Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik przerywa 2,4 LPG


Gość Jaca4x4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem ze zlokalizowaniem usterki. Jeżdżę terrano II 2,4 124KM z instalacją LPG sekwencja. Przez 3 lata użytkownia ani jednego problemu z autem. Ale ostatnio silnik zaczął mi przerywać i i dusić się podczas jazdy, tak jakby czasem nie chodził na jeden gar. Wymieniłem świece na nowe, dałem nowe przewody na świece i sprawdziłem kopułkę - to co jest podstawą w takiej sytuacji. Ale dalej silnik zachowuje się tak samo. Dzieje się tak podczas jazdy na LPG jak i na benzynie. podczas jazdy raz jest ok a raz przerywa. Miesiąc temu zmieniałem olej i wszystkie filtry. Żadna kontrolka nie zapalila się. I co to może być?

Może problem ze sterownikiem od wtrysku na któryś gar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam! Widzę, że od czasu zamieszczenia postu minęło już trochę czasu. Mam teraz dokładnie ten sam problem co Ty. Poradziłeś już sobie z tym? Też mam wymienione świece, przewody wysokiego napięcia i wyczyszczoną kopułkę. Jak pracował silnik i dotknąłem kopułkę to parę razy kopnął mnie prąd. Sprawdziłem i kabel od masy był pęknięty. Już nie kopie ale dale przerywa. Hehehe. Na benzynie jakby lepiej. Byłem w serwie LPG i powiedzieli mi, że instalacja jest OK. Daj znać jak sobie z tym poradziłeś bo czasami jeździć się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Odkręciłem kopułkę i zobaczyłem, że bolce w środku są już trochę "wypalone". Zmienię kopułkę i dam znać. Podobno na benzynie mnie drga-szarpie bo benzyna nie potrzebuje dużej iskry a LPG jest bardziej czuły. Dam znać po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...