Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] nie działajaca klimatyzacja


Gość marcin1689
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin1689

witam

 

problem polega na tym ze jezeli właczam klimatyzacje

 

załaczają sie wentylatory obydwa ale nie rusza sprężarka

 

sprawdzałem przekażnik jest dobry sprężarka tez(brałem na krótko)

 

dodam ze gaz w klimatyzacji jest na 100%

 

moim zdaniem cos blokuje załaczenie spręzarki ponieważ nie ma napięcia na cewke przekaznika .

 

jaki ewentualnie czujnik mozna sprawdzic i w jaki sposób

 

posiadam primera p11 2001 rok 1,8 16V z climatronikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz bezpiecznik air condictoner. Ewentualnie bedzie winny czujnik cisnienia klimatyzacji. A moze gdzies kabel zepsuty, bo dziwne ze wiatraki ida a sprezarka nie. Albo bezpiecznik albo kabel sie rozwalil. Jak ida wiatraki to teoretycznie wszystko ok ale i sprezarka musi isc. Szukaj kabli i bezpiecznika. Posprawdzaj kable przy kompresorze czy cale i wtyczke przeczysc jakims contact sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1689

wszystko jest dobrze od strony elektrycznej tzn bezpieczniki,przekazniki i kable

moim zdaniem musi byc jakis czujnik tylko nie wiem ktory i jak go sprawdzic

bo przekaznikiem od sprezarki steruje ECM i to własnie on nie daje sygnały do startu spręzarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może czujnik, który odpowiada za włączenie klimy w zimie, że poniżej 5st się nie załączy choć wiatry latają, jest na belce przed chłodnicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest sunload sensor

 

 

a masz automatyczną czy manualną klimkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnej, ale myślę o montażu, a jak będzie to manualna chyba że z P11.144 zrobię swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak manualna to raczej nie ma tego czujnika, bo Ty sam sterujesz wszystkim, a jak automat to musi wiedzieć jaka jest temp, zastanów się na początek nad opłacalnością takiego montażu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dobrze od strony elektrycznej tzn bezpieczniki,przekazniki i kable

moim zdaniem musi byc jakis czujnik tylko nie wiem ktory i jak go sprawdzic

bo przekaznikiem od sprezarki steruje ECM i to własnie on nie daje sygnały do startu spręzarki

Sprawdź cewkę na sprężarce - u mnie teoretycznie wszystko było ok, wentylatory chodziły, a sprężarka się nie załączała. Kable okazały się OK, połączenia też ale cewka była walnięta (po podłączeniu "na krótko" powinna "pyknąć" a siedziała cicho... :whistle: ) Aktualnie znajomy spec wymienia mi tą cewkę i uszczelnia przecieki - zobaczymy jak to we wtorek zadziała...

___

Dziś środa - od wczoraj się cieszę sprawną klimą. Wymieniona cewka, jakiś simmering, klejona (?) dodatkowo sprężarka (bo było jakieś pęknięcie i czynnik się ulatniał), plus uszczelnienie przewodu = 300 zł.Ponowne napełnienie klimy gratis, bo przy pierwszym nie wykryli nieszczelności.

Edytowane przez smoliszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1689

powiem tak ta cewka niby pyka i nawet jak sie załacza klime na krotko to działa

 

czujnik temperatury sprawdzony jest ok!!!

 

w tym jest rzecz ze nie wiem co jeszcze moze blokować ECM bo to własnie on steruje załaczeniem spręzarki

 

może uszkodzony jest ECM??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...