Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 kombi Problemy z moca silnika


Gość JacGd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od jakiegos czasu mam problem z moca silnika Szczegolnie jest to odczuwalne gdy silnik jest zimny Na obroty sie niby wkreca ale na 1 czy 2 przy obrotach ok 3500 wystepuje szarpanie a na biegach wyzszych jakby nie mial mocy Na 4 biegu max predksc ok 70km/h Objawy te ustepuja prawie w calosci po nagrzaniu silnika Filtr powietrza oraz paliwa wymieniony Silnik 1.6 73kw PS Instalacja gazowa ale na gazie problemow brak Prosze o porady i sugestie dotyczace tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz instalację??? zakręć butlę od gazu i wtedy zobacz czy dalej jest tak samo na PB, ile masz na niej przejechane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz instalację??? zakręć butlę od gazu i wtedy zobacz czy dalej jest tak samo na PB, ile masz na niej przejechane??

Instalacja jest Gastechu i przejechane na niej jest ok 45000km Ale na gazie nie ma tych objawow tylko na benzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest Gastechu i przejechane na niej jest ok 45000km Ale na gazie nie ma tych objawow tylko na benzynie

 

nie ma, dlatego, że masz odcięte wtryski jak jedziesz na LPG, a jak jedziesz na PB to puszczający reduktor, może też podawać gaz i wtedy zalewa silnik, dlatego napisałem, abys zakręcił butlę w celu wyeliminowania LPG z tej dolegliwości, smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem moze byc nie tylko przepuszczajacy wtryskiwacz LPG lub jakis zawor po trodze w intalacji ale zle ustawienie cisnienia. U mnie byl problem na benzynie wlasnie jak silnik byl zimny. Na gazie dostawal za duze cisnienie i ECU zmiejszal ilosc dawki ale to dzialalo na LPG. Na PB efekt byl odwrotny - mial za malo i sie dusil zachowanie bylo bardzo podobne do Twojego. zacznij od sprawdzenie poprawnosci wyregulowania instalki LPG lub przejezdzij troche na PB i zobacz czy efekt ustapi. Nie zaszkodzi spradzic filtr powietrza i przeplywke.

 

PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic nie wskórasz z lpg to odezwij się do mnie na PW, postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie Wszystkie problemy razwiazane Z instalacja LPG bylo wszystko OK Problemem okazal sie zanieczyszczony przeplywomierz Do tego przetarte przewody podcisnienia oraz mocne pekniecie kolektora wydechowego przy sondzie lambda Nie wiem na ile to moglo byc istotne ale znajomy mechanik stwierdzil ze lepiej to naprawic W tej chwili wszystko dziala jak nalezy Dziekuje za okazana pomoc i wyrozumialosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...