy na dwa skrajne w kostce podać masę, a na trzeci przewód - skrajny w górnym rzędzie podać +12V. wtedy przełącznik w drzwiach zacznie opuszczać i podnosić szybę. wcześniej miałem cytrynę i tam zasada działania przełącznika w drzwiach była zupełnie inna i może dla tego nie mogłem załapać tego rozwiązania. jak ktoś miałby problem ze znalezieniem tych dwóch skrajnych to można je przemierzyć miernikiem, są na stałe połączone do silnika szyb i można zmierzyć uzwojenie, a ruszając przełącznikiem w górę i w dół styki te rozłączają się (jeden z nich przełącza się na ten skrajny do +12V o którym pisałem wcześniej).

 

pozdrawiam. Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei doposażyłem swoją Primerę w elektryczne tylne szyby. Tyle, że mnie zależało na sterowaniu z fotela kierowcy. Jako ciekawostkę dodam, że w "budzie" miałem przygotowane wiązki elektryczne (WP11.144 z 2000 roku). Jedynie wymieniłem kable w drzwiach. Na szczęście udało mi się dostać całe wiązki za grosze. Najtrudniej było z tapicerką, której szukałem najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

u mnie kostka z wiązki którą dołożyłem na tył jest szersza niż ta kostka co jest w slupkach. Do tego kostka w slupkach ma tylko 4 przewody. Ktoś jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...